Antremandan Sonra Yemek İçin Böyle Bir Karışım Uygun Olurmu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Rebel20 tarafından 5 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    .200 gr cıvarında lor peynırı(yagsız tuzsuz) 100 gr daki protein 18gr ,18*2 =36
    .30gr fıstık ezmesi 100gr da 22gr , 30gr da => 6.6
    .8 adet ceviz (100 gr ceviz 654 kalori 1 adet ceviz 27 kalori => 100 gr ceviz yaklasık 24 ceviz ( biraz tuhaf hesap oldu şu an adet ve gramaj olarak tartma imkanım olmadıgı için :) ) 100 gr ceviz 15.2gr protein , 8 adet ceviz ≈ 30 gr da ≈ 5 gr protein
    .biraz da pekmez hafif den ilave edilebilir .
    toplamda 47.6 gr protein almıs oluruz .

---Alıntıdır---
    Sporda 3.ayım herhangi bir takviye kullanmadım 6.aydan sonra kullanmak istiyorum o zamana kadar doğal yoldan almaya devam edicem protein ihtiyacımı yukarıdaki karışım hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim?

Not:herhangi bir kilo problemim yok yani diyet dönemimde değilim ona göre değerlendirebilirsiniz.

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Tavsiyem antrenman sonrası ızgara ya da haşlanmış tavuk göğsü yemendir.Lor peyniri ise gece yatmadan önce yemeni tavsiye ederim casein görevi görmesine adına sana iyi bir tercih olur.Fıstık ezmesinide sabah tüketmeni öneririm spor sonrası hemen meyve suyu içip zaten basit şeker ihtiyacını gidermelisin fıstık ezmesi gereksiz duruyor

3. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Lor peynirinin büyük bir bölümünün casein değil whey olduğu yazıyor?

4. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    whey olduğu derken? :D herhalde kana hemen karışıyoru kastettin hayır öyle değil forumda araştırma yaparsan casein görevi gördügünü anlarsın gece yatmadan önce şahsen ben alıyorum 1 bardak sütü lor yerken sütte içiyorum boğazımda kalıyor yoksa :D sütte kasein görevi gördügü icin ikisi iyi oluyor günün her saatinde lor yiyebilrsin ama tavsiye spor sonrası alacağın protein'i dana eti yada tavuk etinden alman amino asit değerleri bakımındanda daha iyi bir tercih olur ara öğünlerde ve yatmadan önce ya da kahvaltıda loru tüketmen daha mantıklı olur

Sayfayı Paylaş