Antreman programım yeterlimi ???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Serkoss tarafından 25 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Abilerim boyum 1.80 kilo 57 ve yaş 14. Body bulding yapmaya başladım 2 gün oldu ama kilo durumumdan cok rahaatsızım kollarım belim ince kemikler gözüküyor besin düzenimi nasıl yapacagımı nasıl kilo alıcağımı bılemıyorum..:( Haftada 2 gün body bulding yapıorum..
    1. Gün
    Benc Press 3x10
    Polaris 3x10
    Telde rowing 3x10
    Pulldown 3x10
    Çift dumbell 3x10
    Borbullcurll 3x10

2. gün
    Enseye press 3x10
    Lateral 3x10
    Pushdown 3x10
    French press 3x10
    Leg curll 3x10
    Leg exention 3x10

Antreman bittikten sonra
    Mekik 5x10

Bu program yeterli olurmu şimdi...

Yorumlarınızı bekliyorum...

dumbellllsdumbellllsdumbellllsdumbellllsdumbellllsdumbelllls

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Öğünlerini sık ve besleyici tutman kaidesi ile

Kahvaltıda beyaz peynri zeytin domates salatalık bal yumurta yiyebilirsin yanındada 1 bardak meyve suyu veya çay.

öğle yemeği ile kavaltı arasına yine besleyici bir öğün koyman çok işine yarar büyük ihtimalle okulda oluyosundur,Okula sabah evde yapabileceğin ekmek arası ton balığı,salam,peynir ekmek bile olabilir.

Öğle yemeği biliyosun ana öğündür ev yemekleri prinç,bulgur,nohut,fasulye 1kase yogurt ve 1 bardak içecek kafana göre.

saat öğleden sonra 3 e doğru tekrar bir öğün yemek eğer öğün tamamlanmıyorsa biraz kuruyemiş,çikolata,mısır gevreği falanda olabilir yeterki miden boş kalmasın :)

saat akşam 5, makarna,yine ton balığı veya tavuk hiç biri olmazsa karbonhidrat açısından tereyağı,bal olabilir.

7-8 arası zaten büyük ihtimalle ev akşam yemek saatidir en besleyici saat :) Annecinin yağtığı yemeklerden bol bol yemeni öneririm :)

9-10 500ml süt ve 1 paket biskuvi olabilir.

Böyle devam edebilirsin elbetteki öğünlerin yerini değiştirebilirsin sana uygun olan şekilde

Kolay gelsin...

Serkoss bunu beğendi.
  3. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle hareketlerin orjinal isimlerini öğrenip koymalısın. Şahsen ben anlamakta güçlük çektim.

Beslenme olarak şöyle yardım edebilirim. Madem kilo almak istiyorsun uzun senelerdir bu konuda master yapmış biri olarak :D şunu söyleyim, acıkmayı beklemiceksin yemek için. Ağzın boş durmasın. Önce yemek yemeyi sevmen lazım. Ah bendeki hevesin yarısı sende olsa :D

Sabah:

-5 tam yumurta. ( Bu yaşta kolesteroldan korkmana gerek yok )
    -Kaşık kaşık bal, pekmez, tahin.
    -Taze sıkılmış meyve suyu bulabilirsen iç, yoksa süt (tam yağlı)
    -Doyana kadar peynir
    -1 avuç kuruyemiş ( Kaju fıstığı öneririm )

Bu sabah kahvaltısıyla testosteron patlaması yaşamazsan iyi :D

Okulda

-Evden getireceğin ekmek arası tavuk göğsü veya ton balıklı sandviç yanında ayran ( kola yasak ben içmiyorum sen de içme :D)
    -Üstteki en ideali olmuyorsa kantinden tavuk döner, şinitzel olabilir.

Antremandan yaklaşık 2 saat önce

-Kaşık kaşık patlayana kadar makarna ya da pilav. Yanında ton balığı ya da akşamdan kalan tavuk. Sebze yemeği de iyi gider yanında.

Antreman

Antremandan hemen sonra

-Süt, kefir, lor peyniri, yoğurt ( bol bol )

Antreman sonrası ana öğün

-Kesinlikle et yemelisin. Tavuk, balık, kırmızı et artık ne bulursan.
    -Enerji açığını kapatmak için makarna pilav yiyebilirsin ( şart değil ama kilo almana yardım eder )
    -Sebze yemelisin. Proteinlerin emilimine ve işlenmesine katkıda bulunur. ( Salata olabilir. Yeşil yapraklıları bol tüket )

Yatmadan önce

2 bardak süt içebilirsin.

Acıktıkça yemeyi unutma ve uzun süre aç kalma. Zaten vücudun yağsızmış, depodan da kullanamaz direk kaslara yönelir.

Son düzenleme: 25 Aralık 2010
    Serkoss bunu beğendi.
  4. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Abilerim çok teşekkür ederim yardımlarınız için Vallahi o antreman programında ki yazdıklarımı salondaki program kağıdımdan yazdım :D Ama sabahları 5 yumurta yemem neredeyse ikansız 1 tane bile yiyemiorum :D Midem bulanıo saat 7 de kalktığım için diğer öğünlerime dikkat edicem artık

Teşekkür ederim....

Sayfayı Paylaş