antreman.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 1mmortaL tarafından 16 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Öncelikle herkeze selamlar,
    Beyler spor salonuna başlıyalı 1 buçuk ay oldu 1 aydırda düzenli olarak carnitine kullanıyorum buna + olarak cla da eklemeyi düşünüyorum vücut yağ oranım fazla olduğu için cardio ağırlıklı bir program yapmak istiyorum.Forumu kolaçan edince anladımki programım çok yanlış bana verilen program 1 günde bütün kas gruplarını çalıştırıyor ertesi gün dinlenmem gerekiyo sonra bi daha aynı program bidaha ve bi daha böyle devam ediyo boş kaldığım günlerde dinleniyorum. bundan sonra programı değiştirmek istiyorum yapmak istediğim şey 1 kas grubunu haftada bir defa çalıştırmak günde sadece 1 kas grubunu çalıştırarak haftanın hergünü gitmeyi düşünüyorum.Forumda okurken birisinin önerdiği program bana uygun gibi geldi program şu şekilde;

- P.tesi : Göğüs
    - Salı : Bacak
    - Çarşamba : Omuz
    - Perşembe : Sırt-kanat
    - Cuma : Biceps-triceps

"Cardioyu ise hafta sonu 2 gün , salı ve cuma günleri yapınız. Özellikle bacaktan sonraki 2 günü dinlendiriyorum."

Demiş arkadaş sizce bu program uygunmudur.Uygunsa bu günlere uygun hareket yazarmısınız bana çok sevinirim şimdiden teşekkürler.:)

Not : Yaşım : 17
    Boyum : 1,75
    Kilom : 80 di şu anda 74,5

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır:eek:

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığınız taşınmıştır..

günler ve kas bölgeleri forumdaki mevcut başlıklarda çok konuşuldu..hareketler için de ezbere program yazılamaz..
    lütfen forumu araştırın..

Son düzenleme: 16 Kasım 2008
    1mmortaL bunu beğendi.
  3. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Öncelikle konuyu taşıdığın için teşekkür ederim ancak forumu yeterince gezdiğime inanıyorum hareketlerin bir çoğunun nasıl yapıldığınıda biliyorum böyle günlere dağıtmamın sebebi günlük olarak kalori yakımını dağıtmak benim sorunum tek bir günde tek bir bölge çalışacağım için o bölgeye kaçtane hareket yapmalıyım hangi haraketleri yapmalıyım:confused:

Son düzenleme: 16 Kasım 2008
  4. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Tek günde tek bölge çalışmak metabolizması yavaş olanlar içindir. Hergün çeşitli hareketlerle çeşitli kaslar sürekli aktif tutulur bu sayede. Fakat yeni başlıyanlar için pek uygun değil, çünkü bu idman sistemi için belirli bir temel lazım. 1 günde göğüsten 4-5 hareket yaparak verim almak sağlam çatı gerektirir yani. Bu yüzden hocanın verdiği hergün her bölge çalışma sistemi bana göre senin için doğru. Bu sistemle kas yapamazsın, fakat sana bol kalori yaktırır ve temelini hazırlar.Kardioyla beraber gidersen 3. ayında tek gün, tek kas grubu programına geçersin. Şimdi geçtiğinden çok daha fazla verim alırsın.

1mmortaL bunu beğendi.
  5. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Teşekkür Ederim öyle yapıyım zaten 2 hafta sonra 3. ayıma giricem bu 2 hafta içinde tek gün tek grup programı yazarsanız sevinirim:)

6. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Çakı
    Squat ya da deadlift
    Bench press
    T-Bar
    Lateral raise
    French Press
    Dumbell curl

Bu hareketleri yeterlidir, her bölge için en zor olan hareketlerden yazdım. Daha sonra bir bölge için ekliyeceğin 3er-4er hareketler zor gelmez. Bunları 2*12 yapsan yeterlidir.

1mmortaL bunu beğendi.
  7. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    çok sağolasın istediğim bölgesel hareketleride yazssan çok süper olcak valla:)

8. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Neren eksik, neren fazla görmeden ezberden yazamayız bölgesel programı. Yazsak ta hareketler anlamsız kalabilir. Sen en iyisi bu programı şimdilik uygula, yeni programa geçerken salondaki hocanın verdiği yeni programı koyarsın ve eleştiririz. Resmini de koyarsan bi şeyler karalamaya çalışırız:)

Sayfayı Paylaş