Antreman sırasında ağrı çekmiyorum ve çalıştığımı hissedemiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dgskmre tarafından 11 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dgskmre

dgskmre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım sever hocalarım ben ilk kardiyo ayımı doldurdum ve bölgesel çalışma programı yazıldı. Yaklaşık üç haftadır 20 dakikalık kardiyo üzerine bölgesel çalışıyorum fakat kendimi ne kadar zorlasam da çalıştığım bölgelerde ağrı hissetmiyorum. Hoca hareketi doğru yaptığımı onaylıyor, ağrı hissetmiyorum, ağırlık arttırıyorum ama göğüs hareketinde kolum ağrıyor. Hiç bir şekilde o göğüste ağrıyı hissedemiyorum. Çoğu bölge için bu böyle. Ne yapacağım? Ciddi anlamda kafayı yemek üzereyim. Beslenmeden ötürü bir sıkıntım yok.

Sabah: 1 kase yulaf ezmesi, yeşil çay veya şekersiz kakaolu süt, lor peyniri
    Ara öğün: 1 muz
    Ana öğün: 1 tabak sebzeli yağsız bulgur pilavı veya esmer makarna/tuzsuz ev yoğurdu
    Spordan sonra: 3 tane haşlanmış yumurta veya tavuk göğsü
    Yatmadan önce: 1 tane yeşil elma, yağsız süt

2. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Yeterince ağır çalışmıyorsun. Sana programda 8 tekrar diyorsa öyle bir ağırlık seçmelisin ki 8 tekrar yapdığın zaman gücün olmamalı.
    Hareketin negatif kısmına yönel.

3. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı sıkıntı bende de var artık kalkmıyor yani pilim bitti ama yanma ve ağrı yok...

4. TheDarkFire

TheDarkFire Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ben kendime bir program hazırladım :D Yaptıktan sonra kolumu karnımı göğüslerimi omuzlarımı öyle bir ağrı kaplıyorki ilk başlarda hissedemiyorum o bölgeyi sabah kalktığımda çok aşırı derecede özellikle o bölgeyi hareket ettirince veya dokununca ağrı oluyor ama bir kaç kişiye sordum geliştiği için oluyormuş.

5. pekin silici

pekin silici Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hareketi yavaş yap. savurarak çalışma kaldırırkende indirerkende kontrollü yap. vücudun kıpırdamasın sağa sola sallanma asla. bir hareketi 5 sn de bitir. set bitince atıyorum 12 tekrarsa 13. tekrar çıkmasın. bu yüzden tam kararında ağırlık seçmelisin ne ağır ne hafif. her hareket her vücuda uymuyor mesela ben mekik çekmiyorum belime yük biniyor bu yüzden crunch ve ağırlıklarla yapıyorum. olmadı hareketlerini değiştir. illa ki olması lazım. her hocayada güvenme kanımca. ben yeni başladığımda 3 hoca değişti üçüde hareketi bambaşka gösterdi en son youtube den videolara baktım o zaman oldu işte.

6. underworld.

underworld. Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    1-calisicagin bolgeyi iyice ısıtman lazım.
    2-hareketleri hissederek yavas yavas yapman ve sonunda kasman lazım.
    3-nefes kontrolu de önemli
    4- yeni isen belli rutine ulasana kadar makinalarda calisman hareketi tam anlamuyla yapman açısından daha iyi olabilir

7. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Bende bi deneyeceğim ins

Sayfayı Paylaş