Antreman sonrası tatlı krizine çare bulsak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Fit tarafından 31 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Antremandan 30 dakika sonra canım ciddi şekilde tatlı çekiyor jelibon meyve gibi şeyler yiyiyorum bazende biraz çukulata yinede tam kesilmiyor ne önerirsiniz şu tatlı krizi gelmese çok güzel olucak çünkü diyet yaparken gerçekten çok zor oluyor yedikten sonrada pişman oluyor insan :)
    bunun için ne yapılabilir ne yesek keser bu tatlı isteğini?

Son düzenleme: 31 Temmuz 2012
  2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Antrenmandan hemen sonra ufak bir miktar basit seker zaten alınır.

Sebebi de dusen insülin seviyesin yukseltmek...

Daha ayrıntılı bilgiyi forumda bulabilirsiniz.

Bu sure dısındaki zamanlarda seker ihtiyacı hissediyorsanız, bu da insulin direnci ve son moda tanımlama ile seke bagımlılıgi ile acıklanır. Konu hakkında forumda tonla mesaj var.

Arama yapmanızı öneririm.

AkrepHan bunu beğendi.
  3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    antreman çıkışı üzüm suyu gibi bir glikojen deposu al 400 ml civarı dep0oları tazele ve insülini tetiklet 30 dakika içerisinde bi daha canın şeker istemez zaten üzüm suyu aşırı şekerli bi içecek (içeriğinde mevcut ekleme değil) . Eğer dediğiniz olay hala oluyorsa bu şeker bağımlılığıdır Sn. demir00 ın dediği gibi fakat sadece antremandan sonra istiyorsan bu insülin direnci değildir

4. brhmcr

brhmcr Guest

Gun icinde insulin dalgalanmasi yasamiyorsaniz bu tur istegin tavan yapmasi zor, mumkunse gun icine odaklanin gerekirse krom destegi alabilirsiniz.

5. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında bu biraz yanlış bilinen doğrulardan. Üzüm suları büyük oranda fruktoz içeriyor. Fruktoz ise ilk etapta glikojen depoları yerine karaciğere yöneliyor. O yüzden aslında ideal değil. Insulin spike yaratır ama direk glikojen depolarını hedeflediğini söylemek doğru değil. Onu yapmak için dextrose gerekli aslında.

6. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer protein tozu almayı düşünüyorsan çikolatalı veya çilekli gibi aromalı olanlarından al hiç değilse protein almış olursun :)

7. brhmcr

brhmcr Guest

Ne alaka yigit1357 ?

8. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Nasıl ne alaka ? Çikolata Tadını aldığı için hiç değilse nefsini körleye bilir ayrıcada protein tozu kullanıyorsa veya almayı düşünüyosa öyle yapa bilir. Gidipte İçi yağ şeker dolu çikolata yemekten daha faydalıdır.

9. brhmcr

brhmcr Guest

Kullandigin Turkce'den kaynakli veya benim anlayamadigim zamana denk geldi, o yuzden sordum. Tesekkurler aciklama icin.

10. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Önemli değil.

11. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    şimdi bulamadım ama forumda bilgili bi abimiz antrenmandan sonra tozunuz fln yoksa en iyi şey gidip bi powerade alın demişti.Bu ne derece doğru?

12. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Protein tozu alıyorum antremandan hemen sonra o aralarda sıkıntı yok zaten ama aradan 30 dakika 1 saat geçiyor vücut soğuyunca başlıyor tatlı isteği.

%100 Üzüm suyuda denedim 250ml antremandan hemen sonra protein tozuyla beraber alıyodum oda bir nebze kesti.

Bide jelibon denedim en başarlısı jelibon oldu antremandan sonra bir paket 100grmlık jelibondan yiyince rahatlıyorum:)ama buda haftanın 6 günü yenmez sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Benim merak ettiğim neden bukdar tatlı isteği duyuyor vücut herzaman değil ama yazın bir dönem kışın bir dönem aşırı bir tatlı isteği mutlaka oluyor salondan bikaç kişyle daha konuştum onlar kendilerindede olduklarını söylediler sütlü tatlı önerdiler şerbetli tatlı yemektense yada dondurma.

ama diyet yapıyorum su anda jelibonda olsa sütlü tatlıda olsa şuanki amacıma pek uygun değil.

en zararsız diyeti bozmucak şekilde ne ile keserim ben bu isteği onu bulmak istiyorum.

Forumda dünden beri eski konuları araştırdım ama pek istedğim cevapları bulamadım

13. brhmcr

brhmcr Guest

ilk doz protein tozundan sonra gene isterse bir tane daha ic :) krom un insulini duzenledigi icin yardimci oalbilecegini dusunuyorum.

14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

üzüm suyunun içerisindeki glikojenle fruktozu karşılaştırdıktan sonra aynı tezi savunamazsınız çünkü yüksek oranda glikoz içeriyor.

15. kaptandd

kaptandd Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    korkmaz
    Yer:
    istanbul
    tatlı ihtiyacı gelir bunun sebebi kaslardaki ve karacigerdeki glikojenin boşalması ve yeniden yerine koyması icindir yanlız burada cok ince bir detay var sprodan sonra cikolata gibi yağ oranı yüksek yiyecekler yerine yağ oranı düşük glikoz ve protein acısından zengin olan bir besin alablrsin bunu kendinde yapabilirsin yağlı beslenirsen yakılan yağlar hızla yerine konulabilir

Sayfayı Paylaş