antremanda kalbim çok kuvvetli atıyo bi bakın !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tunerboy tarafından 3 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar dün salona girdim göğüs çalıştımbench_O gayet normal sonra bicep e geçtim biceps de baya yorulmuştum ama kalbim sanki çok kuvvetli pompa yaparmış gibi kanı pompalamaya başladı neden oldu acaba ?whey protein tozu ullanıyorum bi sorun ola bilirmi acaba kalp büyümesi olayı falan dolanıyo bende ola bilirmi ?

ÇARPINTI DEDİKLERİ BU OLSA GEREK !!!

2. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    whey proteinin çarpıntı yapma olasılığı çok düşük no ürünü kullansan olabilir ama wheyden böyle bişe olamaz aile de kalp problemi olan var mı belki genetikten gelen birşeydir her zaman olmuyor sadece o gün olmuşsa o gün yediğin birşeyden de olmuş olabilir çok agır bastıysan da olabilirr dediğim gibi sürekli oluyor ve aşırı derece de oluyorsa doktora gitmende fayda var

3. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    normal şartkarda olmuyo evet dediğin gibi biraz ağar bastım zorlandım baya antremanda 40 dk. Önce makarna yemiktim 30 dk. Öncede whey aldım..

4. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    ağırlık çalışırken bi çok kişi ağırlığı kaldırabilmek için nefesini tutarak ıkınma yoluyla güç vermeye çalışıyor kollarına, işte bu yüzden kalpte bazı ritim bozuklukları olabiliyor çalışma esnasında buna dikkat etmek lazım,
    yemekten en az 1-1:30 saat sonra spor yapılması gerekir sağlıklı olan budur...
    bunların hepsi etkendir kalp ritim bozukluğuna,
    yani önce bunlara dikkat etmen lazım ki sonra tozdan kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılır ki tozların %80 ninde böyle bi olumsuzluk yok, lakin kişinin bünyesi mazı madelere hassas ise aşırı reaksiyon veriyor ise tabiki farklı değerlendirilir.

tunerboy bunu beğendi.
  5. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr

Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum çok eskiden bizde 4 kg lik dumbeller vardı o zamanlar 12 yaşındamı neydim işte kas çalışıyım dedim sırf biceps çalışıodum 1 saat kaldır indir yapıodum tabi hiçbirşey bilmiyorum ne nefes kontrolu ne bişey

işte bi gün bi baktım kalbimden bişey çıkmış elimle sıkabiliyorum resmen sanki kalbim büyümüş çok korktum elliyince acıyodu sonra hiç ağırlık kaldırmadım 1-2 ay sonra geçti nefes kontrolu çook önemli

6. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    eforlu ekg baktırmanda fayda var :) nolur nolmaz

7. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    aynen dediğingibi başkan ağırlığı kaldırırken nefesimi kontrol edemlyorum ıkınarak küç kazanmaya çalışıyorum ondan olmuk olabilrmi acaba ?

8. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Düzenli şekilde nefes alıp vermezsen, ne kaslarına oksijen gider ne de gelişebilirsin.

themertyildiz bunu beğendi.
  9. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    ama dumbell shot yaparken nefesimi kontrol edemiyuorum bu seferde cok hızlı nefes alıp veriyorum siz nasıl ayarlıyosunuz dumbellde biceps çalışırken

10. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Temel mantık indirirken al kaldırırken ver bu kadar basit kısaca zorlandığın yerde nefesini ver yoksa kalp büyümesinden tut ölüme kadar gider

11. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ne entersan bi hikayedir o :) ürperdim okurken :D

12. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Aa şimdi benm kalbim büyüdümü arkadaşlar ?:(

13. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    :D:D:D:D:D çok eğlenceli

14. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    bunu daha önce yaşamadıysan birkaç arkadaşın da dediği gibi nefes sorunudur ; geçen gün salonda çalışan biri süperset yaparken bağırarak çalışıyordu ve sanırım o ara bayağı da ağır girip nefes kontrolünü unuttu kan şekeri de düşmüş olabileceğinden kısa süreli bir baygınlık yaşadı...
    bb'de nefes kontrol çok önemli...
    protein tozu ile alakası olduğunu düşünmüyorum ancak spor harici de buna benzer bir olay yaşarsan doktora başvur derim...

15. kaos4

kaos4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim seni korkutmak istemem fakat 1-2 sene önce bende aynı sorunla karşılaştım kendimi bir anda kastığımda bir anda atak hareketler yaptığımda veya hiç biçbirşey yok ken esnerken gerinirken kalbimin bir anda daha hızlı atmaya başladığını farkettim . Bir kalp doktoruna gittim . Kalbimde kaba tamirle sinir fazlalıgı varmıs . Bu anlarda bu fazla sinirler devreye girip kalp atışlarımın 2-3 katına çıkmasına sebep oluyormusum . Uzun süren fakat yüzde 1 risk taşıyan kısa bir operasyonla sinirlerin büyük bölümünden kurtuldum . İşlemde cerrahi bir müdahale olmadı . Herhangi bir iz kalmadı . Bu sorunlar sende olmaya bilir kork istemem fakat yinede bir doktora görün . Ve doktorunun iyi olmasına dikkat et. Ben 7 doktor gezdim çünkü sorunum ciddiydi. İlk 4 ü bir sorun farkedemedi saçma sapan testler yaptı . Son 3 ü aynı tespiti yapınca uygun bir hastahanede tedavi oldum . Umarım önemli bir şeyin yoktur. İyi sporlar .

Sayfayı Paylaş