Antreman Programım :)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BacKSpiN. tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BacKSpiN.

BacKSpiN. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben Şahin 15 imden gün alıyorum :)

Azıcık kendimden bahsedıyım sonra antreman programımdan.

Boy 1.60 Kilo 40 :D

KickBoks'a gidiyorum.Cumartesi ve Pazar , akşam saat 6'da.
    Sizde tahmin edersizin c.tesi ve pazar gunlerı olan kb dersınden pek bişi olmuyor hafif bb ile desteklersem fizik acısındanda kb açısındada iyi olur die düşündüm.

4 kg ve 10 kg'lik Dumbbell'lerim var.İlk olarak 10kg ile düzensiz olarak çalıştım(bilmiyordum 10kg oldugunu 5kg die koydular önüme :D )

Sonra 4kg aldım şuanda onu kullanmaktayım.
    Kendimce bi program hazırladım sizin fikrinizi almak istedim eksiğim gediğim yanlışım var mı onları görmek için..

Antremanlarıda akşam 6 yapıyorm hepsi aynı saat olursa daha iyi olur diye düşündüm .Haftada 3 gün;

Pazartesi Çarşamba Cuma

İlk olarak ısınıyorum bütün kaslarımı çalıştırıyorum hafiften ağırlığa hazırlıyorum.

Daha sonra antremana baslıyorum

Göğüs

Şınav 3x10
    Bench Press 3x10
    (Bench Press tek kalmasın istedim şınav eklersem daha iyi olur die düşündüm )

Kollar

Bicepslerden baslıyorum , 2 başıda vurucak bi egzersiz var 3x10

Triceps içinde Dips 3x10

Sırt

Sırtın yere paralel kollar aşağıda dumbelleri kaldırıp indiriyosun
    (yeni baslayanların sırt&bel kaslarını geliştirmesi çok onemlıymıs ondan ekledim )

Omuz

ön arka yan her biri için 1 egzersizim var 3x10
    İlaveten trapez için bir egzersizim var temel omuz kaldırıp indirme (Dumbbeller elde) 3x10

Karın Kasları

Mekik 3x20

Sırf antreman günleri degil hergün yaparım aksam 6 da

Bacaklar içinde

Dumbell Squat 3x10
    (Lungeyide ekliyimmi ? )

Bu kas gruplarını çalıştırma sıralamam nasıl olmalı ?

Örnek:
    Göğüs
    kol
    karın
    bacak

Bu kas gruplarının hepsini bir günlük antreman saatinde çalıştırmam uygunmudur ? Böyle iyi devam ediyim mi ?

Hedefim şu çok büyük değil sıkmadanda gözükebilsin cok degil az gozuksede olur :D

Suan ki halimle iki büklüm oluyorum cıkıcakmı diye :D

Acelem yok sabır işi biliyorum her antremandada bunu hatırlıyorum zaten ama benım sevıyemdeki birinin 1 2 ayda sıkılaşma falan olur diye düşünüyorum yanlışmıyım ?

Antremanda Eksiğim yanlışım varsa lütfen beni uyarın ben edindigim bilgilerden dogru yada yanlıs bunu anladım umarım ciddiye alır beni uyarırsınız.

Hayırlı Günler :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:01 ----------

2 kere aynı konuyu açtım istemeden kusura bakmayın.

Sayfayı Paylaş