Antrenman için Farklı bir beslenme Tavsiyesi ? ? ? ? ? ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve pkzip tarafından 9 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. pkzip

pkzip Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    .

.

.

.

.

.

.

Beni VG ye başlatan kitapta diyor ki:

Her ögünde 40-60gr protein almalısın ve

SUPPLEMENT KULLANIMI:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Ant. Öncesi_ _ _ _ _ _ _ Ant. Esnasında _ _ _ _ _ _ _ Ant. Sonrası
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (Ant.’dan 15 Dk. önce)_ _ _ _ _(Yudumlayın)_ _ _ _ _ (Hemen ardından)
    Karbonhidrat _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 0.8g/kg _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 0.8g/kg_ _ _ _ _ _ _ _ _ 0.8g/kg
    Protein_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 0.4g/kg _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 0.4g/kg_ _ _ _ _ _ _ _ _ 0.4g/kg
    Creatine_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 5 gr _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 0 gr_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 5 gr

Evet bu çok şeker demek, hatta başta kusacak gibi olabilirsin bile, ama bu seni kas yığınına dönüştürecek çok güçlü bir silahtır.

Fakat başka hiçbir kaynakta bu kadar çok şeker almalısın dediğini görmedim...

Protein Desek, zaten:
    Sabah = 40gr . .(saat 06:00)
    Ara = 20 gr . . . (saat 10:30)
    Öğlen = 40gr . . (saat 12:30)
    Ara= 30 gr . . . . (saat: 17:30)
    Antrenman zamanı (saat 21:00)
    Akşam 40+ gr . . (saat 23:00)
    normal yiyeceklerden TOPLAM 170+ gr. protein alıyorum hergün.

Ant. zamanında da ekstradan 20gr + 20gr + 20gr protein almak bana abartı gibi geliyor, ne dersiniz ?

Nasıl yapmalıyım ?

Ve Şeker konusu:
    Şekeri normalde yasaklıyor ve sadece Ant. zamanında peş peşe 60gr + 60gr + 60gr şeker almalısın diyor... ( gramajdaki küsüratlar şu anda o kadar önemli değil, önemli olan mantalite)

Ben de dün akşam 20gr Üzüm pekmezi + 20gr Dut pekmezi + 20gr Keçiboynuzu pekmezi + 25 gr protein + Su = 50cl pet şişe

olacak şekilde An.t öncesi ve Ant. esnasında içtim ama Ant. sonrasında içemedim çünkü Pekmezin ağır tadına alışkın olmayan bünyem resmen sarsıntı geçirdi, o anda içerken kusacak gibi oluyorum ve bugün hala başım dönüyor, ama mutluyum : )

Önceki Ant.'larda sadece 60gr üzüm pekmezi + 15gr Toz şeker yapıyordum ve toz şeker pekmezin ağır tadını azaltıyor ve bünyemi sarsmıyordu...

Şeker alımı da hakkaten çok yüksek ama adam üstüne basa basa yazmış :
    Evet bu çok şeker demek, hatta başta kusacak gibi olabilirsin bile, ama bu seni kas yığınına dönüştürecek çok güçlü bir silahtır.

Hal böyle olunca gözümü kapayım yumuluyorum pekmeze...

Peki siz ustalar bu Vince Del Monte'nin bu Antrenman beslenmesi konusuna ne diyorsunuz ?

Sizin bu konudaki görüş ve tavsiyeleriniz nelerdir ?

.

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş