Antreman sırasında yada Salondayken Deprem olursa neler yapılmalı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar
    düşündüm forumda bu başlıkta gerekli sonuçta hepimiz bu salona uğruyoruz kendi evimizdeki en sağlam yerleri aşağı yukarı biliyoruz ne yapacağız ne edeceğiz.

şimdi sorum şu biz vucut geliştirme salonunda iken deprem olursa ne yapmalıyız?

salonlar sanırım genelde bodrum katta oluyor yukarı çıkma imkanımız olmaya bilir bence en güvenli yerlerden biri leg pres makinasının altındaki boşluk olabilir. yukarıdan beton düşerse onun altında kalmaktan bizi koruya bilir. hem yerinden kıpırdanazda.
    sizin görüşleriniz nelerdir?

2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bench press basıyorum ve deprem oluyor. seti bitirmeden salondan çıkmam:D bız neden ıdmanı kısa tutun dıyoruz:) ısın sakası tabı valla ben soguk kanlıyımdır. kosarakda cıkmam hıcbıse yokmus gıbı yuruyerek ayrılırım salondan hmm yaslı coluk cocuk gorursem sırtlar kosarım o ayrı.

3. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    böyle tesadüfe artık yapacak bi şey yok :D

4. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    sokakta olsan, evde olsan yada herhangi biyerde olsan ne olur ki her yerde herşey olabilir leg presin altında kalsan yaşasan üstünde 10 kat varken kim kurtarcak seni korunmakta fayda var tabi ama rab izin veririse yaşarız

draft, Berkthagar ve AxiboY bunu beğendi.
  5. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    evet Herşey Allaha bağlı bizim ölmemiz gerekse depreme mi gerek var kalp kirizi, yanmak, boğulmak , yüksekten düşmek.... herşey olabilir
    ölüm zamanın gelmemişse köprüden atlar yaşarsın, ölüm zamanın gelmişse 1 merdivenden düşer ölürsün

bu alıntıdaki fıkrayı bir okuyun.
    ne yapalım öylece Allah beni kurtarır mı diyelim? ne olursa olsun yaşamaya çalışacağız.

veya şuna benzettim bunu (gerçek bir olay); bir avrupa ülkesinde bir ataist hayvanat bahçesine gider bağırmaya başlar
    - eğer tanrı varsa beni şimdi kurtarır ve aslanların olduğu yere atlar sonuç belli....

tabi sizin demek istediğiniz bu değilde işte ama o düşüncede olanlar için:
    Hz Muhammet zamanında gayri müslimler Müslümanlara karşı savaş açtığında :Allah bizi kurtarır diyerek oldukları yerde beklemişler mi? Savaşmışlar öyle kazanmışlar....

6. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Bununla İlgili bir yazı vardı çalıştığım salonda... Acil Bir durumda Depremde örneğin Leg Curl ve Bench press Sehpalarının altı önerilmiş... Yüksekte duran her türlü Ağırlığın yanından kaçınmamız gerektiği Deprem Bittiği durduğu an salonu şu şu yerden terk etmemiz gerektiği felan yazıyor :D

Sayfayı Paylaş