Antrenman programım hatalı mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hchngr tarafından 21 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hchngr

hchngr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    3 hafta önce spor salonuna yazıldım fakat daha önceden evde dumbell larla çalışıyodum ve 3 sene önce 2 ay spor salonuna gitmiştim. Bu programı kendime hazırladım ve yanlış bir durum varsa düzeltmenizi rica ediyorum..
    1.Gün: Göğüs ve Triceps
    2.Gün:Omuz, Trapez, Biceps ve Bilek
    3.Gün: Sırt ve Ayak
    4.Gün: Dinlenme

Sizce sıralamada veya yoğunluk bakımından bir sıkıntı var mı veya hangi düzende yapsam daha verimli olur önerilerinizi bekliyorum.. Ayrıca her hareketi 4 er set ve ağırlık artırarak piramit sistemiyle çalışıyorum..

2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Omuz,trapez demişsin. İkisi de omuz çalışmasının içinde geçmeli diye düşünüyorum. Başlangıcı kardiyo ile başlarsan günde 2 bölge sonrasında da 2 şer set mide egzersizleri eklersen tamam gibi duruyor. Ancak 2 bölge çalışarak dinlenmeden 4 gün üst üste gidemezsin. Bu çalışmayı bütün haftaya yay. Şöyle mesela salı göğüs-triceps perşembe omuz-biceps cts kanat-bacak şeklinde. Haftada 3 gün bana yetmez dersen de 1 gün ilave kardiyo ekleyebilirsin.

3. hchngr

hchngr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet omuz trapez aynı çalışma içerisinde de yine de yazayım dedim. Teşekkür ederim yorumlarınız için. Başta dediğiniz gibi yapıyodum fakat sonradan birkaç kişinin tavsiyesiyle bu programı uygulamaya başladım. Ama gün içinde kendimi yorgun hissediyorum. En iyisi ben yeniden çalışmalarımı 1 haftaya yayayım..

Sayfayı Paylaş