Antrenman Programım

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve kilimci tarafından 5 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kilimci

kilimci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başladım ve programım şöyle;

15 dk eliptik

15 dk bisiklet(bunlar şimdilik düşük ağırlıklarda)
    3x10 ayakta dumbell press
    3x10 ayakta çift dumbell yana açma (side lateral raise)
    3x10 bench(yatarak) çift dumbell press(dumbbelllar 2x ağırlık)
    3x10 bench(yatarak) çift dumbell fly (2x ağırlıkla yine)
    3x10 butterfly(pec deck) (20 kg şimdilik) (omuz kanat göğüs ve üst kol için olan adını tam bilmiyorum)
    3x10-doğrusu adını bilmiyorum [​IMG]- 15 kg bacaklarla destek alarak ağırlığı karına çekme-alette-
    3x10-aynı durum ama öğrenince yazacağım- 20 kg, oturarak ağırlığı kollar üst yanlara açık şekilde omuza indirme-alette-
    4x10 dumbell curl (2x ağırlık)
    2 el için 4x10-isim bilmiyorum [​IMG]- kol dik kaldırılmış vaziyette, arkaya indirilip geri dik konuma getiriliyor, tek dumbell çekiç kullanıldığı gibi-
    3 set yorulana kadar mekik aletinde yarım yarım yatay mekik
    barfiks(sallanma) dayanabildiğim kadar.

Programı yorumlayabilir misiniz? Kalçadaki yağları azaltabilecek hareket var mı yoksa nasıl eklenebilir?

Ben bunun yanında kendim ekleyerek ne gibi faydada bulunabilirim kilo vermeme ve ya bu program yağ yakma işlevi olarak yeterli mi? Bir diyetisyene gitmeyi düşünüyorum uygun ve yardımcı bir diyet için. Onun dışında baldır bölgesini düzene sokmak istiyorum ama bu hareketlerde o bölgeye hitap eden bisiklet var sanırım başka varsa bilgilendirebilir misiniz? Hocama da sorarak ekleme yapmak istiyorum ama siz de öneri verirseniz memnun olurum bu konularda.

Eliptikten bisiklete geçerken 4-5 dakika dinleniyorum eliptik üst bacak kaslarımı çok fena yapıyor bisiklet de öyle. Aralardaki dinlenmeyi bırakmalı mıyım tam verim almak için?

Gün içinde evden çıkışlarımda girişlerimde 4 katı merdiven çıkıyorum bu merdiveni 3-4 kez çıkıp insem her seferinde kalori yakımına etkili olur mu? Spora 3 gün gidiyorum haftada ama gelecek ay 6 güne çıkarmayı düşünüyorum yararı ne derece olur?

Ağırlıkla yapılan çalışmalarda setlerin sonuna doğru o acıyı hissetmeliyim değil mi? Çünkü acı hissetmediğim idmanlar beni tatmin etmiyor.

Teşekkürler.

2. kilimci

kilimci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada eklemeyi unutmuşum. Yaş 16, Boy 1.72, Kilo 85

3. kilimci

kilimci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu yanlış yere mi açtım acaba? Yakın zamanda sorularıma cevap verebilecek bir bilene ihtiyacım var arkadaşlar lütfen.

Sayfayı Paylaş