Antreman programıma yorum yaparmısınız?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve chosen one tarafından 27 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar ben bir antrenörden(aynı zamanda bir bb.ci) program talep ettim oturup yazdığımızda aşağıda vereceğim gibi bir program çıktı. benim amacım hacim yapmak. bu program benim nekadar işime yarar ve eksikleri nelerdir nelerle tamamlamam gerekir. göğüslerimin ufak olduğunu düşündüğümden oraya ağırlık vermek istiyorum ama diğer bölgelerdede maximum hacime ulaşmayı planlıyorum. steroid kullanmıyorum. kullandığım supplementler optimum whey+ultimate xtreme amino+ weider creatinmonohydrate. (bunlarla ilgilide yardım istemiştim zaten yardımcı olmak isteyen arkadaşlar https://www.bodyforumtr.com/vbforum/supplement_k_r_m_n-t10688.html)

ölçülerim;1.80 kilo 79 kol 42.5 göğüs 112.5(biraz küçük) omuz 122.5 bel 77 bacak 57 kalf 41

programım ise;

1.gün:
    Bench press 12 10 8 6
    Db fly 3x10
    incline bench 12 10 8 6
    cable cross 4x15

2.gün:
    Lat pull down (enseye) 10 8 8 6
    barbell rowing 10 8 6 6
    seated rowing 12 10 8
    Lat pull down (dar tutuş öne) 12 10 8
    barbell shrug 4X12

3.gün:
    leg extension 12 10 10 18 6
    leg press 12 10 8 6
    leg curl 15 12 10 10 8
    calf raises 5X15

4. gün:
    military press (ense) 12 10 8 6
    upright rowing 10 8 6
    sides lateral 3x12
    bent over lateral 3x12

5.gün:
    barbell curl 10 8 8 6
    concantration curl 12 10 10
    scout curl 12 10 8 6

reverse wrist curl 3x8
    wrist curl 3x15

6.gün:
    push down 15 12 10 8
    lying triceps 12 10 8 6
    one arm db trices curl 3x12

7.gün:
    off

piramitlerde ağırlık arttırarak gideceğim. hemen hemen hergün 5x40 mekik 30x2 sides crunch yapacağım ve çarşamba ve cuma günleri cardio yapacağım. sizce programım nasıl istediğim sonucu alabilirmiyim değiştimelimiyim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. herkese iyi çalışmalar dilerim.

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    ölçülerini dogru aldıgına eminmisin ? eminsen eğer göğüslerde bir problem yok bana kalırsa asıl sorun omuzlarda 42,5 cm kol olup da omuzları 122 cm de kalması ilginç bence. Ölçülerini kendin alma hocan alsın .Ölçülerinin dogru alındıgına eminsen omuzlarda bir problem var .
    6 gün üst üstede calısmak extradan sana bi şey kazandırmayacak bence. bir çalısma bir gün dinlenme şekilde git. Gün tek bölge de çalıstırsan 6 gün üst üstte çok fazla .

3. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

ölçüleri ben aldım ama daha önce salondaki hocaların aldığı yerden ve galiba bu forumda nerelerden alınır diye bir bölüm vardı onları okuyarak aldım. yanlışlık payı illaki vardır insanız sonuçta :) ama göğüs ölçümün büyük olmasının sebebi kanatlarımın geniş olması. avatardaki fotoğraf benim yaza girerkenki define halim ordan göğüsün hacmen küçük olduğunu görebilirsin. ama dediğin gibi omuz ölçümü yanlış almış olabilirim çünkü herkez omuzlarımın geniş olduğunu söler zaten kıyafet alırkende genelde sıkıntı çıkarır omuzlarım l giyebilcekken xl hatta bazı markalarda xxl almam gerekebiliyor. peki nası bölmem gerekiyor programımı? yani hergün bir bölgeyle 6dan az nası yapabilirim? daha önce bacak olmadan 5 gün halinde yapmıştım ama ozamanda bacak çalışamıyordum!!

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    resimlerini koyarsan herkes daha rahat yorum yapabilir.

5. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    suanki fotom yok ama bugece çekebilirim belki çekerçekmez eklerim. yaza girerkenkileri ise arıyorum bulunca hemen ekleyeceğim.

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    resim ekleme kurallari ayri,lutfen onlari oku ve ona gore resimler ekle.

7. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu fotonun birazını kesmek zorunda kaldım boxerlaydı çünkü. bu yaza girerkenki define halim, kolum 40-41e düşmüştü.

Ekli Dosyalar:

8. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    1-2 uygun poz daha buldum ama boyutunu küçültemiyorum 138 mb a kadar düşürebildim ondan ekleyemiyorum.

9. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakmayın ilkkez resim koyduğumdan çok acemice oldu pozlarımda öle çok güzel değil böyle bir yere koycağımı düşünmemiştim:)

Ekli Dosyalar:

10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    enterasan gerçekten .Göğüsün diğer bölgelerine göre ufak kalmıs gerçekten foto nu görmesem inanmak zor olurdu ama bence iyi gidiyosun hiç te fena değil .

Şurada yanlıs yapıyosundur mutlaka :programın 6 gün üst üstte profesyonel ler bile 6 gün üst üstte antreman yapmazlar. Dinlenme zamanı tanı vucüduna .
    1 gün antreman 1 gün dinlenme şeklinde git.

11. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yorumların için teşekkür ederim. program konusunda ne yapmalıyım tam anlamadım? yani şöleki bu program iyi sadece günleri 1 çalış 1 off şeklindemi birleştireyim yoksa yeniden bir programamamı ihtiyacım var? haftada 3 antreman az değilmi peki? şimdi şunu demek istiyorum ben 1 gün 1 bölge çalışırken o bölgeye yüklenebiliyom enerjimi tek bölgede kullanıyom ve daha ağır kilolara girebiliyorum. ama bir günde birden fazla bölge çalştırırsam şuan gösterdiğim performansı gösteremiceğimden ve yine haftada her bölge 1 kez çalışılcağından verimsiz olmazmı? bilmiyorum yanlış düşünüyor olabilirim. tabikide dıştan gelen görüşlerede saygı duyup çıkarım yapıyorum kendime göre.

12. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    Son düzenleme: 27 Eylül 2007
  13. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ordaki yazıyı tekrar okudum ama orda dediği bir press bi germe değilmi? yanlışmı anladım ben? benim program ise bench üstüne fly germe üstüne incline press üstüne cable yani denilene uymuyormu? benimgözden kaçırdığım bir nokta varsa yardımcı olursan sevinirim.

14. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    yazılanları bende tekrar tekrar okudum.özür dilerim ben yanlış anlamışım(hatırlıyormuşum).benim kendi tecrübelerim özellikle ağır kilolarla çalışılan(kışın gelmek üzere olduğu göz önüne alınırsa şu anda ağır kilolarla çalışılır genelde) bir antrenmanda en fazla verimi almak için tek press yeterli olur.yalnız tek bir tarafa odaklanmak yerine bir antrenmanda incline bench press diğer antrenmanda bench press çalışmanı tavsiye ederim.özellikle göğüste hacim istiyorsan.omuz ve göğüste tek pressler özellikle vücudun sağlam ve geniş bir çatıya sahip olması için faydalı olur.cable yerine inc fly yapsan daha doğru olur.antrenman sonunada dips yada pullover ekle.

Son düzenleme: 27 Eylül 2007
  15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    programında 6 gün ardarda çalışmanın senin için çok zorlayıcı olacağını düşünmüyorum, çünkü zaten bu sporda belli bir yere geldiğin belli ve bunun dışında hergün tek bölgeyi kısa süreli idmanlarla çalışıyorsun..

yalnız ilk 3 günkü programın biraz ağır kaçabilir çünkü 3 büyük kası ardarda günlerde çalışıyorsun.. bu durumda off olan günü 3. gün olarak seçebilirsin veya 2 büyük kas arasına ufak kas ekleyebilrsin..

bunlar dışında programından maksimum verim almak için beslenmene çok dikkat etmelisin cunku tamamen gelişime odaklı bir program olduğundan vücuduna gelişim için gerekli girdileri sokmalısın..

16. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yorumların için çok teşekkür ederim dediğine uymaya çalışacağım. banada off u araya almak mantıklı geliyordu çünkü biceps ve triceps antremanları diğerleri kadar yorucu geçmiyor ve onlardan sonra 1 gün dinlenmektense büyük kaslardan sonra inlenmek daha mantıklı geliyor. arkadaşlar birde şeyi sölemeyi unuttum ayda 1 filanda eksitme yöntemini uygulayayım diyorum ne diyorsunuz? onda program biraz farklılık oluşturabilir tabi? sizce bundan verim alabilirmiyim?

Sayfayı Paylaş