Antrenman Programım Hakkında Yorumlarınız ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve reael tarafından 12 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. reael

reael Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 1,5 aydır spora gidiyorum ve uygulatılan program aşağıdaki şekilde. Birkaç arkadaşım programın bana çok kalori yaktırdığını ve kilo aldırmayacağını söylemekte ve nitekimde herhangibir gelişme yok şuan için. (Spora gidiş amacım ilk olarak kilo almak)
    Ölçülerim : Boy : 170 Kilo : 48 Yaş : 22
    Sizce bu programı uygulamaya devam etmelimiyim yoksa önerileriniz varmı ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Programın kötü ama bu kiloda zaten ne yapsan gelişeceksin. Antrenmandan ziyade yemeye odaklan. 3 yıl önce açtığın başlıkta 45 kiloymuşsun, hiç ilerleme olmamış. Ne yaparsan yap, ölümüne ye.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Mayıs 2015 ---
    Aslında antrenman programın hakkında bir şey yazmayacaktım kilondan ötürü ama kendine bir iyilik daha yapmak istiyorsan düzgün bir antrenman programına geç. Bizim salon hocaları öğretmekle uğraşmamak için sanırım squat, deadlift gibi hareketlerden uzak dururlar. Sen bunları içeren doğru dürüst bir programa geçersen gelişim daha hızlı olur. İngilizce biliyorsan kaynak linkler vereyim, Türkçe ayrıntılı anlatım bulmak çok zor.

Son düzenleme: 12 Mayıs 2015
    Created By Loss ve reael bunu beğendi.
  3. reael

reael Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Yemem ne çok iyi ne çok kötü orta derece ama bünye kilo almaya karşı bir duruş sağlıyor :( ingilizcem malesef kötü burdan gelecek çalışma programı tavsiyeleri olursa çok sevinirim :)

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle buradaki hatalı bakış açısını düzeltmekle başlayabilirsin mesela. Kilo alamamanın tek ama tek bir sebebi vardı, yeterince yüksek kalori alamaman. Kalori alımını yükseltirsen kilo aldığını göreceksin, bünyen duruş sağlamıyor. Gerekirse her gün yatmadan 1 litre süt iç, ne yaparsan yap kalori alımını arttır. Program için şuraya bakabilirsin:
    https://www.bodyforumtr.com/threads...emi-program-İskeleti-full-body-workout.87298/
    Bu konuyu kurcala, epey program var. Herhangi birisini kullanabilirsin. Programların tamamı sana yazılandan daha iyidir.

Created By Loss ve reael bunu beğendi.
  5. reael

reael Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haklısınız suanda kalori ağırlıklı besleniyorum zaten örnek verecek olursam ; ballı süt, sütlü yulaf(musli), muz vs bu tarz besinleri fix olarak tüketiyorum ama gelişme yok malesef :( kendi basimada program hazırlamak istemiyorum açıkçası o yüzden forumdan yardım alayım dedim.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer gelişme yoksa daha çok yemen lazım. Ne yiyorsan daha çok ye, içinde 100 gr kadar da protein olsun en az.

reael bunu beğendi.
  7. reael

reael Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yapmaya c
    Yapmaya çalışıyorum ama gelişme göremeyince hevesim kaçıyor inanin. Supplement dahi alicam gerekirse ek olarak.

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl bir gelişme görmeyi bekleyip göremiyorsun be hevesin kaçıyor?

9. reael

reael Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yememe gerçekten dikkat ettiğim için bi 50-51e çıkmayı bekliyorum ama o kadar masraf yapıyorum özen gösteriyorum kilo aynı bundan dolayı da hevesim kaçıyor ciddi manada hocam.

10. reael

reael Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bugün yeni program yazıldı eskisinin etkisi olmayinca (ölçümler sonucu değişim görülmedi) umarım bu program faydalı olur ?

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    konuda kaç tane mesaj yazılmış hepsi aynı yere çıkıyor YEMEK YEMENİZ LAZIM daha fazla daha fazla.hala bu program gelişme sağlar mı diyorsunuz...yemek yemediğiniz sürece HAYIR önceki programınızdan farkı olmayacak.

doxux bunu beğendi.
  12. reael

reael Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende yemek yediğimi söylüyorum bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek...

Sayfayı Paylaş