Antreman Sonrası Yapılabilcek Güzel bir Yemek :)

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve safeo tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Merhaba arkadaşlar benim cok sevdiğim bir yemeği sizlerle paylasmak istedim. Yeni lezzetler ararken kendim buldum biraz ondan biraz bundan yöntemiyle :)

Gerekli Malzemeler
    100gram tavuk göğsü
    100 gram kırmızı et
    1 patates
    Yarım sogan
    1-1.5 domates
    Kırmızı biber
    Toz biber
    Karabiber

Yapımı:
    tavuk göğsü kırmızı et ve patates i küp küp doğrayın. Hepsini haşlayın. Haslandıktan sonra kenara alın. Daha sonra biraz yağda soğanı kavurun ben yağlı yemedigim icin yağı sonradan döküyorum az bişe bırakıyorum. sonra rendeledigimiz domatesleri ekleyip pişirmeye devam edelim.Tuz, Kırmızı biber , pul biber ve karabiber ekleyelim. Sos pişmeye başladıktan sonra haslamıs oldugumuz etleri ve patates i içine atıp biraz daha pişirelim ve yemeğimiz hazır :)

Tadı cok güzel oluyo o kadar acıyıda koyunca insanın yedikce yiyesi geliyo tabi :D tavsiye ederim.

SEZER YZL ve draft bunu beğendi.
  2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Abi ben buna benzer bir tarifi patatessiz ve kırmızı et yerine karidesle yapıyorum. Men's Health dergisindeki bir yazıda karidesteki bir maddenin(adını unuttum) Damarları genişlettiğini yazıyordu. Ayrıca hatırladığım kadarıyla(yanlış olabilir) en fazla taurin amino asitini karides içeriyordu. Taurinde enerji içeceklerine konan bir amino.

Sayfayı Paylaş