Antreman Sonrası Protein

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve vedkum tarafından 15 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. vedkum

vedkum Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci-Halkla İlişkiler
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba;
    benim boyum 1.83 yaşım 18 ve kilom 61.kilo almak amacıyla body yapmaya başladım uzun süredir forumu araştırıyorum.antremanlara 1 hafta önce başladım flexor'un evde çalışma programını ve hsd'nin kilo almaya yönelik programını uyguluyorum.benim bir sorum var.maddi durumum supplement almaya pek elverişli değil.antreman sonrası ilk 1 saat içinde ucuz kaynaklı protein alımını nasıl sağlayabilirim? şimdiden teşekkürler.

2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    forumda biraz arama yapabılrısen sorunun cevabını daha ayrıntılı bulabılırsın.

ama sut yumurta lor peyniri tavuk gibi besınlerle proteın ıhtıyacını karsılayabılırsın.

3. vedkum

vedkum Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci-Halkla İlişkiler
    Yer:
    İstanbul
    cevabın için sağol ama programda hepsi yazıyor.hazır satılan protein tozları sıvı halde alınarak çabuk sindiriliyor,katı besinler ise yavaş.yani benim istediğim antreman sonrası kaslara hemen müdahale edebilecek bol proteinli sıvı bir karışım.

4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
  5. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    vedkum kusura bakma mesajı yanlış anlamışım uykusuzluktan :)

Sana önerim kilo almak istiyorsan sıvı olarak , süt+muz+bal karışımı. Yani ballı muzlu süt :) Çok zayıf olduğunu ve kilo almak istediğini düşünerek bunu gece yatmadan içmeni tavsiye ediyorum. Çünkü sütteki kazein proteinleri geç parçalanır. Bu yüzden yatmadan önce süt içersen yaklaşık 7-8 saatlik uykun sırasında aç kalan vücuduna yetecek proteini sağlarsın. İçine koyduğun muzdada belirli bir bitkisel protein var. Ayrıca karbonhidratlarda bal ve muzda mevcut bolca. Bunları gece yatmadan önce alırsanda (karbonhidrat) kilo olur sana ama tabi yağ olarak. Ama şu an yağ sorunun yok çok zayıfsın o yüzden içebilirsin. 1 ayda 6 kilo almıştım ve bunun tek sorumlusu muzlu süttür dersem yalan olmaz. Onun dışında sürekli yiyerek yavaş yavaş mideni genişleteceksin. Öğün atlama sakın.

Dipnot : Sütte whey proteinide var. Senin söylediğin protein tozlarındaki protein cinside bu whey'dir. Çabuk çözünür. Çünkü bağ kuvveti ve sayısı azdır. Peyniraltı suyundan elde edilir. Sütte vardır vede lorda çok vardır. Lor peynirini tüketebilirsin.

Son düzenleme: 15 Kasım 2008
    vedkum, TuGhAn, bonatschi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    Lütfen kuralları okuyunuz.
    Araştırmadan başlık açmayınız.
    Arkadaşların belirttiği linkleri takip ediniz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş