Antremandan öncemi koşmak lazım sonramı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve faroz19 tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşlar forumda aradım bulamadım yada görmemiş olabilirim ama sorum şu kimileri önce koşuyor kimileri sonra kafam karışmış durumda antremandan öncemi koşmak lazım yoksa sonramı ? ayrıca bende biraz basen sorunu var koşmak iyi gelirmi saygılar.

2. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmandan önce koşmak daha iyidir.çünkü ağır bir antrenmandan sonra yıkıma uğrayan kasların acil proteine ihtiyacı vardır.siz bu süre içerisinde koşarsanız,kaslarınız yıkıma uğrar,bu yıkımı onarmak için kendini parçalar.o yüzden öncesinde koşsanız daha iyi olur.eğer vaktiniz varsa kardiyoyu ağırlık çalışmadığız günlerde yaparsanız daha iyi olur.

3. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    antremandan önce basen eritme için 10 dk koşu ve 5 dk ip atlama iyi gelirmi antreman bitiminde ise yarım litre yarım yağlı süt içiyorum sizce faydalı olurmu? tabi antreman bitiminde yarım saat içinde yemekte yiyorum

4. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakma konusunda pek fazla bir bilgim yok.bilgisi olan arkadaşlar yardım edeceklerdir.
    süt içmek fena olmayacaktır.bildiğim kadarıyla içinde bir miktar kana hızlı karışan protein(whey) de var.

hadem41 ve faroz19 bunu beğendi.
  5. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    çok teşekkür ederim yardımın için sağol.

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;
    Başlıkta teşekkür mesajı yazarak mesaj kirliliğine yol açmak yerine üye mesajının sağ alt köşesinde bulunan “Teşekkür Butonu”nu kullanmalısınız.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

7. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Oman, Muscat - Istanbul, Suadiye
    adele calismadan once yapilan cardio kandaki glikojen depolarini bosalacagindan antreman suresince vucudun enerjisiz kalacak, genel performansin dusecek ve antremandan gerekli verimi alamayacaksin. agir bir adele antremanindan sonra yapilan cardio ise vucudun cok fazla kortizol salgilanmasini saglayarak catabolic etkiye neden olacaktir. en yararli cardio vucut calismadigin gunlerde yaptigin cardiodur.
    vucut bolgesel kilo vermez yediklerinize dikkat ederseniz ve duzenli cardio yaparsaniz sira elbet basenlerinize gelecektir.
    yatmadan 4 once vucudunuza aldiginiz calcium uyku sirasinda salgilanan growth hormon seviyesini dusurdugunden sutu sabah yada ogle vaktinde icmeniz daha faydali olacaktir.

8. Ch84

Ch84 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Ben genelde antrenman sonrası 5x100mt depar atarak ter atıyorum yetiyor bana.Fazlası zarar.

Sayfayı Paylaş