Antremandan sonra On Whey kullanımı hakkında soru

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ali123 tarafından 2 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba antremandan hemen sonra 3-4 ölcek whey kullanımı herhangi bir sorun teşkil eder mi arkadaşlar ?

2. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Kaç kilosun? Günlük protein ihtiyacın nedir?

Bir ölçeği 25g düşünürsek 3 ölçek whey 75 g, 4 ölçek whey 100g eder. Kas yapısına, vücuda, bünyeye vs göre değişir ama normal bir kişinin antreman sonrası ani protein ihtiyacı 17-20 g arası ve bir seferde sindirebileceği protein miktarı 25-30 g arasıdır.

Çok aşırı kaslı değilsen ki (mens health'de okumuştum, Serdar Aktolga antreman sonrası 2 ölçek whey kullanıyor) bir seferde 3 -4 ölçek whey içeceğine git tuvalete dök daha iyi. En azından karaciğerini yormazsın. Sonuçta fazlası gene tuvalete gidecek.

FedoR bunu beğendi.
  3. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    antreman sonrası kg 100 veya üzeri degilse vucut en falza 50-60 gr protein süzebilir buda 2 ölçek yapar gerisi seni yağlandırır ve çöpe gider paran

4. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    bence çok fazla 3-4 ölcek bence günlük 2 kere antreman günlerinde spordan hemen önce ve hemen sonra off günlerdede sabah kahvaltıdan önce ve akşam yatmadan önce ideal diye düşünüyorumdumbelllls

5. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    yanlış bir sistem antreman sırasında vucut karbonhidrata ihtiyaç duyar onun için protein alımı çok önemli degildir kişinin beslenmesine göre protein tozu gıda takviyesi olarak göründüğünden gün içinde yeteri kadar alınabilir 3 olur 5 olur o kişinin beslenmesine bağlıdır

shaq bunu beğendi.
  6. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Valla hocam benim bildigim senin dediğin yanlis ki forumu da oku dediğinin yanlis olduğunu göreceksin ayrica antreman sırasında protein tozu veya karbonhidrat alınmaz evet vucut karbonhidrat ister ama forumda beslenme bölümüne bak bı oku orada antremandan sonra alınmalıdır diyor

7. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    Bence sende benim yazdıgım yazıyı iyi oku antreman sırasında diyorum antreman sonrasında demiyorum ben yazımda.

8. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Arkadaşlar her ölçek 25 gr değildir,benim ölçeğim 10 gr dolayısıyla 3 ölçek 30 gr whey yapar buda idealdir. Soruna gelirsek antreman sonrası kullanmak en güzeli herhangi bir sorun teşkil etmez.

9. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Vucut idman sirasinda karbonhidrata ihtiyac duyar dogru ama gun boyunca aldigin karbonhidratlarla zaten karacigerdeki ve kaslardaki depolari doldurursun :) Genelde antreman oncesi karbonhidrat alanlar var ama ben tercih etmiyorum.

Protein tozlari ve kullanim zamani ile ilgili asagidaki linke goz atabilirsiniz.

http://www.optimumnutritiontr.com/2008/11/10/protein-turleri-kullanim-zamanlari/

10. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    Aslında çok sistem var bir tane değil bu sizin ve benim okuduklarım ortalama alınarak hesaplanan programlar her kezde farklıdır bunlar hızlı calışan bir bünye ile yavaş çalışan bir bünyeyi bir tutamazsınız burda konu baya bir dağıldı :)

FedoR ve bbacemi bunu beğendi.
  11. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    içinden çıkan ölçek herhalde 30gr.

12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer içinden çıkan ölçek 30 grsa 1 ölçek yada 1.5 ölçek yeter. Sonuçta sen 4 ölçek doldursan 30 gr diyorsun 120 gr eder.

Forumda bir arkadaş vücudumuzun bir anda ne kadar protein alabildiği gibi bir konu vardı orayı okumanı tavsiye ederim.

Eğer protein tozunu da hor kullanacaksan ( kötü anlamda değil burada ki hor ) sabah kalktığında kullanırsın antremandan önce ve sonra kullanırsın. Yine aynı hesaba çıkar ve daha etkili olur.

13. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    antrenmandan 1saat önce 1 ölçek antrenman sonrası 1ölçek al

14. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek antremandan hemen sonra 1 ölçek al,antreman öncesi kullanıp güzelim wheyi murdar etme.
    Antreman öncesi kullananlar yazık ediyorlar whey proteine haberleri yok

StormBlast ve emrah bunu beğendi.
  15. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kahvaltı ile birlikte 1ölçek , antremandan sonra 2ölçek, yatmadan önce 1 ölçek uygun mudur ?

16. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Günlük 4 ölçek 100gram protein yapar,kilon nedir bilmiyorum ama kendi adima 65kiloyum günlük 1.5-2kat protein yeterlidir ben fazla protein alımına karşıyım.
    65*1.5 = düz hesap 100 diyelim 2 kat desek 130gram, 4 ölçek whey ile 100gramı alıyorsun zaten, sıfır beslenme ile bu gibi ürünler bir işe yaramaz önce beslenme..
    Benim kullanım şeklim sabah kalkar kalkmaz 1,spordan sonra 1 ölçek.

Yatarken 100gram lor yemen kafi yada 150gram..
    Birde işin maddi boyutu var elbette 70 servis ürüne 160lira veriyoruz günde 4 ölçekten 3 hafta bile gitmez :)

17. 3363636

3363636 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    playboy
    Yer:
    ankara
    bende ölçek yok ölçüyü nasıl ayarlayabilirim 1 ölçek olacak şekilde mesela standart ölçülerde 250 ml bardağın ne kadarını whey ile doldurmam gerek

18. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    sen mucize sandın galiba orda burda tek seferde 4-5 ölçek nedir antrenmandan önce ve sonra 1 ölçek al yeterli olacaktır para bol sanırım

Big_Hammer bunu beğendi.
  19. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bir öğünde 100 gr saf whey protein alımı israftan başka bir işe yaramaz. Yapılan araştırmalarda insanların öğün başına 30-35 gr kadar protein sentezleyebildiklerini gösteriyor. ( kaynak: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-porsiyonda-en-fazla-ka-t46375.html )

Ayrıca neredeyse günlük ihtiyacın tamammını bu tür ek besinlerden karşılamak mantıklı birşey değil. Onun yerine protein ihtiyacını tükettiğin besinlerden karşılaman senin için çok daha yararlı olur.

Big_Hammer, FedoR ve hakankabaoglu bunu beğendi.
  20. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar zayıflamak ve azda olsa bir şekle girmek için salona gidiyorum. Protein ağırlıklı beslenmek zorundayım. Zaten günde alabilecegim kadar besinlerden almaya calışıyorum proteini.
    Yani 1 ögündede 1 kg gögüs eti yiyemem. o yüzden önümüzdeki 3.5-4 ay daha salona gitmeyi planlıyorum. Göbekteki yağlanma sorununu 1 ayda hallederim gibime geliyor. Bu 4 ayda arnold olma gibi bir hayalim yok zaten olamamda :D Hafif gögüs kası, ön ve arka kol yapılabilir mi ?

Temsili Resim

Gerci bu adamda birşey yokta, fakat bende üstte çelimsiz altda balkonu olan biriyim. :D

Sayfayı Paylaş