Antrenman programı yardımı...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ethem5858 tarafından 3 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ethem5858

ethem5858 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Mrb..
    Diğer konulara göz attım fakat bana yarayacak bir şeyler bulamadım..

Futbolcuyum ve maksimum güç+dayanıklılığa erişmeye calışıyorum..
    İstediğim aşırı şekilde kas yapmak veya gösteriş değildir tamamen kondisyon ve uzun süre güçden düşmemektir..Bunun için antrenman programı arıyorum.(Beslenme+fiz antrenmanları sekilde teknik antrenmanları hallederim ben..)

3 yıl boyunca aralıksız antrenman yaptım fakat bu yıl öss yüzünden formdan düştüm ve çok zoruma gidiyor kısacası üniversiteye gittiğim şehirdede futbolu bırakmayı düşünmüyorum bu yüzden ordada geriden başlamamak için şu andan itibaren 6-7 aylık antrenman periyoduna girmeyi istiyorum..
    Şu anda sadece haftada 2 kez yüksek tempolu halısaha maçları(kendime antrenman yaptırmak için gereksiz koşular dahi yaptığım oluyor maçlarda) buna göre bi çizelge arıyorum...

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hız, Patlamalı kuvvet, Kuvette devamlılık, Dayanıklılık idmanları yapman gerekir. Özellikle patlayıcı güç ve hızı iyi geliştirmelisin.

Bacak çalışmaları ile beraber butun bedenini iyi eğitmelisin.

Maksimal güç senin için gereksiz bir çalışma olur. Önemli olan bir futbolcu gibi çalışman. Vücut yağından kurtulmanda, cok daha fazla yardımcı olur sana.

Hızını ve dayanıklılıgını arttirmanda bir etkendir.

Daha önce futbolcu idmanı verilmiş olmalı forumda araştır.

özellikle Patlayıcı güç, kuvvette devamlılık, dayanıklılık ve hız antreman ilkelerini iyice öğren.

speedtouch bunu beğendi.
  3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    işte benim uzman olduğum konu :)

bu konuyla alakalı bir arkadaşımızın sorusu daha olmuştu, aslında coyote arkadaşımız yapman gerekenleri güzel özetlemiş, fakat ben biraz daha ayrıntıya girerek izah edeyim(11 yıllık lisanslı futbol geçmişi olan bir kimseyim )

öncelikle futbolun temeli hızdır o sebeple hız idmanları yapman gerekmektedir.Bunu yapman için sana işine oldukça yarayacak bir idman yöntemi izah edeyim, hiç gördün mü bilmiyorum ama, kum ağırlıkları vardır, ayak bileklerine bağladığın, spor mağzalarından temin edebilirsin, yaklaşık 3-5 kg lık 1 çift kum torbası oldukça işini görür.Kum torbalarını ayak bileklerine bağla ve rahatça koşabileceğin bir yere git, tabiki koşu bandı gibi bir imkanın varsa o zaman çok daha faydalı olur, neyse koşu bandı ya da açık hava, ayağına bağlı kum torbalarıyla dinlenmeden 30-40 dk koşmanı öneririm , tempo olarak düşükten başla , depara doğru git sonra tekrar tempoyu, nabzını dinleyerek düşür.Bu idman sana oldukça fayda sağlıyacaktır.Hız konusunda dikkat edilmesi gereken ince noktalara vardır, 1-ulaşabildiğimiz maksimum hız
    2-ulaşabildiğimiz maksimum hızı ne kadar kısa sürede ulaşabileceğimiz
    3-ulaşabildğimiz maksimum hızda ne kadar uzun süre kalabildğimiz

bu saydıklarıma vucudunu dinleyerek , gerekirse bir günlük tutarak dikkatli şekilde çalışmalısın, kum torbaları oldukça fayda sağlıyacaktır, farkı kısa sürede hissedeceksin,kum torbaları sayesinde hızının artmasının yanında bacaklarında oldukça güçlenecektir.
    Bunların yanında fizik gücünü yani vucut dengeni arttırmak istediğini söylüyorsun, bunun için bir futbolcunun yapabileceği en iyi idman, kendi vucut ağırlığını kullanarak yapabileceği idmanlardır, mesela bir barfix, bir şınav,mekik bu tarz haraketler, dikkat edilmesi gereken nokta ise ağırlıklarla değil, kendi vucut ağırlığınla çok tekrarlı yapman gerekli ,aksi taktirde vucudun ağırlaşmaya başlar, hızdan kayıp verirsin.

Bir antreman düzeni istersen eğer, halı saha maçlarının olmadığı günler , kum torbalarını ayak bileklerine bağla 30-40 dk yükselerek giden bir tempoda koş , ardından vucut ağırlığınla idman yap,idmandan sonra dilin dışarı sarkmalı çünkü istediğin kondisyonu başka türlü kazanmak pek mümkün olmaz,nasıl beslenmen gerektiğini sen zaten biliyorsun.

saygılar&sporla dolu günler

4. ethem5858

ethem5858 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten teşekkür ediyorum bana kullandığınız veya önereceğiniz not edilmiş word vs tarzında idman programlarınız var ise gönderirmisiniz?

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş