Antreman Sonrasında Whey Protein ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Stronger1 tarafından 12 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Stronger1

Stronger1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Ortalama 45dk lık bir antremandan hemen sonra 1 ölçek(30gr) Protein Tozu + 200ml Üzüm suyu karıştırıp içiyorum. Ben böyle kullanıyorum Sizce nasıl doğrumu? Kolay yağlanan biri değilim. Kullandıgım marka Optimum whey %100 (30gr tozda 25gr protein)

Yani protein tamamen kas için kullanılıyormudur çunkü antremandan sonra Su ile alınan whey proteinin kaslar icin değilde enerjiye dönüştügünü bu sebeple glikojen depolarının dolması için meyve suyu ile alınması gerektigini yazanlar var ne derece doğru ve 200ml yetiyormudur?

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    antrenmandan sonra whey kas hacmi icin. uzum suyuda basit karbo olarak boşalan glikojen depolarını doldurması açısından. uzum suyu pahalı dersen elma suyuda olabilir. wheyi suyla içip antrenmandan sonra bir miktar balda yiyebilirsin. su ile kullanılan wheyin enerjiye donusecegini sanmıyorum amatabiki uzum suyuyla içmek daha iyi

3. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Ben 250ml ballı su ile 30gr protein tozunu karıştırıp antrenmandan hemen sonra içiyorum.Eve gelince 1 saat sonrada öğünüme devam ediyorum.

4. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bende antrenman sonrası ballı su ile karıştırıp içiyorum.

5. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ben sade suyla kullanıyorum okadar onlara takılma suyla veya üzüm suyuyla fark yapmazz benceee

6. Stronger1

Stronger1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    bende bazen suyla bazen ballı su bazen üzüm suyu ile kullanıyorum öyle yazılar okuyunca aklım karıştı. Şimdi su ile içip gelişim sağlayanlarda var demekki yalan? ne dersiniz

Sayfayı Paylaş