antreman tavsiyesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve barış kaptan tarafından 14 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    [​IMG] arkadaşlar selam.
    adım Barış foruma bugun üye oldum.kendimce sporla ugrasıyorum ama siz prof calışan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.oncelikle kendimden bahsedeyim
    40 yaşındayım,boyum 172 .gecen baharda 80 kilo idim. her gün guzel havalarda dısarıda kotu havalarda evde yuruyuş bandında 7km tempolu yuruyerek 3 ayda 12 kilo verdim suan 68 kiloyum taz basından beri her gun yaptıgım kardioyu haftada 2-3 e indirdim kilo almadan vermeden dengede tutuyorum.verme cabası sırasında tatlıyı neredeyse kestim ,hamur işini kestim sık ve az miktarda beslenmeye çalıstım ve geceleri pek bişi yemedim sadece meyve diyebiliriz.68 e dustukten beri yeme olayını biraz arttırdım tabiki .
    1 hafta once spor salonuna kaydoldum ismini duymusunuzdur macfıt .ucuz olmasının dısında hiç bir avantajı yok sizinle ilgilenen yok bikaç sey sormaya kalksanız ozel ders alın falan diye başlarından savmaya çalışıyorlar.başta bikere verdikleri tavsiyeye gore çalışma yapıyorum.once 45 dk lık cardıo yuruyus bandı tarzı aletlerle,sonrada tüm vucut dairesel antreman isimli bir çalışma tarzı 10 tane makine var 30 sn calısıp 30 sn dinlenme prensibi ile sırayla bunları yapıyorum.iki set yapıp 10 dk daha cardio ile calısmamı bitiriyorum.toplam 1 buçuk saat sürüyor.eve gelince de spor yaptıgım gunler 300-400 gr haşlanmıs tavuk gogsu yada balık falan et olarak ne varsa onu yiyorum
    amacıma gelince bukadar zayıflamıs olmama ragmen hala kucukte olsa gobegim var içime cok rahat cekiyorum ama bırakınca farkediliyor bunu bir turlu eritemedim.bacaklar kollar inceldi ama gobek biraz kaldı.ilk baştaki kadar değil tabi.dedigim gibi amacıma gelince bu gobegi ortadan kaldırmak aynı zamanda da biraz kaslarımı belirginleştirmek.ciddi bir body falan değil amacım.
    bu arada macfitte ilk başlamadan once detaylı vucut analızı olcumu yapıldı onun degerlerini resim olarak ekledim .biraz fazla detay var anlayan arkadaşlar yorumlarsa çok sevinirim

biraz fazla detaya indim sanırım ama durum bunlardan ibaret.yag oranımı azaltıcı en onemlisi gobegi eritici diğer yerlerimde fazla yağ yok,ve birazda kasların şekillenmesi için nasıl bir calısma programı yapmalıyım
    zaman ayırıp cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme: 14 Aralık 2014
  2. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba barış bey. Öncelikle tebrikler. Dengeli kilo vermişsiniz gibi görünüyor. Bölgesel anlamda zayıflama diye bir şey malesef yok. Ölçümlerden anladığım kadarıyla yağ oranınız %19. Bu oranı azaltırsanız göbeğiniz de kaybolacaktır. Size tavsiyem; yeni başlayanlar bölümü başlığı altında full body program iskeletleri mevcut. Kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir programı uygulamanızı tavsiye ederim. Bu çalışmanın ardından hiit tarzı veya interval kardiyo antrenman yaparak belirttiğiniz vücudu elde edeceğinizi düşünüyorum. Başarılar.

barış kaptan bunu beğendi.
  3. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    tesekkur ederim alakanıza bakıcam
    bu arada resim olarak eklemeye çalıstım olcumlerı,dıgerı bıraz karısık olmus.becerebildim mi anlamadım.resim olarak gorunuyor mu

4. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Resim görünmüyor. Ancak yazıdan lazım olan bilgiler anlaşılıyor.

5. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    resim yazımın başında sol köşede sanırım.yeni sekmede açın yapınca açılıyor

Sayfayı Paylaş