Antreman sonrası alınan basit şekerler?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kujokujo1 tarafından 19 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhabalar uyguladıgım birşeyde değişikliğe gitmek istedim sizlerede danışmak istedim whey protein kullanmadıgım için antreman sonrası boşalan glikojen depolarını hızlı bir şekilde doldurup kas yıkımını minumuma indirebilmek için jelibon(10-15tane) yiyip kakolu süt içiyordum(1küçük boy) forumda kefir denilen içeceği araştırırken bazı insanlar kefirin antreman sonrasında çok iyi bir şekilde whey proteinin yerini tutabilir diye yazı yazıp idda etmişler benim düşünceme göre kefir sütten mayalanarak yapıldıgı için casein niteliği taşımakta sanırım yanlışmı düşünüyorum acaba? O arkadaşların yazdıkları doğru ise whey olarak iş görür sindirimi yavaşlatmıyorsa kakaolu sütü 1 küçük meyme aromalı kefirle değiştiricem hem sevdigim birşey hem faydalı kakaolu süte görede protein değeri daha yüksek siz ne dersiniz şuan bulk dönemindeyim bu arada faydalı kalorilerde işime yarıyor

2. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Yalnız şöyle bir şey var, antrenman sonrası hemen yükselen insülin büyüme hormonunun salgılanmasını kısıtlıyor.

3. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Bunu bilmiyordum elinizde bilimsel bir açıklama var ise paylaşmanızı isteyebilirmiyim coğu araştırdıgım makalelerde ve egzersiz doktorlarınında önerdigi birşeyi uyguluyorum şuan,büyüme hormonun kısıtlanması çok göz önüne alınacak bir durum değil ki yoksa tafsiye edilmezdi sanırım?

4. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir

Sayfayı Paylaş