Antreman Sonrası Karbonhidrat Kaynağı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve • Lounger • tarafından 14 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba,

Az önce wrestler'in yazmış olduğu kilo alma mantığı ile ilgili okuduğum yazıda antreman sonrası basit şeker içeren bir içecek ve protein tozumuzu içtikten sonra yememiz gereken asıl öğün olarak et, tavuk ya da balıktan oluşan protein kaynaklarının yanında bulgur, kepekli makarna ya da esmer pirinçten yapılacak pilav gibi kompleks karbonhidrat kaynakları tavsiye edilmekteydi. Fakat bizim salondaki hoca antreman sonrası tozu içtikten yarım ya da bir saat sonra yenilecek olan öğün olarak protein içeren et yemeklerinin yanında karbonhidrat kaynağı olarak ısrarla lapa pilavı önermekte.

Sizce doğru olan hangisi? Beyaz lapa pilav mı, bulgur ya da kepekli makarna mı? Sizce hangisi?

Teşekkürler..

2. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Farketmez. Hepsi kompleks karbonhidrat. Hepsi yagsiz tuzsuz lapa olacak. Hergun ayni sey yenmez. Gunlere gore degistirerek yersin. Esmerleri ve kepeklileri secmen daha faydali olur

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Lounger • bunu beğendi.
  3. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Beyaz pirinç de kompleks karbonhidrat kaynağı olarak mı geçiyor? Beyaz pirinç çünkü normalde pek önerilmiyor da ondan soruyorum.

Teşekkürler..

4. KingOfHell

KingOfHell Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    Beyaz pirinç basit karbonhidrattır hocam

5. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Basit mi ? Komplex . sadece Gİ diğerlerine göre biraz yüksek

6. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    Prinç kana diğerlerine göre daha çabuk karışmaktadır fakat bunu basit karbonhidrat olarak değerlendiremeyiz. Sadece diğerlerine göre kan şekerini hızlı yükseltmektedir. Yani fırsatınız var ise esmer , kepekli yoksa çok abartmamak şartıyla prinç tüketebilirsiniz.

ajn16 ve • Lounger • bunu beğendi.
  7. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

O zaman antreman sonrası pirincin lapa beyazını tüketmek daha doğru olur, yoksa bulgurunu esmerini mi? Bunu bilip ona göre doğru bir şekilde besleniriz en azından bundan sonra.

Cevaplarınız için teşekkürler hepinize..
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2014 ---

Cevabınız için teşekkürler. Çok abartmayalım şartıyla demişsiniz mesela antreman sonrası tüketiceğimiz bu karbonhidrat ölçü olarak ne kadar olmalıdır doğru bir şekilde estetik bir hacim kazanmak adına. Yani, fazla fazla yiyip kalanını üst vücut yerine göbeğe yönlendirmeyelim.:)

Teşekkürler..
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2014 ---
    Birde ben kendi yapmış olduğum programı size söyleyeyim en azından doğru mu yapıyorum yanlış mı onu bilmiş oluruz.

Ağırlık antremanım bitince mekikler ve twist ile tüm antremanımı tamamlayıp yaklaşık 500 ml üzüm suyu ve hemen arkasından 1 ölçek Nitrotech whey protein tozumu içiyorum. Ardından eve gelince bunların içtikten 15-20 dk sonra 1 adet muz yiyip ardından yaklaşık 10-15 dkka yani sıvıları içtikten yaklaşık 25-30 dk sonra lapa pirinç pilavımı yiyorum. Lapa pilavı yedikten sonra da tavuk ya da varsa kırmızı etimi protein tozumu içtikten 30-35 dk geçmiş olacak sekilde yiyerek spor sonrası beslenmemi yapıyorum.

Sizce bu programda yapmam ya da çıkarmam gereken seyler var mı? Ayrıca bunu da belirtirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler..

Son düzenleme: 14 Şubat 2014
  8. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Söylemek istediklerimi açıkladığınız için teşekkürler .
    Yağsız bir vücudunuz varsa beyaz pirinçten kaçmanıza gerek yok . Ayrıca sistematiğiniz güzel . Sadece lapayla beraber etinizi beraber yiyin ayırmanıza gerek yok tozu içtikten 1 saat sonra yiyin fazlada ayrıntılara takılmayın . .
    Başarılar. .

9. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Muzu yemem basit seker ve pilavla birlikte fazla mı kaçar peki sizce yoksa iyi midir?

Cevaplarınız için teşekkürler..

10. KingOfHell

KingOfHell Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam aradaki farkı söylediniğiz için teşekkürler ben de sadece glisemik indekse bakarak basit mi kompleks mi olarak değerlendirilemiyeceğini öğrenmiş oldum.
    Ancak yinede bana göre glisemik indeksi aşırı yüksek glikoz şekeri 100 ken beyaz pirinç 86 o yüzden ben sadece antreman sonrasında tüketme taraftarıyım.

Sayfayı Paylaş