antreman programıma herkes kafasına göre bir şey söylüyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve smoke_7 tarafından 19 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. smoke_7

smoke_7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet başlıkta da belirttiğim gibi antreman programı için herkes kafasına göre bir şey söylüyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz ? ilk önce olayı anlatayım. ben ağırlık çalışmaya başlayalı 2 ay oldu. bana yazılan ilk program şu şekildeydi.

Bana 1.gün göğüs-sırt 2.gün omuz - ön kol - arka kol 3.gün karın ve bacak. böyle bir program yazılmıştı. ben bunları biraz ağır geldiği için biraz da zaman sıkıntısından dolayı kafama göre şu şekilde bölmüştüm.

pazartesi - göğüs - bilek
    çarşamba - sırt - bacak
    cuma - omuz - bilek
    pazar - ön kol - arka kol - bacak

bugün spor kulübündeki bir antreman hocasına programımı değiştirmek istediğimi söyledim. adama yaptığım programı anlattım adam şimdiye kadar boşuna çalışmışsın gibi bir cevap verdi. bu hareketleri haftada 2 kez yapman gerekiyor ancak bu şekilde gelişebilirsin dedi. ben sana bir program yazıcam 2 gün şeklinde sen bunları haftada 4 kere yapıcaksın yani butun hareketleri haftada 2 kere yapmış olacaksın dedi. sporda antreman yapan başka bir adama sorduğumda ise ilk programımı beğenmedi. aynı gün göğüs üstüne sırt yapılmaz ikiside uzun kas bunların dedi. uzun kasları haftada 2 gün yapman gerekir, yeni yazılan programı getir beraber bakalım dedi. benim kafam çok karıştı. forumdaki yazılan antreman programlarında ise çoğu kişi bütün hareketleri haftada 1 kez yapıyor. siz ne düşünüyorsunuz

2. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

abicim senin dediğin gibi çalışmayı açıkçası ilk defa görüyorum çok garip geldi yeni başlamışsın birde yeni başlıyanlar genelde 1. gün-Göğüs-Ön kol 2. gün omuz bacak 3.gün sırt arka kol gibi çalışır bende o şekilde çalışıyorum şu an ve şu kendinin kafana göre ayırdığın programdan derhal uzaklaş bu sporda ''kafama göre'' diye bir şey yoktur illaki bir bilenden yardım almak şart öyle yada böyle,bu forumda 4-5 gün araştırma yaparsan adam akıllı başlangıç programını bile bulabılırsın,kolay gelsin..

smoke_7 bunu beğendi.
  3. smoke_7

smoke_7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle sorumla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. antreman hocası yarın bana bir program yazacak. onu burada paylaşıp bu program hakkında yorumunuzu alabilirsem sevinirim.

Sayfayı Paylaş