Antrenman proğramım hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kaanctntrk tarafından 20 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kaanctntrk

Kaanctntrk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben 21 yaşında 1.82 boy 75 kilodayım 2 ay günde 4,5 gün olacak şekilde çalıştıktan sonra gerekli sebeplerden dolayı 1 ay arada verdim ve şimdi 10 gündür devam ediyorum haftada 6 gün antrenman yapıyorum piramit sistemi çalışmaya özen gösteriyorum ve 10 gündür whey protein kullanıyorum 1 ölçek sabah kahvaltıdan önce 1 ölçek spordan hemen sonra ve proğramım şu şekilde 1. Gün gögüs,arka kol 2. Sırt,kanat,ön kol,bilek 3.sholders ve arka kol 4. Bacak ön kol bilek . Bu şekilde 3*12-10-8 , yapmaya özen gösteriyorum ön kol haricinde , beslenmem 1 ögün yumurta beyaz peynir 2 ögün antrenman öncesi makarna 3 ve 4 150 ser gram dana eti oluyor genelde günde 1 muz ve aralarda badem yemeye calısıyorum yani günde 130-150 gram arası protein alıyorum yani kendimce fedakarlık yapıp emek veriyorum bu emeğimin yarı karşılığını almak istemiyorum bu yüzden bu sistemimde bir eksiklik veya öneriniz var mı ? Teşekkür ederim şimdiden.

2. sedat.taştan

sedat.taştan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Boy ve kilo orantısı başlangıc icin ideal diyebilirim programına gelıcek olursak;
    1.Göğüs
    2.Sırt
    3.Omuz
    4.Bacak
    5.Biceps,triceps,bilek
    Antreman süresi 1 saat idealdir.Şuan için 5 gün yeterlidir.
    Beslenme programı yapabilirsin kendine, yulaf,yumurta,et,süt,lor peyniri,bulgur,pirinç bunları gün içinde tüketebilirsin.
    Günlük 4 öğünlük beslenme program hazırlayıp uygulayabılırsın antreman öncesi ve sonrası mutlaka öğünün olsun.

3. kratosanonys

kratosanonys Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeism iyi aksamlar oncelikle sana.nacizade tavsiyem su yone olur ben sabah kahvalti yapamiyorim sadece yulaf yiyorum proteon tozu iciyorim ancak sen yumurta ve peynir yiye biliyomisn bu yuzden bencr sabah icme unutma sabah proteon kadar karbonhidratta onemlidir sende yulaf yemeye calis bu cok onemli olmadi zeytin ye 10 tane senin kilon ocon uygun ama yulaf yersen daha yararli simdi sabah protein tozu icmedigin icin bu hakini antramndan onceye sakla cunku antrman oncesi sadece makarna yiyomusn ve vucud antramndan once ve hemen sonra karbonhidrat yag ve proteine ihtiyac durar antrmadan 1 bucuk saat once makarnani ye 45 dk oncede protein tozunu ic ama.makarna tavsiye etmiyorim yagli bir kutlen varsa ama 75 kg isen cok yagli oldugunu dusunmuyorum fotorafin olmadigi icinde bilmiyorum antram progrmana gelirsek bana sorarsan 1gogus arka kol 2sirt on kol 3omuz 4karin kol 5bacak seklinde ayir cunku omuzda sadece shoulder presste arka kol yuzde 20 ile 30 arsinda calismakta ertesi gun hazir arka kol ile guzel bir kol antemani yapsrson ayricao bacak icin ayri bir gun ayir bacagin hakini ver bacakda 206 kas vardir testestoron artirir sakin bacak gunlerini atlama ilk zamanlar zordur sonra seversin iyi sporlar

4. Kaanctntrk

Kaanctntrk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, kardeşim bende uyku düzeni tam anlamıyla saglam olmadıgı için yurt dısında ünv okuyorum bu nedenle dısarda pek et yemiyorum cogu zamanımı kendi mutfagımda geciriyorum dersimin oldugu günler erken kalksam bile kahvaltımı hemen yapamıyorum 1 ölcek atıp okula kacıyorum aradan 2,3 saat gectikten sonra 1 tanesi sarısıyla 3 ünün beyazını gömüyorum, yulafı gecen gün yedim süt ile agzımda cılgın değişik olaylar yasadım bitiremedim zorla 70 gr yemişimdir yani sonuc olarak benim kahvaltıda sıkıntılı diğer arkadaşında dediği gibi antrenman öncesi ve sonrası kesin ögünüm oluyor , bacak sıkıntılı ama kacırmıyorum dediğin gibi önemli , vücuttaki yağ muhabbetinede gelirsek aslında pek göstermiyorum ama göbek ayakta belli olmayacak sekilde ve yanlarda yaglarım var ve gögüs etraflarında da aynı şekilde.

5. kratosanonys

kratosanonys Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    1
    Yurt disiNda oKuyorsan aslinda avantajli protein tozu yaninda bcaa al xtendi tavdiye ederim ben tek kas grup girilmesine yanasmiyorum denedim bende faydasi olmadi arastirmalarima gore tek kas grubu calismak icin stroidli olmak avantajliymis yani banda mantikli geldi natruel oldugun icin bir buyuk bir kucuk kas grubu tercih ediyorum bu bana gore tecrubelereme dayanarak soyluyorum istersen arkadaimizin dedigi tek kas grubuda gireblirsn bcaa ise antramn sirasinda intra workut olarak kulanirsin cunku antramn oncesi beslenrmezsen kas yikimi olur sporcu icin en onemli 2 ogun antramndan once ve sonradir

6. Kaanctntrk

Kaanctntrk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır ben de tek kas grubu düşünmüyorum,bcaa xtendi'nin yararları nedir? Ve ürün fiyatı da önemli tabi bu arada bu söz cogu sporcuyu sinirlendirir ama cok fazla hacim saglamak istemiyorum yani bakış acısı olarak begenmiyorum öyle şiş vücutları istesemde kolay olamam zaten de dün forumda gezerken millet fotolarını paylasmıs nedendir bilmem 100 kişi attıysa estetik olarak 3,5 kişininkini begenmişimdir.

7. kratosanonys

kratosanonys Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    1
    Sp
    Xtend al dememim nedeni kaliteli bir bcaadir kulandillarim arasinda en iyisi bana gore antramn sirasinda icecgin icin kas kaybını azaltirsin cunku antraman ac giriyormusun bu kaybını kapatılsın

Sayfayı Paylaş