Antreman sırasında dişleri sıkmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enaunkark tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. enaunkark

enaunkark Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

Antreman sırasında dişlerimi inanılmaz sıktığımı farkediyorum hep. Dişlere fazla baskının birsürü kötü sonucu var sanırım. Bunun için ne yapmam gerekiyor, fazla kilolara girdiğimde bi bakıyorum elimde olmadan yine sıkmışım dişleri.weightlifter
    Her antremandan sonra birşey yerken nerdeyse zor yiyiyorum okadar sıkmışımki dişleri antremanda çene açılmıyor.
    Konuyla ilgili bilgisi olan varsa bizi aydınlatabilirmi?

2. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    ilginç sakız çiğnemeyi dene

3. enaunkark

enaunkark Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yok sakız çiğnemeyle hiç alakası yok, ben en iyisi yabancı forumları araştırayım biraz

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    boksörlerin dişliklerinden kullanabilirsin eminim faydalı olacaktır

5. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
    Dişlerini dökersin ileri ki yıllarda.
    Babam da küçükken hep dişlerini sıkıp,birbirlerine sürtermiş şuan takma dişle dolaşıyor.

Ya ağzına dişlerinin temasını engelleyen birşey koy ya da dişlik al derim ben.

6. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy

Dişini sıkman antreman esnasında nefes alıp vermeyi düzgün yapmadığındandır.Ağırlık çalışması esnasında ağırlık inerken nefesini al ve kaldırırken nefesini ver .Çalışmanı bu şekilde ayarla..Nefes alıp verme çalışmanı etkiler..Özellikle gözlere fazla baskı yapar.Bu yüzden bu düzeni oturtman yararına olacaktır..

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Dişleri sıkmanın barbell curl yaparken performansı %5 ya da %10 arttırdığını ifade eden bir yazı okumuştum Muscle Fitness'ta, elbette böyle fayda olmaz olsun, diş sıkmak diş minesine oldukça zararlı bir olay.
    Nişanlım gece diş sıkması problemi olduğu için 200 YTL. civarı bir ücret karşılığı dişçisine silikon dişlik yaptırdı.
    Yalnız onu takınca çok konuşmamaya dikkat et, konuşmayı bozuyor.
    Elbette bilinçli bir şekilde, Wolveron2'in dediği gibi nefes almaya odaklanarak bu olayı kendin çözebilirsen iyi olur, diş sıkmayı en en ağır kiloda bir tekrar için anlarım ama sürekli yapman nefes almanda bir problem olduğunu, nefesini tutarak çalıştığını düşündürdü bana, yanlış nefes alımı son derece sakıncalı her türlü sporda.

8. enaunkark

enaunkark Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız nefes alıp vermemde problem varmış, herzaman ağırlığı basarken nefesimi tutuyorum. Son 1 haftadır nefes alıp vermeye bu sayede dişlerimi sıkmamaya gayret ediyorum. Karasan dediğin gibi sanırım problemin üstesinden kendim gelmeliyim zamanla buna alışarak.

9. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Diş sıkma problemi bende de var. Bunun yüzünden ön dişlerimden birisinin ucunda çatlama-kesik oluştu.

Antrenmana ağızda 4 tane sakızla gidiyorum artık.

Sayfayı Paylaş