Antreman sonrası üzüm suyu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve coombo5 tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. coombo5

coombo5 Guest

Bir sorum olacak. Antreman sonrası alınan %100 üzüm suyunun ne gibi yararı var ? Her antremandan sonra alınmalı mı ? Alınmalı ise kaç ml olmalı ?

Şöyle düşünüyorum. Antreman sonra 500ml üzüm suyu+ salondan çıkıp eve gelindiğinde protein+ karbonhidrat içeren besinler yemeyi (kilo almak için)

Protein tozuna başladığımda ise üzüm suyuna karıştırabilir miyim ? Öyle yaparsam eve geldiğimde karbonhidrat (makarna pilav vs ) almam gerekir mi?

Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim...

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    İdman biter bitmez basit karbonhidrat (şeker) alımı boşalan kas glikojen depolarını doldurmak ve kan şekerini düzenlemek açısından önemlidir.. Üzüm suyu, şekerli meyve sularıda bu işe yarar..

Ortalama olarak her antrenmandan sonra 50-70 gr seker (basit karbonhidrat) almak gerekir.. Ne kadar üzüm suyu tüketmen gerektiğini buna göre ayarlayabilirsin..;)

3. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    su %100 üzüm suyunu nerden satın alıyosunuz arkadaşlar ben niye bulamadım bunlardan:(...

4. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Hemen hemen her markette satılmakta.

Çevrenizde tansaş tarzı süpermarketler varsa oralarda mutlaka bulabilirsin.

5. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Meyve sularının üzerinde %100 üzüm suyu yazar. Özel bir ürün değil. Bildiğin markalarının bir çoğunun var. İçecek reyonunda %100 üzüm suyu yazanını bulabilirsin.

6. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    Dimes,tamek vb. dışında bir de çoğu kişinin özellikle kullandığı üzüm suyu ve nar suyu var. Genelde bu aynı markalı ürün aynı reyonda yan yana oluyorlar. Ben kullandım da; sanki daha bir katkısız ve tadı gerçekci ve şekerliymiş gibi bir his uyandırdı. İçerken ağzıma üzüm sapı dahi geldiği oluyor, sanırım ayıklamadan sıkıyorlar.

Sanırım herkes bu yüzden tercih ediyor o markalı ürünü...

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hangi markalı ürünü?..
    Tamek, dimes derken reklam olabilir diye düsünmemişsin ama "o marka" derken çekinmişsin reklam olur diye galiba.. :D

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Üzüm sularında içeriğine bakarsanız bir kısmında 100% üzüm suyu konsantresi yazar.Fakat iki markada sadece üzüm suyu der. Elite naturel markasında içerik olarak sadece üzüm suyu yazar. Sadece üzüm suyu olduğu şişeden belli olur, şişenin dibinde tortu vardır içinde yapay hiçbir madde yoktur.İnsanlar tortuyu bozulma sandıkları için şişeye uyarı iliştirdiler ve tortunun doğallıktan olduğunu belirttiler.Diğer bir 100% üzüm suyu yazan da kavaklıdere.Eskiden bu marka içerik olarak 100% üzümsuyu konsantresi derdi şimdi değiştirmişler ürünü 100% üzüm suyu+asit düzenleyici var.Elite kadar doğal değil çünki çok berrak.Diğer dimes cappy tamek onların hepsinde yapay maddeler mevcut diğer meyve suları gibi.Geçenlerde elite bulamadım sunpride aldım alakası yok saf üzüm suyu ile. Zaten bunların içeriğinde100% üzüm suyu konsantresi var der yani saf üzüm suyu değil.Lipton ice tea gibi çok berrak ve ekşi.Tortu mortu yok şişede bitince şişe tertemiz.Ama eliti bitirdiğiniz zaman şişenin kenarlarında tortular kalıyor.Tek handikapı çok bulunmuyor ve biraz pahalı.Migros lardan alıyorum.

Son düzenleme: 16 Eylül 2009
  9. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    Adı aklımda değil @umur35 ...

[Şaka]O marka ile aramızda bir rekabet var ismini vermiyeyim dedim rakip firma yani :D[/şaka]

10. coombo5

coombo5 Guest

Sorularıma tam anlamıyla yanıt alamadım. Yardımcı olursanız sevinirim...

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  12. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ben antreden sonra 300ml üzümsuyu wheyile beraber ve muz yiyorum 1.5 saat sonrada normal öğün

13. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Herkes boşalan glikojen depolarını doldurmaktan bahsediyor fakat öyle bi durum söz konusu değil.
    Vücut glikojen deposu 1-1,5 saat antrenmanla boşalmaz. Antrenmandan sonra alınan basit şekerin mantığı protein sentezini arttırmaktır.
    Yani düşen insülini zıplatıp, proteinin daha işlenebilir hale gelmesini sağlamak.
    500 ml üzüm suyu fazla. 200 ml yeterli olacaktır. Protein tozu ile karıştırabilirsin. Tadı hoşuna gitmezse, önce üzüm suyunu ardından proteinini de içebilirsin. Eşzamanlı olması daha iyi olur.
    Eve geldiğinde tekrar karbonhidrat almak sana kalmış. Yalnız antrenmandan sonra üzüm suyu içtiğine göre hacim kazanmak istiyorsun, abartmadan tekrar karbonhidrat alman yararına olacaktır.

watchyourmind bunu beğendi.
  14. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenmandan hemen sonra içmeliyiz değilmi

15. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Bende%100 üzüm suyu var şeker ilavesiz 100ml de 15 gr karbon war ozaman kaç ml içmeliyim bide sabah

16. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Sürekli aynı sorular etrafında dönüp duruyorsun.
    İdman sonrası, protein tozuyla birlikte 200 ml içilebilir. İçeriğindeki karbonhidrat oranına takılma.
    Kolay yağlanan biri de değilsen hacim için, bunu içtikten yarım saat sonra da yemek yenebilir.

17. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah kalkar kalkmazda içeyimmi veya başka basit şeker alsam olurmu

18. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bu kadar takılmayın bu basit şekere, gün içinde öğünlerini sağlam yedikten sonra yeterli protein alımını yaptıktan sonra gelişirsin zaten.
    Gerek yok sabah meyve suyuna falan. Ondan alacağın kaloriyi, fıstık ezmesi gibi şeylerden al. Merak etme üzüm suyu içmedin diye kasların sönmez.

19. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Eywallah

20. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Gereksiz dir glikojen deponu öyle 1 2 saatlik antrenman da bosaltamazsin insülin fırlatır aynı hızda düşürür protein tozu ve 2 muz en ideali muz kan sekerini de düzenliyor hem...

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş