Antremandan sonra eklemlerde ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve casparov2 tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    15 yaşından 20 yaşına kadar eklem romatizması hastalığı vardı.bilenler bilir aso iltihabının pozitif çıkmasıdır.her ay iğnesini oluyordum deposilin 1.2 ağır bir penisilin.

buna bağlı olarak 20 yaşında geçti fakat iğneyi vucut artık istiyor :D hastalık geçmesine rağmen iğneyi hala oluyorum.Olmayınca vucutte ağrılar oluyor

body yapıyorum ve genelde sprorun 2. ayında sürekli vucutta bazı bölgeler problem çıkarıyor. hacim istediğimden biraz ağır çalışıyorum, vucutta sakatlanmalar ve ağrılar başlıyor.şu anda parmak eklemlerime bastırınca hafif ağrı,sternum bölgesine bastırınca ağrı ve dirseklerdede ağrı vardı ama dirsekler için koruyu aldım onsuz çalışınca ağrı oluyor . şu anda bunların nedeni geçridiğim eklem romatizması hastalığı bence çünkü eklemleri zayıf bıraktı.

forumdaki hocalarımdan yardım bekliyorum bu sporu da bırakmak istemiyorum sürekli ara vermek zorunda kalıyorum eklemleri kuvvetlendirmek için ne yapmalıyım www.iherb.com dan bana tavsiye edebileceğiniz en iyi eklem kuvvetlendirici ürün yada muadil hangi besinler kuvvetlendirir eklemleri bilgisi olan varmı?

Son düzenleme: 26 Aralık 2009
  2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ! Konu sağlık bölümüne taşınmıştır

Bu konuyu bir hekime danıştınızmı ? hekimin bilgisi dahilinde iğne olmanız doğrumu ?

Bir yazıda okumuştum bazı kişiler hastalığı atlatsa bile piskolojik olarak aynı hastalığın devam ettiğini zannetmekte hatta bu durum panik atak sendromuna doğru seyretmekteymiş

3. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    hocam hastalık döneminde iğne olmak zorunlu hatta 1 gün bile aksatılmaması lazım.

bu hastalıkda şöyle birşey var geçtikten sonra tekrardan ortayada çıkabiliyor böyle değişik bir hastalık. ben bi kaç tecrübeli doktora sordum. vucut o iğneye bağışıklık kazanmış dediler sonuçta 6 yıl boyunca her ay oluyordum.psikolojik midir bilmiyorum olmayınca bi problem çıkıyor.

eklemlerim şu an zayıf olduğuna inanıyorum.body gibi bi sporda problem oluyor.fakat yüzme gibi hafif sporda günde 1.5km ve haftada 6 gün yüzmeme rağmen hiçbir problem çıkarmıyordu. body gibi ağır sporda sorun çıkartıyor.

sizce ne yapılabilir flexor hocam ne gibi eklem destek kombinasyonu tavsiye edersiniz
    http://www.iherb.com/Solgar-Glucosamine-Chondroitin-Complex-Extra-Strength-150-Tablets/15778?at=0
    bu ürün iyimidir?

4. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    casparov2 Akut romatizmal ateş hastalığınız var sanırsam.Body kesinlikle size göre bir spor değil.Hastalık zaten eklemleri tutuyor.

"fakat yüzme gibi hafif sporda günde 1.5km ve haftada 6 gün yüzmeme rağmen hiçbir problem çıkarmıyordu " demişsiniz.Bunlar eklemlere baskı uygulamayan şeyler body den sonra ağrı duymanız normal.Birde ağır giriyormuşsunuz.

Eklem güçlendiricilerden biz bile öyle çok faydalanamıyorken sizin ağrılarınızı geçirmesini beklemek hayal olur..

Bizim hastanede hastalıktan sonra korumak için 5 yıl yapıyorlar penisilini.Sizin 5 yılınız dolmuş.Doktorunuzla tekrar görüştünüzmü iğneyi bırakmak için?

5. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    şöyle söyleyeyim bende hastalık 2-3 yıldır yok. doktor garanti, olsun diye 2 sene önce bana bu iğneyi 1 yıl daha ol mamı söyledi.şuan aso 0 diğer testlerde normal ama psikolojik midir nedir iğneyi geçirdikten sonra ya hasta oluyorum body yaparsam da eklemler ağrıyor eklem derken dirsek parmaklar diğer yerlerde sorun yok. ama body yaptığım süre için geçerli bu. ben toplamda 1 yıla yakın body yaptım ama 2 ay gidip 3-4 ay ara gibisinden yaptım.yani sık ara veriyorum.
    solgarın ürününü kullanmayı düşünüyorum.

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Link verdiğiniz ürün başarılı ama siz yinede doktorunuzada danışınız.

7. kas gucu

kas gucu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    selam. Benim eklemlerimde de ağrı var. Özellikle el bileklerimde ve baş parmaklarımda. Eklem romatizması için hangi bölüme gitmek gerekiyor. Fizik tedavi mi ?

8. 58berkay

58berkay Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar 18 yaşındayım erkeğim ASO seviyem 300-370 aralarında seyretmekte.
    Ortalama 21 İla 30 günde bir , Deposilin 2.4 vurulmaktayım.
    ASO seviyem düşmüyor ne yapmalıyım?
    Yaklaşık 8-9 defa vuruldum. (mazur görün hatırlamıyorum tam sayısını)
    Dipnot;Tedavi 1 Yıla yakındır sürmekte.
    Ne Yapmalıyım ?

Sayfayı Paylaş