Antrenman konusunda üstadların yardımlarını bekliyorum...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve canakcan tarafından 22 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. canakcan

canakcan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, forumunuza yeni katıldım ve gayet ilgi çekici ve hoş bulduğumu söyleyerek ilk mesajımı böyle başlatmak istedim.
    Lafı uzatmadan direk konuya gireceğim..
    Yaklaşık 3 hafta önce bu spora başladım. Yaşım 14. 2,5 kg ile göğüs çalışıyorum. Yaptığım hareketler ; dumbell bench press , dumbell flyes , dumbell bench press (close) , dumbell pullover.
    Haftada 6 gün. Ama anladım ki vucüt bir bütün sadece bir bölgeyi geliştirmek ile olmuyor. Ve bende artık profesyonellere danışayım dedim. Bu nedenle forumunuza kayıt oldum gelelim şimdi sorunlarıma ;
    1.Öncellikle 3 haftada yaptığım hareketlerin göğüslerime olan faydasını gördüm hacimlendiler fakat sağ göğsümün altındaki çizgiler tamamen çıkmışken sol göğüsümde bu çizgiler çok az belirgin durumda bu neden olur?
    2.Anteramanlarımın düzensiz olduğunu düşünüyorum her hareketi 2 setden 60 kere tekrarlıyorum. Ve sadece göğüs çalışıyorum nasıl çalışıcağım hakkında hiçbir fikrim yok.(Düzenli bir antreman programı yaparsanız çok memnun olurum, size zahmet olucak fakat hiçbir şey anlamıyorum ve bu sporla yanlış gelişmek en büyük korkularımdan biri.)
    3.Düzenli ve sık yediğim halde kilo alamıyorum. Boyum 175 , kilom 55.

Saygılarımla.

2. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-t25726.html?t=25726&highlight=salonda+duvara

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

Üstad değilim ama yardımım dokunabilir belki.İlk bir kaç ay programlar standarttır kişiye göre değişmez.Üstteki başlık standart ilk ay programıdır tüm vücut çalıştırılır onu uygula.
    Belirtildiği gibi bir gün git bir gün dinlen.Belirtilen set ve tekrarları aşma sakın.Ne fazla ne eksik çalış.

Bu iki başlığın ikisinide dikkatlice oku ayrıca yeni başlayanlar bölümündeki bütün sabit başlıkları oku kafanda soru işareti kalacağını sanmıyorum.
    Kolay gelsin.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2011
  3. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    redbaron kusura bakma alakasız msj olcak ama yazmak istedim bende yulia hayranıyım hatta en beğendiğim kadın yulia.posteri vardı 2 sene önce :) tatuuu :p

4. canakcan

canakcan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    redbaron öncellikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Üstad ol olma, bana yardım eden herkes benim için üstaddır zaten :D . Herneyse 2,5 kg ile yapıcağım ama 8.tekrarda hiç zorlanmıyorum . 25 den sonrasındaki tekrarlarda zorlanıyorum daha çok.

5. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Kiloyu biraz arttır 8. tekrarda zorlanacağın bir ağırlığı seç.
    Ama yaşın daha genç belini çok zorlayacak hareketlerden kaçın.
    Mesela omuz presslerde çok ağır girme çok zorlama.

6. canakcan

canakcan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki teşekkür ederim abicim. 2.5 kgde 8 tekrarda yavaş yavaş kaldırdığımda ve nefesimi düzenli verdiğimde yanmayı hissediyorum o bana yeterli olacaktır gibime geliyor.

Sayfayı Paylaş