Antrenman Programımı Birlikte Düzeltelim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve YSF-JOSEPH tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Dumbell yana açış belli oranda göğsün yan kısımlarına da vuruyor. Kelebek hareketiyle kıyasladığımızda, kelebek hareketi daha fazla iç kısma vuruyor. Arkadaşın orta iç kısmı oldukça boş olup yan kısmının doluluğu genel göğüs yapızına göre oldukça iyi diye dşünüp bu şekilde yazdım.

deathlifter bunu beğendi.
  2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    dips de önerebilir miyiz, bence serbest vücut ağırlığı ile olan bu tip hareketler olmalı her programda ben göğüste bench + dips sırtta barfiks fiks sabitledim her programa koyarım. tabi göğüste bir hareketin çıkması lazım değilse fazla olur.

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Program yaparken yazılan bölgenin eksiklerine göre yaparız. Her göğüs programımıza bench press iel dipsi koyarsak eğer, göğsümüzün orta dış kısmının doluluğu ve dips nedeniyle de alt dış göğsün doluluğu genel göğsün yapısına göre oldukça ileride olur.
    Belirli bir gelişimi gösteren kadar bolgelerdeki her alan eksiktir gözümüzde. Artık programı düşünürken neresi daha eksik kalıyorsa ona göre yaparız programı.
    Bunlar tabi benim düşüncelerim. Farklı düşünenler de olabilir.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

rpac ı tebrik ediyorum kısıtlı bir pozda mukemmel bir iş çıkarmış

özet. göğüste özellikle üsteki açığı yakalamış ve bunu izole hareketlerle sınırlara taşımış

kanat sırtta özellikle ortaya değil dış kenarlara tersler ve latismus ağırlıklı yuklenilmiş

omuzun çıkıntısını görüp dış triceps eksikliği farkedilip dış triceps verilmiş

dış tricepsten sonra dış biceps içinde hammer düşünülerek yan omuz dış biceps ve dış tricepsle yan bölümü tamamlamış..

kendisini tebrik ederim.

Rpac ve YSF-JOSEPH bunu beğendi.
  5. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Triceps extension(z bar ile)
    French dumbell press(çift el)

2. gün triceps için bu hareketler aynı bölgeye etki ediyo gibi geldi bana.. bide ikisini arka arkaya. zaten bir gün öncesinde yaptığım dar göğüs press tede göğüsten çok triceps iyi şişti, arka arkaya 2 gün triceps çalışmış gibi oluyorum böyle devam edeyim mi bi değişiklik yaparmısınız ?

Makarada ip ile aşağı çekiş(en aşağıya yaklaştığında ipe biraz yana aç)
    birde bu hareketi pek anlayamadım

Son düzenleme: 12 Ocak 2010
  6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Triceps extension zbar ve french dumbell press aynı bölgenin değişik noktalarına vuran 2 benzer hareket olup iç triceps hareketleridir.
    Push down makinesine halatı takıp her ucundan bir elimizle tutup ellerimizi birbirinden ayırmadan aşağı indirip en aşağıya yaklaştığımızda ellerimizin birbirinden temasını kesip biraz yana doğru açıyoruz.

Bu triceps programını yazarken iç tricepsinizin belirli bir seviyeye gelmesini sağlamaktı. Bence tricepsin ana hattı iç triceps bölgesi olup bu bölgeyi belirli bir gelişim kaydettirdikten sonra dış tricepse dönmek ya da yan omuz dış biceps dış triceps uyumunu aramak daha doğru olur.

Dar tutuş bench press yaparken kolları normal bench presste yaptığımız gibi vücuda paralel açmak gerekir ve bu hareketi yaparken normalde yaptığımızdan biraz daha aşağı göğse veya biraz daha yukarı göğse gibi denemeler yaparak bizim için çalıştırma açısını bulabiliriz.

YSF-JOSEPH bunu beğendi.
  7. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Salondaki Push down makinası şuna benzer bişey ve bende düz bar takarak yapıyorum, elleri birleştirip ayırma gibi bi şansım yok heralde o uçla

8. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Makarada tuttuğumuz mini barı çıkartıp yerine halat takarak yapmaktan bahsediyordum. Eğer salonda halat yoksa, bunun yerine lying singler arm extensionu veya yine lyin single arm extensionu avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde de yapabilirsiniz.

YSF-JOSEPH bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş