antremanlar, yiyecekler hakkında bir kaç soru

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve TheErguN tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TheErguN

TheErguN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    selamın aleyküm.
    ben 17 yaşındayım, yaklaşık 180cm boyum ve 70 kilom var. ama azıcık göbek var :(

2-3 yıl öncesinde bir kaç aylık kondisyon arttırmak için spor salonuna gitmiştim.. o günden bu yana ara sıra (haftada 1 kez falan :D ) spor yapıyordum. şimdi de tam anlamıyla fitness başlamak istiyorum.
    Ramazan dolayısı ile sahurdan 1-2 saat önce antreman yapyorum. nestle müsli yiyorum ve şimdi lifalif bulursam onu satın alıp onu yiyecem.

şimdi sorularım/kafama takılanlar:
    forumda gördüğüm kadarıyla 2 gün ard arda antreman yapmayın yazıyor. bende 1 gün antreman 1 gün dinlenme olarak çalışıyorum...
    1. çalışma saatim uygun mu?
    2. çalışmadan önce enerji versin diye çikolata, reçel vb. şeyler yiyorum. uygun mudur?
    3. antreman sürem 1 saat kadar sürüyor. ideal süre ne kadar olmalı?

sahurda beslenmem: 2-3 yumurta, nestle müsli(yarım yağlı süt ile) (şimdilik), lor peyniri, ve bazen de domates biber vs. kahvaltılık yiyecekler...
    iftarda ise Allah ne verdiyse. evde hangi yemek yapılırsa ondan yiyorum...
    şimdi 4. yumurtaları sarısı ile birlikte yiyorum bu sorun olurmu?
    5. müsli ye bir kez reçel karıştırdım ve inanılmaz mükemmel oldu. aile bireyleri yemeğimi elimden aldı :D o derece! bunu hep böyle yapsam sakıncası olur mu?
    6. ekmek ne kadar yiyebilirim?
    7. iftara ne gibi şeyler önerebilirsiniz?

cevaplarsanız çoook sevinirim arkadaşlar... forumu günde 1 kez ziyaret edip araştırıyorum ama yine de çok kafama takılan sorular var. şimdiden sizlere teşekkür ederim.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2011
  2. dehset1010

dehset1010 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    1.çalışma saati uygundur
    2.çikolata enerji verir ve şeker yağ oranı yüksek göbeğini eritmen zorlaşır başka şeylerden enerji almaya çalış.
    3. 1 saat iyi 1.5 2 saat te de yayabilrsin.
    4.yanlış 4 tane yumurta yiyosan 1 tanesini tam geri kalanları sadece beyazını yoksa kolestorölünü çıkartırsın.
    5bunun hakkında yorum yapamıcam :)
    6.ekmek karbonhidrat bakımından zengin ama çok abartmadan her öğünde 3-4 dilim yiyebilrsin.
    7.iftara daha çok makarna pilav tavuk et bezelye balık proteinli gibi yiyecekler ekmekle yemen yeterli olucaktır protein ve karbonhidrat bakımından iyi olur senin için.

sahur beslenmen iyi

TheErguN bunu beğendi.
  3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    1. Çalışma saatin sana kalmış. Hızlı ve tempolu çalışırsan ve kardiyo ardından terini kurutmadan çalışırsan daha kolay kilo verirsin.
    2. Boş mideyle çalışmak iyi değil. Ama çalışmadan önce çikolata, reçel gibi basit şekerli ürünleri yemek iyi değil.
    3. Ağırlık antremanı 1,5 saati geçmemeli. Kardiyo ile birlikte 2 saat ideal. Müsli'ye fena takmışsın. Ben hiç kullanmadım ama onu yemene gerek yok. Lorla birlikte kepek ekmeği ye.
    4. Yumurtaların sarısını yeme. Kolesterolü artırıyor. Yiyeceksen 1 tanesini ye yeterli.
    5. Basit şeker içeren şeyleri yememelisin.
    6. Ekmek kepek ekmeği ye. Abartmamak şartıyla yiyebilirsin içini boşaltıp 3-4 dilim yiyebilirsin. Ama önerim sahuru yapar yapmaz yatma hemen. İmkanın varsa yeme olayın bittikten 1 saat sonra yat.
    7. İftara çorba+az sulu yemek+bol proteinli yağsız yemek.

Beslenmen ne kalori azaltarak beslenmeye çok benziyor ne de protein ağırlıklı beslenmeye benziyor. Forumun beslenme bölümünü bi gezmeni öneririm.

TheErguN bunu beğendi.
  4. TheErguN

TheErguN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    teşekkür ederim... forumu gezmeye daha devam edicem. her gün yeni şeyler öğreniyorum... :) cevap veren herekese teşekkür ederim tekrar tekrar ve tekrar...

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    @TheErgun

Forumda yeni başlayanlar için ramazanda nasıl beslenmemiz gerektiğinden tutun da normal zamanda nasıl beslenmeniz gerektiğine kadar birçok yol gösterici başlık ve tartışma mevcut.
    Aklımıza gelen sorular için başlık açmak yerine aramanın gücüne inanırsak ileriki zamanlarda aklımızda oluşacak sorulara bile cevap bulacağımızdan eminim.
    Kurallar gereği başlığı kilitlemek zorundayım.

TheErguN bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş