Antreman sonrası yorgunluk yorumlarınız lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tribes tarafından 20 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tribes

tribes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    VG de 3. ayı bitirmek üzereyim. Başlangıç seviyesine göre en azından gözle görülür bir değişme var. Her nekadar zaman zaman salona gitmeyi aksatsamda buaralarda evde şınav - mekik ve dambıl çalışıyorum. Ancak bende özellikle antreman sonrası bazen çok halsiz hatta kendimi kötü hissedecek bir durum oluyor. Bu durum dinlenmeyle birlikte bir saat içinde normale dönüyor. Buna rağmen VG çalıştığım günü akşam başka bir iş yapacak enerji bulamamıyorum kendimde. Beslenme konusunda sağlam besleniyorum diyebilirim. Acaba bu psikolojik bir yorgunluk olabilirmi. Yoksa bünye olarak zayıflıktanmı kaynaklanıyor ( 1,80 boy 71 kg).Bazende tam tersi kendimi VG sonrası çok zinde hissediyorum. Acaba bu 1999 da geçirdiğim panik atak- anksiyetinin bir etkisimi.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    beslenmen hakkinda bilgi verir misin?kilon biraz az geldi bana.programin ne,yas kac bunlardan da bahseder misin.

3. tribes

tribes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaş 30. Beslenme olarak genelde salona gideceksem sabahları iki yumurta bir bardak yarımyağlı süt, peynir, domates bazen mısırgevreği ve birkaç dilim ekmek. Öğlen yemeğinde protein ağılıklı beyaz yada kırmızı et yanında pilav ve yoğurt. Gün içinde 50 gr badem. Antreman sonrası protein tozu bir ölçek ve yine ton balık yada etli yemek. Aslında daha öncede yazmıştım benim vücut yapım ince olmasına rağmen göbekbölgem oldukça yağlıydı. Şuan biraz erittim göbeği. İştahım iyidir korkum tekrar göbeğin fırlaması :) yoksa daha fazlada besin tüketebilirim.

4. tribes

tribes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buarada programı yazmayı unutmuşum Flexor hocamızın yeni başlayanlar için ilk üç aylık programını uygulamaya çalışıyorum. Forumdan almıştım. Buarada emin olun TR deki birçok salonda şurdaki arkadaşların Üçte biri kadar bilgiye sahip olamayan hocalar çalışmakta.

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bana beslenmen zayif geldi,bu işi yapiyorsan saglam beslenmen gerek ayrica yeni başlamişsin ve havalar cok sicak bunun olmasi normal.ben bazi günler bayilacak hale geliyorum.ama beni dinlersen biraz beslenmene yüklen protein ve karbonhidratini hesaplayarak tüket(gram-gram hesaplayarak).

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    saydamın dediği gibi havalarla alakalı olabilir. farkında olmadan beslenmeni de azaltmış olabilirsin. bana sıcaklarda böyle oluyor. fakat yaz döneminde daha hafif bir program uygulayarak üstesinden geliyorum.

7. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman sonrası hala antrenman yapacak kadar yorgun hissetmiyorsan kendini we 1 gün sonra adım atamayacak kadar yorgunsan iyi bir antrenman yapmışsındr demişti forumun önde gelenlerinden 1i

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

bu bacak idmani icin soylenir.

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ne kadar ağır çalışma,o kadar da güzel beslenme ve dinlenme,yoksa o şekilde sadece overtrain hissedersin :)

10. tribes

tribes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tüm cevap yazan arkadaşlar için teşekkür ederim. Sanırım bu sıcaklarda antreman temposunu biraz düşürmek iyi geldi. Tavsiyerlerinize uymaya çalışacağım ancak bir sorum daha olacak. Beslenme konusunda bukadar ağır bir beslenme acaba karaciğeri yorup, kollestrolü fırlatmazmı spor yapıyor olmamıza rağmen?

11. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben test yaptırdım geçen günde 3 yumurta yiyordum kolestorol olabilir diye çok da iyi çıktı değerler yani pek bir şey olmaz ne kadar iyi beslensekte deliler gibi spor yapıyoruz değil mi

12. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    günde 3 yumurta ile fırlayacağını sanmam coleman.10 taneden bahsetsen neyse.zaten beyaz tuketımı konusu daha agırlıklı.

13. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    zaten 3 taneyle çıkmayacağını bende biliyordum ama babam yaptırmamı istedi yaptırdım yanı arkadaş kolestrol olablir dediği için yazdım zaten

Sayfayı Paylaş