Antrenman Programı Nasıl Değiştirilmeli?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Khryseis tarafından 14 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Khryseis

Khryseis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhabalar,
    Ben yaklaşık 1 senedir vücut geliştirme ile uğraşıyorum ve son aylarda salonumu değiştirmek zorunda kaldım. Yeni salonumdaki antrenöre pek fazla güvenemediğim için kendi programımı kendim yazmaya karar verdim, zaten bunu yapmaya bir şekilde başlamam gerekti. Daha önce bu forumda hareketlerin değiştirilme sıklığına dair bir konu açtığımda (her hafta farklı hareket uyguluyordum) yaptığım şeyin doğru olmadığı ve verimin düşeceği, ideal zamanın 4 hafta, maksimum ise 6 hafta olduğu söylendi bana. Ben de şuan için bunu uyguluyorum. Ancak her ay hareketleri nasıl değiştirmem gerektiğini bilmiyorum. Şöyle ki her hafta değiştirirken bile her bölgede bir temel hareketi sabit tutup izole hareketleri değiştiriyordum (Merak eden olursa bu hareketler göğüste bench press, bicepste barbell curl, sırtta pulldown, tricepste pushdown, omuzda shoulder press, bacakta ise leg press). Şuan her bölge için 4 hareket 4 set ve 8 tekrardan oluşan bir program uyguluyorum (biceps hariç, biceps 3 hareket 3 set 8 tekrar). Bu programda bir sonraki aya geçerken temel hareketlerim hariç kaç tane hareketimi değiştirmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimiden herkese teşekkürler. Iyi forumlar..

Sayfayı Paylaş