Antrenman Programım ve Bazı Sorular

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SRTN tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle merhaba arkadaşlar.Daha önce 4 aylık bir çalışmadan sonra yaklasık 1 sene ara verdim ve 1 aydır düzenli olarak gidiyorum.(187 73 kg)Salonda spor akademisinden mezun yada hala okuyan hocalarımız var bunlardan 1-2 tanesi 30 yaşının üstünde.Onlarda fitness a odaklanmışlar.Dolayısıyla verilen programlara pek güvenemiyorsunuz. Bana ilk 3 gün kardiyo programı yaptırdıktan sonra aşağıdakı program verildi ; yaklasık 15 antrenmandan sonra değişiklik yapalım dedim eskisinin yerine parantez içindekileri yapmaya başladım. Bütün hareketler 12-10-8-6

Leg Curl
    Leg Extension
    Lat Pulldown
    Seated Row ( One Arm Dumbbell Rowing )
    Chest Press
    İncline Chest Press
    Shoulder Press ( Dumbbell Press )
    Lateral Raise ( Dumbbell Lateral Raise )
    Triceps Extension ( Triceps Extension + One Arm Dumbbell French Press )
    Hammer Curl ( Hammer Curl + Barbell Curl )

Yani ben vucudu alıştırma antrenmanı yapıyorum.Bölge bölge çalışma yapmak için erken mi? Sormak istediğim bazı şeyler var ;

1- set ve tekrar sayıları, hareketlerin sıralaması kasın şeklini ne kadar etkiler yani görünüş olarak yoksa bu tamamen genetiğe mi bağlıdır önemli olan kası yormak mıdır?

2- bir press bir açış , iki press bir açış gibi anlayışlar var bunların doğrusu nedir ?

3- ideal olanı başlarda tamamen ana hareketleri yapmak mıdır ? örneğin göğüs antremanında bench press - pullover - dumbbell flys - dips gibi yoksa en baştan farklı varyasyonlar iyi midir mesela programa cable cross eklemek gibi ?

şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme: 30 Mayıs 2009

Sayfayı Paylaş