Antreman sonrası üzüm suyu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve coombo5 tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Muz olmadığı zaman üzüm suyu kullanıyorum
    Sabaha nediyorsun

2. [Bukowski]

[Bukowski] Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    ben antrenmandan 30 dk sonra iciyorum proteinle uzum suyunu kas yapan hormonlar calismayi durduruyormus hemen insuini yukseltince

3. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Ben yulaf yoğurt ve yumurta tercih ediyorum tok tutar liflidir antrenman sirasinda da enerji verir kompleks carb çünkü...
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Aralık 2014 ---
    Antrenmandan hemen sonra protein tozu içebilirsin ve yaninda muz yiyenilirsin kana hemen karismaz insulin i ani yukseltmez senin dediğin growth hormon un azalmamasini saglar böylece...

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kas yapan hormonlar durmuyor, insülin en anabolik hormondur zaten.
    Sadece Growth Hormone salgısı duruyor. Bu da yağ yakımı için dezavantaj.

5. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Nerden öğrendim bu bilgiyi
    Bence antremandansonra içsen daha iyi çünkü antreman biter bitmez Vücudunun karbona ve proteine ihtiyaç duyar hemen alırsan daha iyi olur kas Gelişimi için

6. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Insulin e en anabolik değil de gerekli desek? Insulin yükselmenin de adabı var yulaf la da yukseltirsin basit sekerlede önemli olan yavaş yükselip yavaş dusmesi...

7. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ yakmak isteyen birisi bira bekledikten sonra alabilir hacim kaZanmak isteyen hemen alabilir

elite35 bunu beğendi.
  8. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Gerekliliğinden bahsetmedim, en anabolik hormon olduğundan bahsettim. Yağ yakımını hedefleyen biri için insülini zıplatmak tabi ki dezavantaj olacaktır.
    Fakat kilo almakta zorlanan arkadaşlar için antrenman sonrasında zaten hassas olan insülini zıplatmak bu işin adabında vardır. Yine de tercih meselesi.
    Yulaf yiyenle, üzüm suyu içen arasında bariz fark olacağını sanmıyorum.

9. [Bukowski]

[Bukowski] Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    kenzo ve savas hoca visdeolarinda oyle diyor hatta kenzo bi videosunda su anda antrenmandan cikali 20 dk oldu ve protein tozuya muzu simdi yiyorum cunku hormonardan faydalanmak istiyorum filan diodu

10. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo alır ama yag olarak mı alır o insulin zıplayınca kas olarakmı alır?
    Yulaf yiyenle üzüm suyu ıcen arasında bariz bir fark olusur ayrıca...

11. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Benim amacım hacim kazanmak kas önce bi hacim leneyim kaslanayım
    Sonra yağ yakarız o Yüzden antremandan sonra basit şeker almak idealdir bence

12. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Amacın yağlanmaksa Üzüm suyu Kaslanmaksa Muz ye bu konu cok uzadı ben kendı dogru bılgımı verdım ısteyen kullanır kılo alıcam diye yağ bağlamayın...

13. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Muz yeriz o zaman sıkıntı yok

14. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Öncelikli olarak kas hacmi olarak alır kiloyu. Yağ olarak kilo alması söz konusu değil. İnsülini protein de belirli oranda zıplatıyor, karbonhidrat da.
    Vücut bir bütündür ve sistem o kadar güzel işliyor ki insan vücudunda, bu antrenman sonrasındaki 30 dk içinde olup bitmiyor her şey.
    Yani üzüm suyu içsen de aynı şey, içmesen de. Sen günlük kalori ihtiyacından fazlasını alıyorsan yağlanırsın. Antrenman sonrası zıplayan insülinle alakası yok.
    Antrenman sonrası insülini zıplatmaktaki asıl amaç, proteinin vücutta daha işlenebilir hale gelmesi.
    Ayrıca Twinkie diyetine bir göz atmanı öneririm. Yanlış hatırlamıyorsam bu kişi sürekli yüksek GI ile beslenmiş. Kaloriyi tutturmak adına hep sağlıksız gıdalar tüketmiş. İnsülini zıplatmış.
    Ama aynı kaloride insülini düşük beslenmeye göre vücut yağ oranlarında bir farklılık olmamış.

15. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    yani sen bana ney öneriri sin sen sabah kalkarkalkmaz ve antremandan sonra ne yapıyorsun
    allah aşkına kafa iyice karıştı şukonuya son naktayı koyarsan çok sevinirim kardeşim
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Aralık 2014 ---
    şu videonun linkini atramısın

Son düzenleme: 15 Aralık 2014
  16. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Nekadar ezbere konusmussun ya sen öyle hayran kaldim youtube videolarıdan fırlamış gibisin neymis alinan fazla kalori yaglandirirmis hayir efendim ziplayan insulin aldirir kiloyu.iki insan ayni kaloriyi alsin biri unsilini ziplatsin biri komplex carb yesin biri 1 depolarken biri 2 depolar kilo almayida vermeyide hormonlar yapiyor bikez .Ayrica senin o dediğin diyeti de bi araştırdım günde 2 ogun yemis galiba o adam gunde 2 ogun yersen yaglanman zor insulin zıpladigi gibi süper GH artar Glikegon artar yag yakar adam gunde 6 defa seker den yoğun beslenip ayni kaloriyi alsaydı gorurdum o adami. Ayrica herşey insulini yukseltiyo demişsin yukseltmek var ziplatmak var antreman sonrası 50 gram protein ve 50 gram komplex carb la 50 gram Whey ve üzüm suyu aynı sekildemi arttirir insulini ezbere konuşmayı birakicaksan sabaha kadar tartışabilirim bu konuyu...

17. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Önemli olan total calori,elite35 e katiliyorum.ayrintilarda bogulmayin.

elite35 bunu beğendi.
  18. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Öncelikli olarak üslubunuza dikkat edin. Amacım tartışma yaratmak değildi. Kimsenin ezbere konuştuğu yok, bu konuyu forumda haftalarca tartıştık, ayrıca neye göre kime göre konuşuyorsunuz ?
    Sizin yazdıklarınız tamamen teoriye dayalı şeyler. Konudan uzaklaştığınızın farkındasınızdır umarım.
    Ben sadece bu olay için aylarımı harcadım ve yağ oranımda ciddi farklar oluşmadı. Günde 6 öğün şeker tüketen biriyle kıyaslayın demişsiniz. Fakat biz burada 6 öğün çikolata, abur cubur yiyen birini tartışmıyoruz. Antrenmandan sonra alınan basit şekeri tartışıyoruz. Ve bu günde sadece 1 kez. Ve dikkat ederseniz ağır bir antrenmandan sonra alınıyor bu basit şeker. Sizce ne kadar yağlandırabilir bu ? Ayrıca madem hormonlardan bahsettiniz, antrenman sonrası yükselen cortisol seviyesine ne diyeceksiniz ? Cortisol kataboliktir. Ne kadar katabolik, bize etkisi ne kadar büyük orası tartışılır fakat, hacim isteyen biri bunu zaten göze alamaz. Ve karbonhidrat alarak bunu baskılar.
    Eğer dediğiniz gibi bir durum söz konusu olsaydı, yani sadece kompleks karb. beslenen biri yağlanmasaydı, o halde kilo almak isteyen biri yüksek kalorili beslenmek yerine, yüksek Glisemik Indeksli gıdalar tüketirdi. Kompleks karbonhidratların esprisi sadece uzun süre tok tutmasıdır. Kan şekerini aniden yükseltmezler ve kolay kolay tekrar acıkmazsın. Bu sebeple daha az yersin ve dolaylı olarak daha az kalori alırsın, ve yağlanmazsın. Ama basit karb. tüketildiğinde tekrar acıkma süresi kısalıyor ve insanı daha fazla yemeye teşvik ediyor. Sen kendini yine tutarsan, yani olay yine aynı yere geliyor, yine aynı kaloriyi alırsan yağlanma olmayacaktır.
    Etrafındaki spor yapmayan insanları düşün. Hangi biri kompleks karb. basit karb. diye ayırım yapıyor. O halde bu insanların günden güne daha çok yağlanıp obez olmaları gerekirdi.

19. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
  20. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    İnsülin hormonu protein kaynaklıdır ve insan vücudunda bulunan diğer protein kaynaklı hormonlar gibi aminoasitlerden meydana gelir.Pankreastan üretilen insülin hormonu kan ile birlikte çeşitli dokulara ulaşıyor.Yani insülin hormonu kaslarımız için gerekli olan aminoasit,glikoz gibi besinlerin kas hücrelerine ulaşmasını sağlıyor.
    İnsülin hormonu eğer normal seviyelerde salgılanırsa yağ depolanması gibi bir durum söz konusu olmaz.Fakat gerekli miktarın üzerine çıkıldığında yağ hücreleri yağ depolamaya başlar.Bu yüzden insülin seviyesinin yükselmesi vücudu olumsuz yönde etkiler ve şişmanlığa neden olur.
    Dışarıdan aldığımız besinlerin bir kısmı insülin seviyesini hızlı olarak yükseltirken bazılarında bu işlem daha geç olur.Önemli olan bu besinler arasındaki dengeyi kurabilmektedir.Örneğin siz insülin seviyesini hızlı olarak yükselten besinlerden fazla miktarlarda ya da sıklıkla tüketirseniz vücudunuzda belirli bir süre sonra insülin seviyeniz artar ve vücutta yağ depolanmaya başlar.Vücut geliştirme sporu açısından bakarsak insülin miktarını hızlıca arttıran besinleri aşırı tüketirseniz,kaslarınıza yararlı besinlerin ulaşması da engellenir.Bu tür olumsuz etkileri engellemek için insülin direncini dengede tutacak besinler tüketmeliyiz.
    Vücut geliştirme sporunda yaptığımız antrenmanlar sonucunda vücudumuza çeşitli besinler alıyoruz.Vücudumuz bu besinleri değerlendirme de rol oynuyor fakat biz az da olsa bu değerlendirmeye etki edebiliyoruz.Bu olay insülin hormonu sayesinde oluyor.İnsülin seviyesini istenilen seviyeye getirebilirsek,bu besinlerin kaslarımıza ulaşması daha hızlı bir şekilde oluyor.

Sayfayı Paylaş