Antrenman günlüğüm - 3 yıl - Ektomorf

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Göktuğkaan tarlan tarafından 22 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Göktuğkaan tarlan

Göktuğkaan tarlan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Genel Bilgiler :
    Kilo : 92
    Boy : 1,88m

Vücut Ölçülerim :
    omuz: 143
    göğüs: 122
    kol: 45,5 - 46
    bel : 77
    üst bacak : uzun zamandır ölçmedim, yakın zamanda ölçüp yazacağım
    kalf : uzun zamandır ölçmedim, yakın zamanda ölçüp yazacağım

Yağ oranım (%) : 8-8,5
    Vücut tipim : ektomof
    Ne zamandır VG yaptığım : 3 sene
    Hiç ara vermedim.

Selamlar arkadaşlar,ben Göktuğkaan. yaşım 20. Kısaca spora ilk basladığım zamanki vücut ölçülerimi yazayım; omuz:104 , göğüs: 87, kol: 26, kilo: 57, bel: 76, yağ oranım kayıtlı değil. 3 senedir aralıksız olarak vücut geliştirme ile hayatıma devam ediyorum. Spor olarak değil, yaşam tarzım olarak.
    Haftada 6 gün ağır idman, 1 gün tamamen off yapmaktayım. Bu sene nisan ayında ilk yarısmama girdim. Kategorim +1,75 Gençler Atletik Fizik'idi. 80 kişi birden çıktığımız podyumda, doğru puanlama yapılamayacağı göz önündeydi; öyle de oldu. dereceye giremedim. Mayıs ayında İstanbul'da açılacak olan 1. Kademe antrenörlük seminerlerine katılıp belgemi alacağım.

Yakın dönemdeki ilk hedefim 100 kilo'yu düşük yağ oranıyla görmek. Tahminen 2 senemi daha alır diye düşünüyorum.
    Uzun dönemdeki hedeflerim gerçekten çok yüksek. Şuan için onları yazmama gerek yok.
    Fotoğraflar günceldir. Yakın zamanda bacağımın fotoğraflarını da atacağım. Bacak çalısmayı asla ihmal etmem.

Antrenmanlarımı vakit buldukça sizlerle paylaşmaya çalışacağım, herkese iyi sporlar.

Ekli Dosyalar:

muhammeddd76 bunu beğendi.
  2. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Bu 6 gun agir idmani acarsaniz iyi olur acikcasi. Antrenmam gunlugu sonucta bu baslik :)

3. Göktuğkaan tarlan

Göktuğkaan tarlan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Göğüs biceps- omuz triceps- bacak- sırt ve göğüs kalf - omuz abs - bacak kalf - biceps triceps - sırt splitlerini değiştirerek uyguluyorum. tabi bazen bambaska sey yaptığımda oluyor. belirli bir program çıkartmıyorum temel hareketlerim mevcut ve izole hareketleri 1-2 şekilde değiştirerek yapmaktayım. o yüzden günü gününe programlarımı yazacağım.

4. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam yanlis anlamayin ama fotoda ki vucudunuz yazdiginiz olculere uygun gelmedi. Genede tebrikler temiz bir kutleniz var. Basarilar dilerim

5. Göktuğkaan tarlan

Göktuğkaan tarlan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Boyum uzun olduğu sebebiyle uzun boyu doldurmak'ta biraz zor oluyor haliyle. Yanlış anlamadım tabiki, fikrinizi belirttiniz teşekkür ederim.

6. Göktuğkaan tarlan

Göktuğkaan tarlan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Bugun göğüs mide günümdü. Çalıştığım hareketler ve kilo'lar şöyle;
    Üst vücudu tamamen hafif ve orta ağırlıkta kilolar ile ısındırdıktan sonra,
    1) inchle DB press (pek tercih etmediğim, olympic bar ile yapmayı daha cok sevdiğim bir hareket. Değişklik olsun diye yaptığım, çok sık uygulamadığım bir hareket)
    55'er kg dumbell ile (maalesef daha ağırı bulunduğum salonda yok.) 4x12-12-10-10 sabit kilo
    2)Flat bench press olympic bar 1+4x12-10-8-8 şeklinde sırasıyla 1x80 , 1x100, 2x120kg ve en son 140kg ile 5 tekrar güç seti.(AĞIRLIKLARA BAR KG'Sİ DAHİL DEĞİL)
    3)inchle db fly+ decline db fly super set (inchle fly'da ağır kilo, decline bench'te daha hafif kilo ile) 3x10-10 şeklinde
    4)Cable crossover 1+3x14-12-10 1set 3lü tükeniş drop set (bu harekette tamamen hareketin negatifine konsantre olarak ve çok yavas sekilde yaptım.)
    5)Dips+şınav 4x tükeniş (dipste sırasıyla 10-15-20-25kg bel'e bağlayarak) dips sınav ikilisi göğüs günlerimdeki favori son hareketim. Tamamen bitiriyor gerçekten ve çok güzel bir pump yakalanmış oluyor.

Mide'de de 4 hareket'i kombin yaparak çalıştım.
    windshield wiper , hanging leg raise , stability ball side plank hip raise ve ağırlık lie crunch. bütün hareketleri 4set ve 15 tekrarı geçmeden çalıstım.

Bugün benden bu kadar :)

k.b. bunu beğendi.
  7. aydogan77

aydogan77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    tebrik ederim çok güzel bi form yakalamışsınız. benim bir sorum var ektomorfum dediniz ektomorf ve mezomorf arasındaki fark gerçekçi olarak nedir ve ben ektomorf muyum mezomorfmuyum nasıl anlıcam ? yani salondaki hocam ektomorfsun dedi araştırdıgım kadarıyla mezomorf çıkıyorum spora baslayalı iki ay oldu ölçülerimde henüz değişiklik yok. ve ekto yada mezo olmam beslenmemde yada antremanımda neyi etkileyecek ?

boy 180
    kilo 77,5
    omuz 47 (benm hoca omuzu kemkten kemıge ölçü yapıyor sizler gibi omuz çevresini değil de omuzlar arası boyu hesaplıyor)
    kol 34
    göğüs 103
    bel 82
    basen 100
    baldır 55
    ölçülmedi ama yine görsel bi şekilde arastırdıgım kadarıyla yüzde 13-14 yağ oranım var

Sayfayı Paylaş