Antreman Sonrası Öğünde 250 gr tavuk göğsü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AnkTıp92 tarafından 8 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    insan beslenmesini miğdeden yapıyor. bunda hemfikiriz sanırım. Ben ince bağısaklarından beslenen bir insan yapısı tanımıyorum..!

İnce bağısaklarından beslenen türk insanıdır. Bakın etrafa herkez koca koca ekmekleri makarnaları yiyorda yiyor.

O yüzden proteinler özellikle hayvansal proteinler yağları ile beraber insanların ana yemekleridirler.

Öncelikle whey proteinin içerisinde yaşayan canlı organizma varmı acaba? Raflarda öyle duruyor. Bağırsak florasına nasıl etkileri var biliyormusunuz. İçerisidne bulunan aromalar ve tatlandırıcılar insan sağlığına ne kadar uygun?

Kefir casein yapılı değil, Kefir whey proteindir ve 1 saatte kana karışır etraf aydınlanır bunu hissedersiniz.

Ayrıca içerisidne bulunan vitamin ve mineralleri sayma gereği duymuyorum. Doğal beslenmenin mukemmeliğini savunuyorum. Bu yüzden az zahmet edip herkez öğrenebilir.

Antremandan 3 saat önce tabiki tavuk göğsü yiyeceğiz hatta daha ileri gidip sindirimi uzun süren proteinlerin alınabileceğini söylemiştim.

vücuda amino asit girişi yapıldıkça daha önceki idmanda yıkılan kaslar yeniden yapılanırken vücut aminoasit arar.

Dolayısıyla sindirimi uzun süren proteinler idman zamanına yakın zamana kadar (lözin izolosin ve valin)

Kefir ve sizin çok sevdiğiniz whey protein gibi kaynaklar ise çok daha kısa sürede kana amino asit verir.

Esas önemli olan antreman sonrasında whey kaynağımızı içtikten sonra kırmızı et tüketmek. kırmızı et yoksa direk caseine yönelicez.

işte bu saatten sonra bir dahaki idmana kadar whey protein almamıza gerek yok.

Wheyi suyla almanın mantığı yok. İnce bağısaklarımız mükemmel çalışkan yapıdalar. siz neyle alırsanız alın o proteinler hızlı sindiriliyorsa hemen sindirilir.

Dolayısıyla herkezin yaptığının bana doğru olduğunu nasıl iddia edebiliyorsunuz hayret ediyorum ve şaşırıyorum.

iddialarınızı birde bilimsel açıklamalarla süsleseniz anlayacağım.

idman sonraları en az 2-3 saat boyunca adam gibi yemek yenmemesi gerekiyor.

O yüzden sıvı gıdalara yönelinmeli.

idman sonrası daima kefir yada whey alınır.

Daha sonra sindirimi uzun süren proteinler ve kompleks karbohidrat alınabilir.

ben şekerinde karşısındayım.

insulin dengemizi bozmamalıyız.

Kompleks karbohidratda doğallığı bozulmamış olacak.

Son düzenleme: 9 Aralık 2010
    ADANALI1980 bunu beğendi.
  2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Antrenman biter bitmez 200ml ballı su ile whey proteini karıştırıp içiyorum.Eve gelince 1.30 saat sonra da 25-30 gr protein içeren yanında kompleks karbonhidratlı bir öğün tüketiyorum.Bunda bi yanlışlık varmı ?

3. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Attığım her mesajın altına bir makale örneği koymaya özen gösteriyorum ama okunmuyorsa ben ne yapıyım hatta benim yazdığım mesajlar bile okunmadan bana cevap veriliyorsa ben ne yapıyım .

İnce bağırsak olayını nereden çıkardınız onuda anlamadım . Şeker alımıyla ilgili söylediğim hiç bir şeyde yok konumuz bu değil zaten dediğim gibi mesajlarım okunmadan cevap yazılıyor. Kefir Su gibi Süt gibi başlı başına bir içecek değilki onun mayası var sütle sürekli mayalıyosun onu içerken , sütün sindiriminin uzunluğuda dikkate alındığında katabolik etkiyi önlemek konusunda whey proteinle aynı kefeye konamaz . İdmandan önce tavuk göğsü yenmesini söylemişsin eğer son mesajındaki gibi 3 saatlik zaman dilimini belirtirsen anlaşılır olur . O üç saati yazmazsan idmandan yarım saat 45 dakika önce mi yenicek yani gibi bir algılama olur . İdmandan sonra 2-3 saat boyunca adam gibi yemek yenmemesi lazım demişsin . Hayatımda ne duydum ne gördüm böyle bir şeyi 1 yaşıma daha girdim. Bu mantıkla hiç salona gitmeye gerek yok kendimizi yiyip bitirmeyelim evde oturalım kas yıkımından başka bir şey olmaz bunun sonucunda çünkü . Wheyi suylamı alıcaz sütlemi bu konuyla ilgili bir tartışma vardı forumda , ben bu tartışmaları okuduktan sonra bir kaç hocamada danışarak suyla almaya kanaat getirdim . Yani bu sporu yapan insanlar ant sonra varsa amino tablet ve whey protein alıyor yarım saat 45 dakika kadar sonrada et yemeğini alıyor . Whey amino almayanlarda ant hemen sonrasında 100gram tavuk göğsü ve pirinç lapası yiyiyor .

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kas yıkımının nasıl olacağından bile birçoğumuz bir haber. Özellikle vücudunuza yağ ve protein gelirse kas yıkılmaz.

Uygun zamanda uygun karbohidrat yüklenebilir. Bu kas glikojenini doldurur başkada bir amacı olmadıgını söyledik.

Geçmiş zamanlarda insanlar karbohidratlamı besleniyorlardı. O koca koca zırhları kaldıran adamlar o koca kılıçları 10-15 saat boyunca sallayan adamlar savaş meydanında nasıl kılıç sallıyorlardı.

Günlerce gecelerce yemek yemeden nasıl savaşabilirsiniz? Bir öğün yemekle koca gun kılıç sallamak fikri. Bu çokta saçma bir fikir olsa o zaman o savaşlar nasıl yapıldı.

Kaldıki biz burada o adamların yaptıgı eforun onda birini bırakın yüzde binde birini harcamıyoruz. Kas yıkımı öyle kolay birşey değil.

Şurada insanlığın tarihi 10.000 yıldır karbohidratı keşfetmiş tahıl ürünlerini keşfetmiş daha önceki insanlar kassız mı yaşıyorlardı güçsüzlermiydi?

Bilakis vücudun çalışması ile ilgili hiç bir bilginiz yok.

Ben bu konuları 2-3 yıldır araştırıyorum ne zaman yağ yakılır ne zaman kas yapılanır idman nasıl yapılır hangisi beş para etmez idmandır hangisi sağlıklı idmandır kan şekeri nedir ne değildir hepsini araştırıyoruz.

eğer sallanan bir göbeğiniz olmasın ve göbeğiniz olmadan gelişmek istiyorsanız vücudunuz su tutmasın ve define kalarak gelişicem diyorsanız ve benimde salonlarda kadınsı görünen vücutları su tutmuş beslenmesini çalışmasını bilmeyen adamları görmeye tahamülüm kalmadı.

Hepsi bir diyabetik gibi çalışıyor ve yaşıyor.

Özellikle kan sekeri 90 ve uzeri olan bir insanın diyabetik oldugunu söylüyorum.

Kan şekerini 65-70 seviyesine indirmeden ne adam gibi spor yapılabilir ne adam gibi kas inşa edebilir.

Asıl o zaman kendimize zarar veriyoruz diyorum.

Nasıl isterseniz öyle devam edin sonra herkez şişmiş su toplamış pirreli lastiği bedenleri ile definasyon yapacam diye kendını kandırsın dursun.

Herşey açık ve seçik dostum önümüzde durmakta.

Antik yunan heykellerini incelersek bir erkeğin vücut yapısı nasıl olmalı anlarız.

Sonuç itibarı ile eğer antik yunan heykeli gibi bir vücudunuz yoksa uzun zamandır çalışıyorsanız boş yere tırmalıyorsunuz demektir.

Benimde hedefim antik yunan heykelleri. açık ve net.

Son düzenleme: 9 Aralık 2010
    grunges bunu beğendi.
  5. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yazdığım yazıdan bunu çıkarabildi isen ve durup dururken sanki hakaret işitmişcesine bir tepki verebiliyorsan ben daha fazla konuşma gereği duymam. Herkes kendi düşüncesini yazıyor, tek bir gerçek olduğu konusunda hemfikir olsaydık konu da açılmaz idi.

Ülkemizde özellikle kırmızı et yemek çok güç. Zaten o kadar güç ki insanlar beslenme programlarına alım güçleri varsa bile belki tepki toplarlar düşüncesi ile yazamaz olmuşlar. Çoğu insan içinse hayal. Bende Türkiye'de iken bu kadar kırmızı et yemiyordum fakat bulunduğum yerde ucuz olduğu için oldukça tüketmeye çalışıyorum. Kısa bir dönem İsrail'de yaşadım ve orada da fiyatlar Türkiye'yi aratmadığı için aynı şey orada da geçerliydi. Tabii parayı nerede kazandığına da bağlı bu.

Benim söylemek istediğim şey bir seferde aldığın proteinin kaynağının daha önemli olması gerektiği düşüncesi. Ben şahsen protein tozundan aldığım bir öğünlük protein ile etten aldığım bir öğünlük proteini karşılaştırmam.

Ben mekanik; yani fizik-matematik ağırlıklı bir bölümden mezun oldum ve bu konular hakkında bazı arkadaşlar kadar detaylı şeyler yazmam mümkün değil ama araştırdığımız ve okuduğumuz kadarıyla ayrıca aklımızda kaldığı kadarıyla; sorup soruşturduğumuz kadarıyla birşeyler öğrendik. Kendi fikirlerimiz ile de pekiştirdik.

Her yazının altına bilimsel kaynak sunmana gerek yok zira bunların tamamına yakını yıkılabilir vaziyette olan bilgiler. Benim ablam doktor; annem ve babam eczacıydı, benim kaynaklarımda genelde bu konularda hep ailem olmuştu. Anlatmak istediğim belirli bilimsel gerçekler ve bu bilimin kanunları var, biz insanlarında insan olarak çok fonksiyonlu bir beyni. Oradaki makaleleri yazan doktorlar da bu işin en büyüğü olarak değil, kendi düşüncelerini ve deneyimlerini kullanarak bazı gerçekler üzerinden yazıya döküyorlar.

Uzun lafın kısası kimin ne kadar efor sarfettiğini, kaç kilo olduğunu hatta maddi durumunu bilmeden; bu kadar rahat genel konuşmalarda bulunmak gerçekten abes olmaya başladı. Her bilginin altında bir link vermekte söylediğin gibi çok saçma bir durum. Tanrının olmadığına dair çok sağlam kanıtlar sunan bilim adamları da var ama bu demek değil ki bizde inkar edelim. İşine gelen herkes birgüzel link koyar her yazısından sonra ve ortaya şu çıkar ''ben demedim, o dedi''

İdmandan önce en azından 2 saatlik dönemde yemek yememenin gerektiğini en azından doğrusunun bu olduğunun düşünüldüğünü de yeni duymak şaşırtıcı. Demek ki bu konu hakkında da insanlar çok farklı düşüncelere sahip. Profesyonel futbol oynayan arkadaşlarım idmandan önce birkaç saat ağızlarına lokma almazlardı. İdmandan sonra ihtiyacın olan ilk şey tabii ki kana hızlı karışan protein ve takiben 2 saat içerisinde sağlam bir öğün. Bu öğünde et ve makarna içeriyor.

Forumda gördüğüm birçok kişi o kadar dikkat ediyor ki bazı şeylere; herkes müsabık sporcu zannediyor kendisini. Coyote'nin söylediği gibi antik yunan heykellerine dönemediyseniz bu sürede bu kadar çaba ve dikkat ile; boşa yapıyorsunuz bu işi arkadaşlar. Demek ki değiştireceksiniz yöntemleri.

Son düzenleme: 10 Aralık 2010
    Vorenus bunu beğendi.
  6. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53

Bunu yeni okudum. ''Bilgisiz'' olarak adledildiğin bir yazı göremiyorum burada. Bırakın artık bu veya başka sanal platformlarda bu kadar ''ego'' ile takılmayı. Her sözü küfür olarak algılamak insanın sosyal hayatında da sadece mutsuzluk getirecektir. Olay burada benim günde 400 g veya 1 kg et yemem değil, konuyu bu denli seviyesizleştiren her kim ise daha dikkatli düşünmeye sevkediyorum.

Gün içerisinde gerekli miktarda su içersen sağlık açısından hiçbir problem olmayacaktır, oluyor ise kişinin kendi metabolizması ile alakalı bir durumdur. Daha önce söylediğim gibi bunu genelleştirmek bana veya bir başka kimseye düşmez. Şunu da belirtmek isterim hayatımın büyük bölümü yaptığım kutsal mesleğin dışında sağlık kurumlarında geçti. Büyüme çağımda kendi eczanemizde çalıştım ve bulunduğum ortamlar hep kaliteli sağlık ortamları oldu; birçok şey öğrendim ailem sayesinde. Ben sadece mantıklı düşünerek burada bana mantıklı gelen fikirleri kendi hayatımda uyguluyorum ve memnun kaldıysam bunu yazıya döküp fikrimi belirtiyorum. Hiçbirşey kanıtlama yoluna gitmediğim gayet açık şekilde belli olmalı. Benim tüm değerlerim normal; normal olmak zorunda. Her sene zorunlu check-up mecburiyetim var.

İlk yazdığım bölümde ''cep'' olarak ayrıca belirtmemin sebebi belirtmediğim takdirde ise ''herkesin tuzu kuru mu'' gibi bir tepki alabileceğim gerçeğiydi. Bu milletin insanlarını o kadar iyi tanıyorum ki artık yaptığınız en iyi niyetli hamlede bile karşı taraftan gelecek lanet hamlelerini düşünmek zorundasınız. Ama enteresan bir insanımız var, her zaman bir başka yoldan vuruyorlar.

maietnigri ve Vorenus bunu beğendi.
  7. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    valla bir arkadasım var ne kadar gainer vs herşeyi denediysede kırmızı et ekledi 200 gram 1 ögüne çatır çatır kiloları arttı ben supplara bu kadar itibar etmiyorm... bende denedim gainer vs 500 gram atma bile olmadı..

8. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver

Bu kadar tartışılmasının ve konuşulmasının nedeni antreman sonrasının en önemli dönem olması , yani çalışmalar sonucu bir mesafe kat edemediysek ant sonrası yaptığımız beslenme hataları yüzünden veya bir gelişim gösterebildiysek antreman sonrası yaptığımız doğrular sayesinde bunlar oluyor . Yani zaman ayırıyoruz , çaba safediyoruz bir değişme ve gelişme olsun boşuna gidip gelmeyelim salona amacımız bu , konu başlığına cevap veren tek kişi benim konuyu açan kişi tarafından bilgisiz ilan edilen yine benim , makale olayına gelince burada bazı kişilerin her şeyi söylemesi serbest ama bazı kişiler en ufak bir şey yazdıklarında hemen kanıt göster , bilimsellikten uzaksın , kaynağın nerede gibi mesajlar geliyor . Verdiğim linklerin okunmaması bir yana attığım mesajlar okunmadan bana cevap yazılıyor . Şuna dikkat ediyorum bu forumda her konuya mesaj atan VG ile ilgilenen insanlar bu beslenme bölümüne hiç mesaj atmıyor , modlar ve özel üyelerde dahil kimsenin bakmadığı bir alan olmuş burası nedenini anlayabiliyorum . Çünkü adamlar zamanında birşeyleri anlatmaya çalışmış ama anlatamamış sonra ne haliniz varsa görün deyip çıkmışlar aradan . Burada olay tamamen kişiselleşmiş durumda yani benim yazdığım herşeye cevap verme hastalığı var . Ben ne dersem mutlaka tersi söylenmeli yani burada bir saz heyeti oluşmuş durumda kendileri çalıp kendileri oynuyor . Daha amino asitin ne olduğunu bilmeyen bu beslenme bölümünde takılan insanlara benimde anlatıcak bir şeyim yok .

SSUO bunu beğendi.
  9. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0

tavuk gogsu 30 gr kesin bilgi midir ? ben 20 hesaplıyordumda...birde az yaglı dana eti internette 100 gr da 18 yazıyor dogru mudur?

10. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Bu kadar masum bir sorumu nasıl insanların maddi durumuna getirdiniz hala anlayabilmiş değilim. Ama bence bazı yanlış düşünceleriniz var. Antreman sonrası kasları yıkıma uğratırız. Yıkımdan kastım 40 cm'lik kol 38'e düşer değil elbette. Kas hücreleri zaten çoğu zaman yıkılır ve yenileri yapılır, insan vücudunun doğası gereği. Benim saçma bulduğum şey şu. 'Antremandan hemen sonra whey protein tozu almazsanız yaptığınız antreman boşa gider.' Böyle bi mantık olamaz. Whey protein tozu olmadan önce insanlar bi deri bi kemik mi geziyordu ? Ya da yüzyıllar önce savaşçılar savaştan hemen sonra gidip GNC Shop'mu ziyarete ediyordu ? Unutmayın eğer metabolik bir rahatsızlığınız yoksa ( diyabet vs.) kas erimesi sandığınız kadar kolay bir iş değildir. Eğer gün içinde yeterli protein alıyorsanız, vücut zaten kaliteli aminoasitleri hali hazırda tutar. Antremandan sonra depodaki aminoasitleri kullanır, antreman sonrası öğünde de biz protein alarak ve dinlenerek büyümeyi devam ettirmiş oluruz. Bence kimse burda tam bilgiye sahip olmadan protein tozu kullanmazsanız yaptığınız antreman boşa gider gibi saçma şeyler konuşmasın. Antremandan hemen sonra sütünüzü, ayranınızı, kefirinizi neyse içersiniz. Doğal yoldan Whey'inizi de alırsınız. Üstüne de 1.5 lt su içersiniz, ne karaciğeri zorlarsınız ne böbreği yıpratırsınız. Herkese sağlıklı ve verimli antremanlar.

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123

Aydınlanmak güzel bir şey..

Antremandan sonra whey alınması kas üretimi hemen başladığı için. Çünkü whey en kaliteli protein ve çok hızlı bir protein.

Bunun yerine sütte içseniz kefirde içseniz kas üretimi başlar.

Ancak kas kütlesi yüksek kişiler ve uğraşacak zamanı olmayan insanlar kutulanmış ürünlere gitmekteler.

Peki yeni başlayanlarda nedir bu boyalı toz sevdası millette. her önüne gelen beslenmeden çok whey protein peşinde.

Hazır ve kolay olduğu için başka bir amacı yok bunun ama herkez şunuda bilsin whey protein içerisinde canlı organizma ne kadar barındırabilir.

bu işten birileri muhakkak büyük kaymak yiyor.

Çünkü dünyada whey protein fiyatları türkiyenin 2-3 misli düşük fiyata satılıyor.

Her önüne gelen kutulanmış mallara yöneliyor.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  12. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Ben Whey protein tozu kullanıyorum.Ancak öyle sabah uyanıp 1 ölçek,antrenmandan önce 1 ölçek,antrenmandan sonra 1 ölçek,yatmadan önce 1 ölçek gibi değil..Sadece antrenman sonrası için kullanıyorum.Hem antrenmandan çıkmışım sıcak sıcak Wheyi çakıyorum.Eve gelincede öğünümü düzenli bir şekilde yapıyorum.Yani bende bu protein tozlarını öğünlerin yerine geçirip kullanılmasından yana değilim.Sadece antrenman sonrası için alıyorum.Bunun dışında gün içindeki öğünüme çok dikkat ederim.Yatmadan öncede sütümü içerim.Ayrıyetten karaciğer yenilemesi içinde devedikeni tohumu çayı içerim her akşam 6-7 arası.

maietnigri bunu beğendi.
  13. feitosa_33

feitosa_33 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Şu yalan supplement dünyasındaki tek gerçek şey olan (kişisel düşüncem 2. gerçek şey de creatine monohydrate'dır ) whey protein'in faydalarını tartışmak bana göre yersiz. tüm dünyada sadece body building ile değil, tüm spor branşlarıyla uğraşan insanlar (usa'da yüzme - baseball vs takımlarında olan 16-17 yaşındaki kız çocuklarının bile içtiğini gördüm ) tarafından en çok tercih edilen gıda takviyesidir whey protein. pratikde insanlar tarafından çok tercih ediliyor ya da en çok kullanılan falan diye faydalı olması gerekseydi, o zaman cola- gazoz vs gibi içeceklere de faydalı demek zorunda kalırdık...

mesele aslında üzerinde en fazla klinik deney ve çalışma yürütülen ek besin desteğinin whey protein olması ve tüm çalışma - makale ve raporlarının da whey'in muazzam faydalarını sonuç göstermesi. yani insanlar tarafından tercih edilmesinin sebebi , faydaları yanında muhtemel zararlarının minimal ölçülerde olmasıdır, bu benim de senin de onun da tercih sebebidir whey protein'i. burada zarar ve tehlikeden bahsedeceksek olursak, vücut geliştirme sporuyla uğraşanların gerek içli dışlı olduğu ve tükettiği - dokunduğu nelerin potansiyel tehlike arz ettiğini anlatmaya başladığımızda inanın en son sıra belki whey protein'e gelir !!

tavuk eti konusunda da 250 gr tavuk göğsünde ortalama 75 gr protein bulunuyor, orta seviye ve 75 kilo üzeri arkadaşlara günde 300 gram kadar tüketmelerini tavsiye ederim...

AnkTıp92 bunu beğendi.
  14. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    Sonuç olarak Ne yapıcaz öğünleri bölmelimiyiz ????

15. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Mesajım bulunsun yazıları sonradan okuyacağım çok yararlı bilgiler var

16. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    İlk Düğme Yanlış İliklenirse, Gerisi de Yanlış Gelir:)

Arkadaşlar,

Tüm önyargılardan uzak ve öze odaklanan bir yorum yapacağım müsadenizle..

Konu aslında 1 cümleyle çözülecek iken haylice uzamış. Fakat ben bu fikir çatışmalarından çok faydalı bilgiler çıktığına inanıyorum. Bu nedenle de ikinize de teşekkür ederim.

Gelelim whey tozu ve doğal protein meselesine:

Tartışmayının özü olan soruyu sorup değerli katkılarınızı almaktan mutluluk duyucam :)

Durum: Antreman ya da spor sonrası kas inşaası için belli bir süre içinde protein/amino asit alınması gereği olması..

Soru : Bu süre ne kadardır ve bu süreye uyumlu sindirilebilen proteinli besinler hangileridir ?

Saygılarımla,

17. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Spordan hemen sonra 550ml kefir iyi iş görürmü ? Görürse kessinlikle başlayacağım kefire

18. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Bende Bunu çok merak ediyorum boş yere tartışma çıkmış :)

19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    o zaman ben dün yaptığım şeyi birdaha tekrarlamiim..:( dün spordan sonra kızarmış tavuğu bi başıma yedim :( fazlası yağamı dönüştü şimdi ...ama yarım olarakta satılmıyorki kafayı yedim artık

20. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,
    Ben 161 boy 58 kiloyum spora başlayalı iki ay oldu son 20 gündür weider premium alıyorum antremen oncei 30 gr antreman sonrası 30 gr, ayrıca günce 3-4 adet yumurta tüketiyorum, antemen günceleri dısında daha cok 3-4 yumurta alıyorum antreman günlerinde 2 yumurta alıyorum weider de aldıgım için, özellikle yumurtayı aksam yatarken /sabah aç karna veya antreman sonrası alıyorum,

weideri antremandan yaklasık 45-50 dk sonra alıyorum
    Bu konuda görüş ve önerilerinizi iletebilirmisiniz.

Sayfayı Paylaş