antremandan hemen sonra muhallebi nasıl gider?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Shikamaru tarafından 11 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Al sana süper bir program işte ;)
    Bir kaç düzeltme ve son tavsiye ile bu olay biter;

Bakliyatların bir çoğu (hepsi değil) zengin Kh olduğu kadar zengin protein de içerir! Bu yüzden çok korkmana gerek yok yiyebilirsin; sonuçta Kh-protein eşit ağırlıklı almış olucaksın ve glisemik endeksi düşük Kh almış olucaksın sıkıntı yaratmaz ;)
    Yani yiyebilirsin ama nasıl; yanında ekmek filan olmadan yiyebilirsin, yada en fazla 1-2 dilim kepek ekmeği! Yanında pilav filan zaten unut, ancak esmer pirinç olabilir o da yemesen daha iyi ;)

2. olarak; çorbalarını ev yapımı çorba tercih et hazır çorba olmasın. Ve protein değeri yüksek çorbalardan seç mesela mercimek çorbası! Yada besin değeri yüksek çorbalardan seç; tarhana, domates çorbası gibi ;)

3. olarak bu oluşturduğun beslenme bir şablondur; her gün aynı şeyi yiyeceksin anlamına gelmez. Ve yememelisinde zaten, bu şablon programını her öğünde aynı besin değerine sahip yemeklerle çeşitlendir.
    Mesela bir öğünde sebze yemeğimiz var, bir gün kabak yemeği ye mesela ben çok severim, bir gün ıspanak ye, bir gün karnıbahar ye.. Mevsim sebzelerini değerlendir ;)

Son olarak antremandan hemen sonra sadece portakal suyu yada 1-2 kaşık bal ile kortizol durdur. Ama antremandan sonraki öğününü mümkünse 1 saat sonra ye ;)

Olay bu kadar işte bak araştırınca yapabiliyorsunuz...
    Bu beslenme düzeniyle 2 ay boyunca sadece kardio yap, 3. aydan sonra kardio ve ağırlık beraber olan sisteme geç olay biter ;)

Shikamaru bunu beğendi.
  2. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    valla çok sağol hocam. Zaten istesem de aynı ögünü yiyemem malum okul menuleri falan. Bu arada şimdi benim zaten perş. Halı saha maçım var. C.tesi pazar da dersaneye hızlı tempo yürüyüşle gidiyorum. P.tesi çarş. Cuma ağırlıklara devam etsem sorun olur mu? Salı günüm off olacak sanırım. Dayanıklılık konusunda yorulmayacağımdan eminim ama kas gelişimi olarak sorun yaratır mı?

ZeusS_ bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmeni düzene koydun antreman programınıda bir düzene koy :)
    Şuan sana spor salonundaki hocanın ne şekilde bir program verdiğini bilmiyorum...

Benim şahsi tavsiyemi istersen; yağ miktarını azaltıp, bir yandan da kas kütlesi istiyorsan eğer (ki genellikle en çok istenen budur :)

İlk 2 ay sadece kardio yapmandır! 1gün antreman 1gün dinlenme şeklinde 2günlük döngü şeklinde, toplamda ayda 15 kardio antremanı yapıcaksın.
    3. aydan itibaren 1gün kardio, 1gün ağırlık antremanı, bir gün dinlenme şeklinde 3günlük döngü şekline gir ve bunu yağlanmandan tamamen kurtulana kadar sürdür!

Bu benim şahsi kanatimdir; ilk önce ağırlıklara yaklaşmayın dedim diye çok eleştirildim ben bu forumda... Ama önemli değil, sonuçta benm yazdığım şey doğru geri kalan bütün yazılanlar yanlıştır demiyorum ben burada, doğrudur yanlıştır inadı değil! Bu benm yazmış olduğum program benm şahsi görüşümdür diyorum, beğenirsin beğenmezsin, uygularsın uygulamazsn orası başka...

Benm bu yöntemi savunmamdaki sebep kendimce daha fazla artısı olduğunu düşünmemdir;

1- Benim gözlemlerime göre Spora Yeni Başlayan İnsanlar (bazı arkadaşlar acımasızca eleştiri yaparken spora ilk başladıkları hallerini unutuyorlar ne yazıkki) sadece ağırlık programı yaptıklarında yada sadece kardio yaptıklarında daha az zorlanıp daha iyi yapıyorlar, ama 2sini aynı anda başladıklarında zorlanıyorlar ve yıpranıyorlar!
    Sporda zorlanmak vardır ama yıpranmak yoktur!

2-2 programa aynı anda başlayan arkadaşlar düzgün bir diyet götüremiyorlar, Kh miktarını kıstıkça ağırlık antremanında zorlanıyorlar! Bu da 2 programıda yarım yamalak yapmalarına ve max fayda sağlamalarına engel oluyor!

3-2 programı aynı anda başlattığınız zaman, doğal olarak bir ay içerisinde yapacağınız kardio antreman sayısı azalıyor, aylık daha az çalışmak verilen kilo verilen bel miktarını etkileyeceği için bu kişileri demoralize ediyor!
    Yani ayda 8-10 kardio antremanla belden doğru dürüst bir incelme göremezsin, ay sonunda ölçülüp göremediğin zamanda bu insanları demoralize ediyor! Bu şekilde sporu bırakıp eski göbekli hayatına dönen insan çok gördüm...

Sonuç olarak bende tabiki ağırlık antremanının aksatılmaması, 2sinin beraber yapılmasından yanayım ancak yeni başlayan ve yağlanma miktarı çok fazla olan bireyler hariç ;)

Shikamaru bunu beğendi.
  4. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    hocam oncelikle bugun dieti tamamladım çok rahat geçti.
    Bir de ben şuan evde çalışıyorum zaman yetersizliğinden. 20 kg dumbbell setim ve kapı barfiksim var. 2 haftaya da halter barı alıcam inş. Şimdi normalde evde koşu bandı var ama apartmanda olduğumuz için kullanamıyorum. Kardioyu sahilde koşarak yapacaktım ama bugün kar yağdı. Havalar aşırı soğudu. Yani şuan 2 seçeneğim var. Ya p90x teki cardio x gibi aerobik ağırlıklı evde bi cardio yapmam lazım yada şuan ağırlığa abanıp nisan ayında başlayarak sahip olduğum yağlardan kurtulmak. Zaten yağ miktarımi artırmazsam 1 aylık çalışma ile yazın iyi bi form yakalarım. Şimdi sizce ne yapayım?

5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Salona gitmeden olmaz bu iş; salona gitme şartlarını zorla!
    Yada komşunla konuş, bana çalışmam için bir saat müsade etmek zorundasınız, en az rahatsız olucağınız saati söyleyin lütfen de!

6. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    hocam ev ile sehir merkezi arası 30 dk civarı. Gidiş dönüş 1 saat zaman kaybım oluyor. Bu sene sınava hazırlandığım için bu benim için büyük bir zaman. Alt katta da hasta 70 yaşlarında bi teyze oturuyor. Şimdi ben spor yapıcam desem yapma demez. Sever beni ama cidden rahatsız olur. İyi niyeti suistimal etmek istemiyorum. Şuan ne yapsam kararsız kaldım. Ne yap dersen onu yapıcam :D

7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi başka bir mevsimde olsak birsürü seçenek sunardım sana ama malum kış, soğuk var yağışlar gelicek...

Evde çalışmaya mahkumsun ozaman; konu evde çalışmayı eniyi nasıl değerlendiririz...
    Bence kardio, ben çünkü bunu çok yerde yazdım; ben kesinlikle 2 tane sabit ağırlıklı dumbel bir sehpa ile bütün vucudun etkili çalıştırılabileceğine kesinlikle inanmıyorum, kesinlikle evde verimli bir ağırlık antremanı yapılamayacağını savunanlardanım... O yüzden ağırlık işini geç...

Yaşlı insanlara gerçekten saygımız büyük bizde çok seviyoruz ama onlarda bizi seviyorsa bir yarım saat sıksın dişini... Ben 1er gün aralıklı sistemle günlük yarım saat koşu bandında zaman harca bunun dışında mevsim şartları müsade ettiği sürece yürüyüş, halı saha maçı vb her türlü cardio imkanını değerlendir derim ;)

8. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    tamam hocam öyle yaparım bandı balkona falan alıcam sesi en aza indirmek için.
    Bu evde ağırlık çalısmak için başka ne gerekli olabilir? Dediğim gibi halter barı alıcam. Bir sure sonra da bench sehpası alıcam.

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ben tavsiye etmiyorum ama madem evde ağırlık çalıcam diye inat ediyorsun; ozaman şöyle bir tavsiyem olur; bir tane sehpa, bir barbel, buna ağırlık olarak 4tane 10kg, 2tane 5kg, 2tane 2,5kg bar, birde bulman biraz zor olabilir ama eski tip barbelli dumbel almanı tavsiye ederim...
    Bir sürü farklı ağırlıkta 2şer tane dumbel almaktansa, daha pratik olucaktır, sonuçta dumbelde ne ağırlık alırsan al bir süre sonra o ağırlığı aşıcaksın artırma ihtiyacı duyacaksın.
    Sana bahsettiğim tip dumbel arttrma ihtiyacını karşılayacaktır, tekrar tekrar dumbel almak zorunda kalmazsın, sadece bar satın alırsın işine bakarsın, hem yeri geldiğinde halterinde de kullanabilirsin...

Bahsettiğim dumbel şudur

Uploaded with ImageShack.us

Son düzenleme: 13 Kasım 2011
  10. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    evet bende ondan var zaten.http://www.hepsiburada.com/Liste/de...aspx?productId=spordelta531&categoryId=387326
    bir de bu barı alıcam. Yalnız bi sorum var. Bu 120 cm. Bır de 170 cm lik var bu bardan. Sızce hangisi nı alıyım.170lik çok uzun gıbı.

Son düzenleme: 13 Kasım 2011
  11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    120 yeterlidir bence ev için 170 luzumsuz ;)

12. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    tamam hocam herşey için teşekkürler. Yarından itibaren başlıyorum herşeye hayırlısıyla:)

13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi bakalım kolay gelsin ;)

Sayfayı Paylaş