Antrenman öncesi isteksizlik-uyuşukluk

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve desci tarafından 7 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. desci

desci Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar unviersitede okuduğum için okuldan çıkıp eve gelip yemek yiyorum. Daha sonra yaklaşık 3 saat midenin boşalmasını bekleyip spora başlıyorum ama bukadar bekledikten sonra saat en az 20:00 oluyor.

Bu saatten sonra da yavaş yavaş bünyede isteksizlik ve uyuşukluk başlıyor. Yani uykulu bir hale geçer vaziyetteyken spor yapmam gerekiyor. Bu durumu psikolojik olarak ve kendimi zorlayarak aşmaya çalışıyorum ama yine de performansımı bayaa etkiliyor, hatta çoğu zaman erteliyorum programı.

Bu durumdan herhangi bir yöntemle kurtulma şansımız var mıdır? Ağırlık çalışmadan önce mutlaka ısınma ve esneme hareketlerimi yaparım bu arada.

Bir de hazır başlık açılmışken sorayım. Bench dips yaparken omuzlarda ağrı ve göğüsün ortasında baskı oluşuyor. Ayrıca bacaklarımı uzattığım için üstüne de ağırlık koyduğum zaman kaslar çok geriliyor. Bu yüzden bu hareketi bırakıp push down yapmaya başladım ama bench dips daha güzel bir hareketti sanki daha compound'du gibi geliyor.

Yardım bekliyorum...

2. muvo

muvo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    -uyuşuklluk,halsizlik gibi şeyleri gidermek için bitkisel macunlar var bal,pekmez gibi şeyler içeren bence bunları deneyebilirsin antreman performansını arttırıyor bence..

-triceps için compound bir heraket arıyorsan close-girp bench press de compound bir harekettir.

3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Antrenmanı okuldan geldikten sonra aç karnına yapmayı denesen daha iyi olur, hem antrenmandan 1 saat kadar sonra yemek yemiş olursun. Herhalde antrenmandan sonra yemek yemiyorsundur (bilgi vermediğin için emin değilim ama) vücudu sabaha kadar aç bırakmak doğru olmayacaktır.
    antrenman saatlerini üzerine 2 öğün yiyebilecek şekilde düzenlersen senin için daha iyi olacaktır.

Anladığım kadarıyla evde çalışıyorsun. Motivasyon açısından , eğer imkanın varsa salona yazılmanı tavsiye ederim.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aycan1903'e katılıyorum..okulda ara öğün yiyip (kompleks karb.gıdalar-saklama kabı ile makarna-pilav götürebilirsin) 2 saat sonra direk antreman yapıp antremandan sonra ana yemeği yiyebilirsiniz..
    buarada tam alınmış uyku ve ara öğünden sonra da sade kahve kadar zinde tutan başka birşey tanımam..
    belki arginine içerikli ürünler var ama onlara da gerek yok..

Son düzenleme: 7 Mayıs 2009
  5. desci

desci Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    evde çalışıyorum. okulda pek yiyecek bişey bulamam, götürmesi de zahmetli ama bi yolunu bulmaya çalışacağım. bu arada antrenmanı yaptıktan 30-40 dakika sonra protein ağırlıklı ve yağsız yemekler tercih ediyorum.

teşekkürler

6. desci

desci Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Pekmez işe yarayabilir sanırım ama antrenmandan ne kadar önce ne kadar alınmalı?

Close grip bench press göğüse vurur diye yapmamıştım, programı değiştireceğim zaman deneyeceğim.thums:

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bal, pekmez gibi yoğun glikoz içerikli besinler antremandan önce alınmaz..alacaksanız kahvaltıda ve antremandan hemen sonra (15 dk içerisinde sıvı ile) alabilirsiniz ama performansa etki etmesi ancak bu şekilde olur..

yine en mantıklısı okulda kompleks birşeyler yiyip evde antreman yapmanız..eve gelip yemek yiyip antreman yapıyım diyorsanız kahve için derim yemekten sonra ama bu sefer gece uykunuz rezil olabilir..

FleXoR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş