Antremanda kan şekeri düşmesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HitHotDoe tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba arkadaşlar yeni başladım 2 kez kan şekerim düştü normalken bi anda enerjimin tamamı gidiyor baş dönmesi oluyor dudaklarım felan bembeyaz oluyor nedeni hakkında yaptığım yanlışların şunlar olduğunu düşünüyorum

1. beslenme programına uyma imkanım yok ve fazla yemiyorum zaten antremana kadar 3 öğün 2 yumurta beyazı 5 zeytin yoğurt öğlen ve antreman öncesi mercimek çorbası makarna yada pilav yiyorum
    2. hoca bütün aletler için 4 set 8 kere yap diyor ben 15 kere dinlenmeden yapıyorum

ben bunlardan dolayı olduğunu düşünüyorum 3 kere gittim 2 kere kan şekerim düştü ayrıca 10 yaşında 2 kez epilepsi hastalığı geçirdim 8 yıl tedavi gördüm 21 yaşındayım şuan hastalığın tek kalıntısı el titremesi hastalıktan dolayı olan bişey olabilir mi acaba size göre nedenleri nedir düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    sadece kan şekeri değil bir sürü sebebi olabilir
    1-aşırı ağır çalışma yani yanlış antreman
    2-hareketleri yanlış yapma veya nefes alıp verme yanlışlığı
    3-uykusuzluk
    4-aşırı cinsel aktivite
    5-yorgunluk
    6-stress
    7-sağlık problemleri
    5-vs vs vs

3. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    hocanın dediğinden 10 kilo fazla çalışıyorum ayrıca nefes alıp vermeyi önemsemediğimden antremanda öyle bi uygulamada bulunmadım vede bol sinir stres li bi evde yaşıyorum sanırım nedenleri bunlar ayrıca destekli bi şekilde antremana gitmek için antreman öncesi tatlı yemem uygunmudur

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bi doktor kontrolünden geçip sağlık problemin olup olmadığını anlaman gerek.
    eğer sağlık problemin yoksa antremana gitmeden önce beslenmeyle ilgili bir çok konu mevcut bunları araştırıp forumda bulabilirsin

HitHotDoe bunu beğendi.
  5. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    tamam teşekkür ederim iyi günler

6. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenmanda kan şekeri çoğunlukla antrenman öncesi tüketilen basit karbonhidrattan kaynaklanıyor.

Antrenman öncesi meyve, beyaz prinç, ekmek...gibi karb kaynakları ntrenman esnasında ani şeker düşüşüne sebep oluyor.

Antrenman öncesi kompleks karbonhidrat ( yulaf, esmer prinç, esmer makarna, tam tahıl ekmek, yeşil mercimek...) tüketilmeli. Sadece antrenman öncesi değil tabi.
    Biz sürekli kan şekerinin sabit olmasını sağlamamız gerekiyor. Kan şekeri dalgalanması yağ depolamamızı hızlandırıyor.

Eğer bu tür bir beslenmeyi ayarlıyamıyorsak. O zaman antrenman esnasında kan şekerini yüksek tutacak besinler alabiliriz ( meyve, veya meyve suyu ).

Bende kan şekeri düşmesi tatlı bir şey yiyip üzerine kahve içersem ve azbuçuk kıpırdarsam ( yürüyüş 5-10 dak) oluyor.
    Bunu doktor kız arkadaşıma anlattığımda güldü. Böyle bir bağlantı olmaz, bir gün denk gelrse şekerini ölçelim dedi. Ve bir gün yine tatlı bir şey yedim, kahve içtim ve yürüyerek salona gittim. Ama salona vardığımda ellerim titriyordu, ayakta duracak halim kalmamıştı ve terliyordum. Ana öğünden belki 1 saat geçmişti. Yani aç değildim.

Salonun karşısında hasane var ve hemen hastaneye gittim ve kan şekerini ölçtürdüm. Kan şekeri normal çıktı. Doktor biraz yat dinlen dedi. Doktora anlattım durumu. Oda bir bağlantı kuramadı.

Ama ben kendimi biliyorum, kan şekeri ne kadarda normal çıksa benim için normal değildi. Çıktım salona gittim 1 kızarmış piliç, 2-3 gofret 1lt meyve suyu yedim. Sonra kendime geldim. o gün antrenman yattı tabi.

HitHotDoe bunu beğendi.
  7. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kendimi beceriksiz hissediyorum bu yüzden hızlıyım fakat 2 keredir bu durum antremanıma engel oluyor gitmeden yarım saat önce fıstık ezmesi , gofret , meyve suyu , kaju gibi şeyler yesem kan şekerimi antreman içinde orantılı tutabilir mi acaba

8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Özellikle burayı tekrar oku

El Diablo bunu beğendi.
  9. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Hayır işte bu tür şeyleri antrenman öncesi yememen gerek. Biz şeker hastaları gibi beslenmemiz gerek. Hedefimiz sabit ama yüksek bir kan şekeri sevyesi.

Biraz beslenme konusunda forumda araştırma yap. Bu konuda forumda uzmanlar var. Ve bu arkadaşlar çok iyi açıklamalr yapmışlar.

Sayfayı Paylaş