Antremandan sonra değil, ertesi gün ağrıyan kaslar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Valine tarafından 29 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Valine

Valine Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Antremanlarimi sert yapiyorum. Drop setler olsun, super setler olsun. Antreman bittikten sonra pump geçene kadar hafif tatli bir ağri hissediyorum. Pump gectikten sonra ağri felan kalmiyor. Ertesi gün sabah bi esneme yaptiktan sonra kaslar dolgun şekilde uyaniyorum ve tatli ağri kaldigi yerden devam etmeye basliyor ve aksam sonuna kadar devam ediyor. O gece uyuyup, sabah uyandiktan sonra sifirlanmis bir sekilde uyaniyorum. Programim ikiye bolunmus sekilde. İstersem iki gun gidip bir gun dinlenebilirim ama ben bu yuzden bir gun gidip bir gun dinleniyorum. Bu sekilde daha iyi hissediyorum gibi.

Bu durum sizde ne durumda ? Tam ağri gecmeden gitsem daha mi iyi olur peki sizce ? Farkli bolge girsem de atiyorum bir onceki gun gogus calistim. Ertesi gun barfiks cekerken veya lateral raise yaparken gogusu gerdirmis olacagim bu yuzden kas tam iyilesmemis(1) olucak veya boyle yorgun kalmasini saglamak(2) daha iyi olacak. Bence 1. Sizinde goruslerinizi alirsam sevinirim..

2. Valine

Valine Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Fikirlerinizi merak ediyorum dostlar..

3. ayz

ayz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Kelimesi kelimesine ayni durumdayim ozellikle gogus ve kol antremanlarinda acikcasi gelecek cevaplari benden merak ediyorum takipteyim :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Antremaninizin hakkini veriyorsaniz bunlar bence cok ufak detaylar ayrıca beslenmenize dikkat ettiginiz surece gunde 2 idmanda yapabilirsiniz

5. Valine

Valine Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Peki 1yil boyunca benim bu sistemimle degilde, dediginiz sekilde cift idman yapsak, yil sonunda ikisi arasindaki fark nasil olur ?

6. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Yeni basladiysaniz haftada 3 gun yeterlidir hegun cift idman hem zaman hemde cok iyi bir beslenme gerektirir bu yuzden kesinlikle daha iyi sonuc alinir ama hakkini vermek zordur diger distemdeyse uzun vadede sonuc alinir fakat daha kolaydir uygulamasi

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    O ağri bende de öyle, antrenmanı şiddetli yapsam dahi o gün sadece biraz güçsüzlük hissediyordum, sabah uyanınca ciddi ağrıyordu. Bacak günü sonrası sabah klozetten kalkamadığım oluyordu. :D

Tanrı Türk'ü korusun.

8. Valine

Valine Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Spora yeni baslamadim. 15yasinda baslayip iki yil yaptiktan sonra 3yil once birakmis bulunuyorum. Tekrardan baslayali iki ay oldu. Hizli toparliyorum haliyle..

Malesef sorumun tam yanitini alamadigimdan tekrar soracagim :) İki turlu de beslenmenin ona gore ayarlanmis oldugu sekilde eksiksiz gediksiz bu durumda sonuç nasil olur ? Uyku duzeni, beslenme tamam. Program dort dortluk ayarlanmis sekilde..

9. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Tabiki çift idman

Valine bunu beğendi.