Antrenman Besinlere Dair Sorular [Kilo Verme]

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zallas003 tarafından 13 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    İyi günler millet

İlk olarak boyum 1.82

Ben bu yıl üniversiteye başladım ve başladığımda 96.5 kiloydum. Üniversiteye başladığımdan itibaren 84 kiloya düştüm 5 ayda. 2 haftadır da spora gidiyorum. Fitness ağırlıklı bir programım var işte genellikle koşu fln var bir de Sırt , omuz , kol , bacak , karın ve karın yalları için fln adaptasyon amaçlı hareketler var. Düzenli olarak Pts , Çarş , Cuma , Pzr yapıyor haftada 4 kere fakat işin en can alıcı noktası okul yurdunda kaldığımız için 0 derecede sağlıklı beslenmemiz. Ama genellikle herkes fast food yemesine karşın ben hiç yemek yemiyorum tabiri caizse. Yediğim öğünleri sayarsak

Sabah

1 tane light üçgen peynir.

Öğlen

Biraz patates püresi ve tavuklu bir yemek yemekhanede ya da çoğu gün öğlen de bir şey yemiyorum.

Öğleden sonra antrenman 2.5 saat sürüyor

Antrenman sonrası bir ayran içiyorum .

Akşam

Haftada 3 - 4 gün 1 kase şu hazır çorbalardan
    Diğer günler ise Tavuklu salata ya da Soya Soslu tavuk ve yanına pilav.

Yarım litre de süt içiyorum günde ona dikkat etmeye çalışıyorum en azından .
    İşte bu yemekler genel itabarında böyle ama bazen değişebiliyor biliyorsunuz yurt hayatı. Sormak istediğim bu öğünlerimin bana protein anlamında hiç bir şekilde yeterli geldiğini bulmuyorum ve spor sırası ve sonrasında kendimi güçsüz hissediyorum . Acaba önerebileceğiniz bir protein takviyesi toz veya amino şeklinde olabilir mi ?
    Ayrıca spor günleri spordan önce 1000mg Hardline Carnipure alıyorum .
    Şimdiden teşekkürler

Not : Vücudum normal bir 84 kiloya göre yağlı çocukluk zamanımda hastalık yüzünden zorunlu anabolikler kullandığımdan. Hedefim 10-12 kilo daha vermek ayrıca.

Son düzenleme: 13 Şubat 2012
  2. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Ne yapmam gerekiyor acaba ?

3. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    2.5 saatlik bir idman metabolizmanı çok yorabilir ve bu süre içinde idman başında aminoasit kullanmıyorsan katabolik olabilirsin.Ayrıca akşam öğününe gelirsek kilo fazla var diyip,akşam üzeri basit kh alıyorsun,akşam üzeri pilav yememen gerekiyor ve soya soslu tavuk dediğin üründe en az 15 gram yağ olduğunuda unutmamalısın,bunun yerine tavuk göğsü ve yoğurt tüketebilirsin..

karazaki bunu beğendi.
  4. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    İşte dediğim gibi öyle sağlıklı yeme imkanımız olmuyor . Yurtta mutfak yok malesef olsa her gün tavuk göğsü yapardım ızgarada fakat malesef. Dediğim gibi tavuk yemekleri getirtebiliyorum ancak odaya ya da salata için alışveriş merkezine iniyorum . Bu arada yemeği ortalama 7 - 8 gibi yiyorum saat 1-2 arasında da yatıyorum . Yemek şu tabldot gibi olan silikon şeylerde geliyor 5 - 6 çatallık pilav , biraz salata ve soya soslu sebzeli tavuk geliyor. Spordan sonra 2 gün güçsüz hissediyorum... Acaba Optimum Whey tarzı şeyler alıp Antrenmandan sonra kullansam mı ?

5. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Telden giriyorum fazla uzun yazamiyacam ama kilo almak istesende vermek istesende 1 tane üçgen peynirle kahvaltı olmaz.

6. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Biliyorum biliyorum da başka da bir şey yiyesim gelmiyor açıkçası .

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bahane ye gerke yok ne okul nede yurt bahne

foruma bak duzgun bır belsneme yap ole kılo verılmez sporda yapılmaz

Cidade de Deus bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme programını hiç beyenmedim zöellikle sabah kahvaltısı diye birşey yok günün en ama en önemli öğünü resmen yok

proteın tozundan zıyade sızın beslenmeyı duzene sokmanız gerek.

9. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Önerileriniz üzerine gittim yumurta haşlama makinası aldım sabah kahvaltıma 2 tam yumurta. Antrenmandan sonra ise 1 tam yumurta 3 yumurta beyazı ekledim.
    Bu geçen sürede 1 kilo aldım ve kolum 2 cm arttı. Göbekten de 1 cm verdim.

Sayfayı Paylaş