Antremandan sonra şeker ve karbonhidratmı almak gerek?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve thekinger tarafından 25 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Salonda program yazan eğitmen, antremandan hemen sonra protein tozunu, 45 dk sonrada şeker ve karbonhidrat almamı söyledi.
    Şeker olarak kuru üzüm, kuru kayısı, muz almalıymışım.
    bunun nedeninide insülin seviyesinin dengelenmesi ve kaslara proteinin taşınması olarak açıklıyor.
    Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Gerçekten almalımıyım ve ne kadar almalıyım.

Benim birde kötü bir huyum var kuruyemişi çok seviyorum. Antremandan sonra ve ara öğünlerde (fındık, fıstık, badem ve ceviz) yaklaşık 50-60 gr (bir seferde) kuruyemiş yiyorum.

Kuruyemişin içersinde protein, şeker ve karbonhidrat var ancak sanırım yağda var. yemeyi kesmelimiyim? karbonhidrat niyetine devam etmelimiyim.
    şimdiden teşekkürler.

2. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    hocanın verdiği bilgiler doğru ama uygulama yanlış :) şekeri insulin artırmak ve kaslara protein taşımak için öneriyorsa neden önce protein 45 dk sonra şeker demiş :)

3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Kuruyemiş sağlıktır. Sakın kesme ama abartmada gün içerisinde 100-150 g yiyebilirsin.

Antremandan hemen sonra dekstroz yada vitargo al protein tozuna karıştır iç :)
    En kötü üzüm suyu alabilirsin

4. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    dekstroz ve vitargo nedir? kusura bakma bilmiyorum.
    Protein tozum aslında komplez; MP Combat powder kullanıyorum.
    Antreman sonra 1 ölçek yarım yağlı sütle içiyorum, 10 dk sonra bol yeşillikli 40-50 gr yarım yağlı peynirli ve sarıları alınmış 2 adet haşlanmış yumurtalı salata yiyorum.
    Salatadan sonra 10 dk falan geçince bir ufak kase k.yemiş ve yanında yeşilçay içiyorum. Sonrada bir şişe maden suyu:)

Salata yemediğim gün haşlanmış tavuk yiyorum 300-400 gr civarında, yanında domates salatalık söğüş, öncesi ve sonrası üketimim standar:D

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sanırım hocanı yanlış anlamışsın idmandan sonra sıvı karbonhidrat almalısın. Proteini ise idmandan 20 - 25 dk sonra alabilirsin.

Kuruyemişleri gün içersinde aşırıya kaçmadan tüketebilirsin. Badem , ceviz , fıstık , fındık tüketmen yararına olur.

İdmandan sonraki öğününü 40 dk sonra yapman daha iyi olur . 400 gr lık tavuğu tek öğünde değilde 2 öğüne bölüp tüketirsen daha faydalı olur.

wrestler bunu beğendi.
  6. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Sıvı karbonhidrata örnek verebilirmisin? yani suplement olarak değil günlük hayattan bir gıda olarak.
    Bu arada k.yemi yediğim zaman sindirim sistemimde çok rahatlıyor ve iyi açalışıyor kabızlık sorunu olan arkadaşlara öneririm.

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Ben bildiğin toz şekeri suyla karıştırıyorum. Limon ya da portakal sıkıyorum. Protein tozunu da ekleyip içiyorum.

8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Antremanda bazı ağırlık çalışmalarının son setlerini hocanın desteiğini isteyerek yapıyorum, biraz tedirgin olduğum için.
    Ancak hiç onun yardımı ile kaldırmadım, belkide maksimum kaldırabileceğimden daha az ağırlık takıyor olduğumdandır.
    Hoca bana gücün var ama enerjin bitiyor antremandan 1 saat önce karbonhidrat al dedi.
    Ne almalıyım 1 saat önce? ekmekmi yiyeceğim napacağım yaw?
    İşten çıkıp gidiyorum, ofisde nasıl karbonhidrat alabilirimki?pilav makarna yiyecek durumda yok:D
    Kuruyemiş bu işi görürmü?

Sayfayı Paylaş