Antreman Sonu Ek hareket max Tekrar! Nasıl olur?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Demek istediğim her antreman sonrası kafamdaki planım göğüs günüm sonrası yani antreman bittiği gibi hemen şınav max tekrar yapmayı planlıyorum , bacak günü squat max , sırt günü barfiks , biceps günü gene barfiks biceps çalıştıran , triceps dips max tekrar girmeyi planlıyorum.Ben hergün bir bölge girdiğimden böyle birşey yapmayı hedefliyorum.Sizce kas gelişimine karşı bi durum teşkil eder mi?
    Örneğin :

Biceps:
    1-INCLINE DUMBBELL CURL 3X8-12(12-10-8)
    2-Alternate Hammer Curls 3X8-12(12-10-8)
    3-Concentration Curls 3X8-12(12-10-8)
    4-reverse barbell curl 3X8-12(12-10-8)
    5- olarak barfiks 1 set max tekrar (ek hareketim)

aynı şekil

Göğüs:

1-bench press 10-10-8-8(12-10-8-6)
    2-dumbell fly 3X12
    3-incline bench press 10-10-8-8(12-10-8-6)
    4-pullover 3X12
    5-şınav nizami 1 set max tekrar(ek hareketim

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Etmez... Zaten her gün tek bölge girecek seviyeye geldiysen kasları uyarmak için hayalgücünü kullanmakta fayda var bence... Yani yaratıcı olup yeni metodlar denemekte... Fakat şunu da eklemeliyim, bence 1 seneden önce tek bölge çalışmaya girmek pek verimli olmuyor nacizane...

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    1 yıllık bir geçmişim yok ama 1 aydır tek bölge giriyorum.Ağırlık artırma olarak bakalım şubat ayında artış olursa piramit ile güzel gelişim görmeyi hedefliyorum.Yani tam olarak bilmiyorum 6 aylık bir bb yapan biri bence 6. aydan sonra isterse bu sisteme geçebilir diye düşünüyorum.Mekikte çok sayı yapabiliyormuşum bu program ile onuda keşfettim :D (1 aydır bu sistemi giriyorum demek istedim daha önce bb yaptım 3 ay sonra ara verdim 1 ay yaptım sonra 2 ay yaptım)Şuan bi 2 ay bbye dönüş yaptım 3. ay olarak bu sistemle girdim.Ama o 2 aylık dönüş sürecimde birçok problem oldu antreman değilde zaman kısıtlılığı yani 15 günü boşa gitti bile denebilir.Şuan bu program ilerliyorum yararlarını bu 3 ayda görücez.

Son düzenleme: 12 Ocak 2013

Sayfayı Paylaş