Antrenman akşam yemeğinden öncemi sonramı yapılmalı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve atanerber tarafından 18 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Merhaba. yaş 16 kilo 97 :/ Evimde p90x programını uyguluyorum belirli bir diyet listem yok ama herşeyden çok az yiyorum akşamlarıda mümkünse sadece salata yiyorum.Asıl sorum şu Öğlenden sonra okuldan geldikten sonra progamımı uygulasam daha verimli olur yoksa akşam yemeğinden sonramı yorumlarınızı bekliyorum..

2. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    nakşam yemeğinden önce

atanerber bunu beğendi.
  3. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    her seyden ccok az yrmek degil mesele sağligini kaybetmek istemiyorsan tabii...

atanerber bunu beğendi.
  4. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    sizce ne yapmalıyım ?

5. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Forimda yag yakimi diye aratmaniz yeterli olacaktir

atanerber bunu beğendi.
  6. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Bunun için akşam yemeğini saat kaçta yediğiniz önemlidir.
    Şayet 5-6 gibi akşam yemeğini yiyorsanız ve 8 gibi de antrenman yapacaksanız sorun yok.
    Ancak akşam yemeğini 8 de yiyip de 10 gibi antrenmana girmeyi düşünüyorsanız hata yapmış olursunuz.
    Sporu mutlaka yemekten aşağı yukarı 2 saat geçtikten sonra yapmalısınız.Bunun sebebi antrenman sırasında tansiyon düşmesi , baş dönmesi gibi durumları engellemektir.
    Eğer yemekten önce spor yapmak istiyorsanız da spor başlama vaktinden yine aşağı yukarı 2 saat önce yemek yemiş olmalısınız.

atanerber bunu beğendi.
  7. bjkerm

bjkerm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bana kalırsa yaptığın antrenmanın amacına göre değişir ben 30 kilo vermiş biri olarak bu forumu nerdeyse konu açmadan yorum yapmadan 5 aydır okuyorum .. Benim öğrendiğim ve deneyimim eğer yağ yakıcaksan okuldan geldikten sonra iki tane yumurta beyazı ye ve 1 saat sonra sporunu yap.akşam öğününde çok az karbonhidrat almaya çalışmalasın.eğer formumu koruyup üstüne eklicem diyorsan akşam yemeğinden 2 saat sonra sporunu yapman yeterli olacaktır..

atanerber bunu beğendi.
  8. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    yorumlarınız için teşekkür ederim. şunu belirteyim öncelikle benim 25kg civarı fazlam var bunları atmak istiyorum zaten akşamları fazla birşey yemiorum örneğin bugün 4 kaşık markana + 100gr haşlanmış tavuk yiyecegim saat 7 den sonra su harici hirşey girmiyor ağızıma bunları göz önüne alarak değerlendirirseniz sevinirim :)

---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

bir şey daha yeşil çay ve nescafe tüketiyorum günde 1er bardak sizce miktarı yeterlimi fazlamı ve günün hangi saatlerinde ne zaman tüketmeliyim ?

9. bjkerm

bjkerm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle karbonhidratı sabah al akşam mümkün olduğu kadar almamaya çalış.Antrenmanına kardiyo eklemelisin (HIIT).Benim tavsiyem bünyen kaldırıyosa cumartesi pazar sabah kahvaltıdan önce bir miktar protein tozu alarak (veya 2-3 yumurta beyazı) 20 dk sonra yapmandır.Yeşil çayı sabah kahvaltıda ve akşam yatmadan 1 saat önce tüketmen yağ yakımın için iyi olabilir.Nescafeyi aşırıya kaçmadan öğün aralarında acıktığında veya tatlı ihtiyacın geldiğinde bastırmak için içebilirsin.Benim bildiklerim ve uyguladıklarım bunlar.

atanerber bunu beğendi.
  10. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Okul sebebim ile spor salonuna gitmiyorum p90x programını uyguluyorum evde önümde 3 aylık bir süreç var bakalım sonuç nasıl olacak :)

11. xlskk

xlskk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benle senin durum aynı sayılır yaş 17 kilo 93 inşallah 2 mizde hedeflerimize ulaşırız..
    fakat bn spor salonuna gidiyorm bence sende yazılsan daha çok fayda görebileceğine inanıyorum
    kolay gelsin.

atanerber bunu beğendi.
  12. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    derslerimin yoğunluğu nedeni ile hiç vaktim kalmıyor o yüzden evde max 1 saat 30dk gibi bir süre çalışıyorum ve bulunduğum yere uzak spor salonu :/

13. bjkerm

bjkerm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    kardeş şimdiden başarılar dilerim spor herkese gerekli ancak derslerine önem ver.Vaktin olursa haftanın 3 günü 20 dk. HIIT koşu yapmaya çalış

atanerber bunu beğendi.
  14. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    haftanın 3 günü olmasada cumartesi pazar 2 gün koşabilirim :)

Sayfayı Paylaş