antreman sırasında su ve antreman hızı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dr-ozgurys tarafından 28 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    beyler benim merak ettiğim konu antreman hızı ne olmalıdır şimdi böyle seri seri mi yapmalıyız yoksa tamam kaplumbağa gibi yavaş değilde yavaş mı yapmalıyız ne kadar hızlı yaparsak o kadar iyi mi olur bunu merak ediyorum

birde antreman sırasındaki su içmenin antremana etkisi nedir? ben karın ve bacak çalışırken su içersem aşırı performans kaybına uğruyorum

2. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Set aralarında dinleniyorum.3 set bitince dinlenmeden farklı harekete geçiyorum.Doğru mu bilmiyorum ama yanlışsa uyarın benide.

3. Cleoder

Cleoder Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Aynı işi yapacağınız zaman örneğin barbercürl yapıyorsunuz, 4x8 olarak. Her set bitişi 45-60 saniye arası dinlenebilirsiniz. Bu dinlenme fazlalaşırsa, vücut soğur ve verim almakta zorlanırsınız, yorulmuş hissine kapılırsınız. Barbercürl bitti diyelim, lat triceps yapacaksınız, yine 45-60 saniye arası dinlenip başlayabilirsiniz. Vücudun kendini toparlaması gerekiyor. Vücudum yorulmadı, seri şekilde yaparım diye düşünmeyin, yapabilirsiniz ama bu sizin kötülüğünüze olur, zarar görürsünüz.

Su konusuna gelecek olursak, yukarıdaki verdiğim örnekten devam edeyim. Barbercürl yapıyorsunuz 4x8, her set bitişi su içmeyin, su sizi şişirir ve zorluk çekersiniz. Hele ki 45-60 saniye dinlendiniz, tam başlayacaksınız, su içerseniz daha kötü. 4 set bitiminde suyunuzu için, dinlendikten sonra antremanınıza devam edin.

dr-ozgurys bunu beğendi.
  4. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    peki hız konusunda ne diyorsunuz ağırlıkları son sürat hızlıca kaldırıp mı 10 rep yapmalı

5. Cleoder

Cleoder Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Kesinlikle hızlı kaldırmayın. Bakın hızlı kaldırarak 4x15 yaparsınız ama yavaş yavaş 4x8 yapar daha verim alırsınız. Kesinlikle hızlı yapmayın. Hızlı yapınca kendinize de zarar verebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş