Antrenörlük için izlenmesi gereken yol

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Moonster tarafından 14 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Moonster

Moonster Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar,

Bu sporda daha ilerilere gitmek için, yani hem kendi gelişimim için hemde daha sonrası adına belki antrenörlük için yapılması gerekenler nelerdir.Yani kısaca antrenör olmak için hangi adımları izlemek gerekir.Ama bu işi tam anlamıyla insan vücudunun fizyolojik ve biyolojik işlevlerini de öğrenerek yapmak istiyorum,bilinçli spor için.Forumda vardır mutlaka bu basamakları gerçekleştirmiş arkadaşlar,yardımcı olurlarsa sevinirim.

2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Benim de hedefim bu ve ulaşacağımı düşünüyorum, en az 5-6 yıl bilinçli şekilde vg yapan, en ince ayrıntısına kadar bu işi araştıran, ciddi kütle kazanmış ve en önemlisi estetik bir vücut oluşturabilmiş kişi antrenör olmak için fazlasıyla yeterli bence hele ülkemizde bu özelliklere sahip bir antrenörü havada kaparlar.

Okuluydu diplomasıydı bunlar basit kısmı ve kolay bir şekilde halledilir. Yukarıdaki özellikler bu işin temeli ve en önemli kısmı ve bence uygulamada başarı sağlayamamış adam teoride ne bilirse bilsin vereceği katkı yetersiz olur o sebeple vücudu berbat olduğu halde antrenörlük yapanlara HAYIR diyorum.

Özetle böyle bir hedefimiz varsa bilinçli bir şekilde spor yapıcaz ve kendimizi gerek fiziki gerek mental olarak mükemmel seviyeye getirmeye çalışacaz sonrasında antrenörlük kendiliğinden gelir zaten kişi isterse.

3. Moonster

Moonster Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Tabiki sağlam bir vücüda sahip olmadan bu işin yapılmaması gerektiğini düşünüyorum bende.Fakat benim söylemek istediğm;antrenör vasfında olduğunda biri sana soru sorduğu zaman "çok ye-ağır kaldır" dan ziyade , aldğımız besinlerin tam anlamıyla vücuttaki işlevini, yapılan egzersizlerin tam manasıyla etkilerini bilmek gerektiğini düşünüyorum ve bunları bilmeyen bir insanın antrenör olmaması gerektiğini düşünüyorum.Yani teorik bilgi de çok önemli bence

4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Tabiki önemli en ince ayrıntısına kadar bu işi araştıran derken onu kastetmiştim zaten en basitinden adama 8 tekrar yap diyorsun ama niye 8 tekrar yapacağını anlatmıyorsun aynı şekilde atıyorum kahvaltıda şunu ye antrenman sonrası şunu ye diyorsun ama niye böyle yapması gerektiğini anlatmıyorsun çünkü ezberci sistem bu spordada var maalesef hocalar ezberliyor sonra kendisi bile sebeplerini bilmeden başkalarına anlatıyor - istisnalar hariç-. Umarım senin gibi ciddi düşünenler ileride antrenör olur ve bu sporun önü daha da açılır.

Moonster bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş