Antremanlarımı verimli bir şekilde tamamlayamıyorum, ne yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Wyth tarafından 4 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Wyth

Wyth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhaba,

Ben amatör bir şekilde evde spor yapıyorum. Bundan yaklaşık 3-4 ay önce bilenler bilirler p4p (passion4profession) sitesinin eve uygun birkaç programını seçtim. Bu programları birazdan yazacağım fakat benim sorunum seviye 1 programlarını seçmeme rağmen bunları ya bitiremiyorum ya da bitirsem bile verimli olmuyor (son tekrarları yarım yamalak yapıp zorluyorum ama bildiğim kadarıyla bu iyi bir şey değil.).

Tabi 1 ay kadar bu programlara devam edip güç olarak pek bir artış görmeyince haliyle insan motivasyon kaybediyor. 4-5 ayda bir başlayıp 1 ay devam edip bırakıyorum. Açıkçası görsel olarak vücudumu biraz toparladı programlar ama güç yönüyle neredeyse hiç faydası olmadı desem yeridir.

Bacak -
    Kalça -
    Karın -
    Göğüs -
    Kol - Su şişeleriyle basit dambıl hareketleri.

Günlük sadece 1 programı yapıyorum, antreman rutinim genelde şöyle;
    Bacak > Karın > Kol > Dinlenme günü > Kalça > Göğüs > Dinlenme Günü

En büyük sorun karın ve göğüs hareketleri. Bu hareketler 1. seviye olmasına rağmen bitiremiyorum. Sanırım ortalamadan biraz güçsüz bir yapıya sahibim. Ben de şöyle bir çözüme gittim;

Karın için set başına 30 tekrar yerine 18 e düşürüp dinlenme süresini arttırdım.
    Göğüs için set başına 12 tekrar yerine 5 e düşürüp dinlenme süresini arttırdım.

Fakat youtube'da birisinin dinlenme süresini arttırmamam gerektiği söylemesi üzerine bilen kişilere danışmakta fayda olduğunu düşündüm. Yani şuana kadar bir spor salonuna gitmişliğim yok, bazı konular hakkında bilgim yok, bu yüzden basit bir dille ne yapmam gerektiğini, hatalarımı ve sizin tavsiyelerinizi yazabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

Not: 175 cm ~ 70-75 Kg(uzun zamandır ölçmedim)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Wyth

Wyth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Sayfayı Paylaş