Antreman Sistemim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mert3460 tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Split routines vs. 3 day-fullbody workouts

Hangisi daha hardcore acaba?

Tek bir idmanda bench press, squat, deadlift, military press, weighted dips, bb curl/chins girmek mi,
    Yoksa bench press, incline db press, incline flies, cable crossover girmek mi?

Pek tartismaya acik olmasa gerek. En azindan hardcore sifatini layigiyla tasiyabilme anlamiyla. :)

2. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    day-fullbody workout uygulayan bir prof söylebilirmisin bana ? Kim yapıyo o sistemi ben hiç görmedim

3. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Carl Sagan'in Garajimdeki Ejder muhabbetine dondu valla her iddiani yanitliyorum hala bir seyler soylemeye devam ediyorsun. :)

Pro'larin izole calismamasi normal bir durumdur ve anlasilabilir, cunku zaten adamlarin kutlesi ucuk. Bu yuzden compound/izole karisik calisiyorlar. Hatta izole agirlikli oldugu dahi soylenebilir. Burada 32 santim kollu adamlar kosu bantlarindan inip curl'lere cable crossover'lara kosuyor. Temel bir guc ve kutle insa edilmek isteniyorsa fullbody rutinler, split'li rutinlere gore natural sporcularda daha cok yarar. Nedeni ise fullbody rutinlerin salt bilesik hareketlerden olusturulmasidir.

Simdi daha aciklayici oldu sanirim degil mi?

Ayrica illa ornek isteniyorsa Arnold'un idolu Reg Park ornek olarak verilebilir.

4. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Compoundlar tek başına yeterli olmaz 1-2 hareketle sınırlandırılmalı bence bir bölge için. Ama bu arkadaş için durum değişir mi bilmiyorum

Son düzenleme: 11 Mayıs 2013
  5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Son noktayi koydun ustad.

Huzurundan ayriliyorum izninle. Soylediklerimden baska arkadaslar feyz alir artik, zira duvara konusmakla sana konusmak arasinda zerre fark yok.

Bir de su soyledigim Garajimdeki Ejderha'ya bak eger kavrayabilirsen. Senin durumuna cuk oturuyor. :)

6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    " 3 gün çok az gelişim elde edemezsin kızlar yapar haftada 3 gün antreman:D "

bi karar ver.3 gün antrenman ile gelişim elde edilemez mi? yoksa edilir de çok mu zor olur?

kasları bitirinceye kadar çalışıldıktan sonra 3 günde de gelişim elde edilir.

ben pazartesi günleri bacak çalışıyorum 1-2 ay önce girmediğim ağırlıklarla her harekette 3-4 tekrarı fazla yaptım bacak ağrısı 1 haftaya geçmedi ertesi pazartesi bacak girmedim mesela ve bu olay 2 ay boyunca bir kaç kez tekrarlandı.2 ay sonunda bacakda 2cm ölçü aldım.

7. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Gelişim elde edilir ama zor olur -RevoLt-. Vücudumuzun sınırları 3 günden çok daha genişken niye 3 gün ile sınırlandırıyoruz. Ağır çalışmaktan bahsediyorsunuz, 5 gün yap yine ağır çalış vücudumuz bide bu imkanı tanıyo.

Sayfayı Paylaş