Antrenman :bodybuilding&Fitness

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zülküf turan tarafından 5 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    Vücut gelştirmek için makinayı mı yoksa "Dambıl & bar mı" (Terecih) veya tavsiye edersiniz lütfen bu konu hakında bilgi veya bilgilerinizi tartışma halinde veya fikir beyan ederek yazarsanız ise sevinirim.

Saygılarımla
    Zülküf TURAN

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben daha cok dumbell ve bar i tercih ediyorum makinelere calismayi fazla sevmiyorum...

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    makınalar bellı bır donemde vucudun harekete alısması ve cheatıng olayını mınımuma çekmek ıcın gereklıdır.daha sonra gecılen serbest agırlık çalışmaları ılede agırlık sızı degıl sız agırlıgı yonlendırırsınız ve kaslarınız daha farklı boyutlarda calısma ımkanı bulur.ayrıca serbest agırlıkta bazı sıstemlerı uygulamak daha avantajlıdır.zira agırlık arttırmak daha basıte ındırgenır.

4. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İzolasyonda makina kullanırım sadece, temel hareketlerde sadece serbest ağırlık (Bench, Squat, Omuz Press vs.). Alternatif varsa serbest ağırlık tercih ederim, cable row yerine bent-over barbell row. Lat Pulldown yerine barfiks gibi.

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Hangi vucut bölgesi olduguna göre deigisik olur.

Mesela Gögus ve kollarda daha az makine kullanirim.

Yeni baslayanlar icinde Makineler sakatlanmamak icin tercih edilmelidir diye düsünüyorum.

6. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben de bar ya da dumbell taraftariyim, makinalari daha cok sakatlanmaya acik veya makinasiz alternatifi olmayan hareketler icin kullaniyorum. shoulder press makinasi bu durumda vazgecilmez oluyor zira neck press'i bar ile yapmak benim icin cok tehlikeli.

7. Arnold1975

Arnold1975 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlıklı olarak temelde barla çalışmak ve karşı direnç gösteren hareketleri tercih ederim. Bence böylede yapılmalıdır zaten. Belli bir zaman sonra vücudu şaşırtmak ve define için makara ve makinalar tercih edilir. Makaralarda 6-8 tekrar yapılmasını öneririm. Hacim için gerekli olan budur...

8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

Bende Despo nun bakıs acısından bakıyorum, sakatlanma rıskı olan durumlarda makınalar daha uygun gıbı gelıyor.

Bence en buyuk sakatlık rıskı olusturan durum partner olmaması. Partnerınız yoksa makınalar daha ıyı. Ama partner varsa
    hemde guvenebılecegınız bır partner o zaman serbest agırlıkları tavsıye ederım.

Bacak hareketlerınde buyuk oranda makına kullanmak gerekır bence.

9. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    dumbell i ve bar ı tercih ederim...makinalar biraz kolaya kaçıyor gibi.mesela barbell curl da 30 kg ile kol basarken (zorlanarak) makinada 50-60 kiloda basılabiliyor..

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    agırlığı tam manada hissetmek gerekir zaten fakat agırlıgı hisettiğin ölçude yıpranma ve risk olasılığıda yuksektir.

genel manada işi iyi kavramış kişiler adeleyi doyurmak adına agırlıkla calışırlar fakat risk içeren kişiler yani yeniler makineyi tercih etmeli. makine yeni kişiye adelesini harekete yorumlamasını gösterip onu agırlığa hazırlar

Sayfayı Paylaş