Antreman Programım Yanlış Mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve • Lounger • tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese merhaba,

Ağustos ayının sonlarından beri aktif olarak spor yapmaktayım. Ilk 1 ay yalnızca kardiyo antremanları yapmakta olup, sonraki 15-20 günlük periyotta da bir gün kardiyo bir gün ağırlık olacak sekilde bir program uygulanmıştı salondaki yardımcı hoca. Ekim ayından itibaren ise yalnızca ağırlık çalısmalarında yer almaktayim. Yani yaklaşık 4-4,5 aylık bir ağırlık geçmişim var son 15 günde etkili bir sekilde gelemesemde. Ama kalan 4 ayda bir aksilik olmadıgı sürece haftada 4 gün antremanlarımı tamamlamaktaydım. Beslenmem oldukça düzgün bir sekilde ayarlıyorum elimden geldiğince. Günde 6 öğün yiyordum. Fakat son öğünü uyumadan 1 saat önce yenmesi gerektiğini yeni öğrendim açıkcası birkac seferdir onu uyguluyorum. Önceden son öğünü yatmadan 3 saat kadar önce almaktaydim lor peyniri ya da yağsız beyaz peynir olarak. Protein tozu kullanıyorum. Yeni kullanmaya başladım. 4-5 gün falan kullandım sayılır henüz yeniyim onda da. Ama dediğim gibi et, tavuk, balık, kepekli makarna, bulgur, yulaf, süt, yoğurt, bal, ceviz v.s besinlerden aldığım beslenmeme oldukça dikkat etmeye çalışıyordum elimden geldiğince.

Ekteki resimlerde ptesi gececeğim yeni programı sizlere göstermek istiyorum açıkcası. Salondaki o hoca 1 ay olarak degil de sekle göre program degisikligi yaptığını söyledi ve uzun zamandır 2 gün gelip 1 gün dinlenme şeklinde çalışmaktaydım.

Hareketler 4*10 olacak sekilde ve ağırlıkları arttırarak gitmem seklinde yapmamı söylemişti.

1.Gün:
    * Machine Bench Press
    * Butterfly
    * Wide Grip Lat Pulldown
    * Seated (Cable) Row
    * Barbell Curl
    * Dumbell Curls

2. Gün:
    * Machine Military Press
    * Lateral Raises
    * Dumbell French
    * Triceps Pushdowns
    * Leg Extension
    * Leg Curl hareketleri ile ağırlık antremanları yaptırıp antreman sonlarında da çekebildiğin kadar mekik çekmemi (gerek üst karın, gerek alt karın, gerekse de bacağı içeri çekmem gereken hareketlerin olduğu mekik hareketlerini) ve beş dkada Machine Twist yaparak antremanımı sonlandiracagimi söyleyerek şimdiye kadar böyle bir antreman uygulamamı sağladı.

Ptesi gunünden itibaren ise ekteki fotoğraflardan da görebileceğiniz programlara gececeğim. Bunu da ben ne zaman program değiştireceğizim diye tekrar sorunca 1 ayı geçtiğin mi diye sorunca gectim tabi dediğimde söyledi. Daha önce sorduğum zamanlarda daha zamanı olduğunu, görüntüye göre geçeceğim zamana karar vereceğini söylüyordu.

image.jpg image.jpg

Açıkcası buradaki verilen programlarla o hocanın yaptırdıkları arasında farklar olduğunu görüyorum. O sebeple simdi bu uygulayacağı programa göz atıp fikir verirseniz doğru mu yaptıracak, yanlış mı diye çok memnun olurum.

Teşekkürler..

2. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Ptesi: Göğüs-Biceps
    Salı: Omuz-Triceps
    Çarşamba: Off ya da Kardiyo (30 dk)
    Perşembe: Ptesi günü ile aynı
    Cuma: Salı ile aynı
    Ctesi: Sırt-Kanat-Bacak

Sizce bu antreman programını öbür haftanın ptesinden itibaren yine aynı bu şekilden mi uygulayıp devam etmeliyim, yoksa ptesi-salı-Çarşamba antreman yapıp (Göğüs-bicela/Omuz-triceps/sırt-Kanat-bacak) Perşembe dinlenip cuma ctesi (göğüs-biceps/omuz-triceps) çalışıp Pazar boş Pazartesi bacaktan devam edecek salı göğüs-biceps, Çarşamba omuz-triceps Perşembe off ya da kardiyo cuma sırt-kanat-bacak , ctesi göğüs-biçerp seklinde bir döngü sekline mı sokmam gerekir?

3. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba,

Göğüs antremanı yaptığım günün yarınkisi günü omuz+triceps çalışmakta sakınca var mı? Forumda bir yerde okumuştum dün ayaküstü, tam nerde okuduğumu da hatırlamıyorum. Ama orda bench press yapılan gün bench presste ön omuz ve tricepslerde bench pressten etkilendiği için hemen arkasına yarınkisi gün omuz+triceps girilmemesi gerektiği söylenmişti. Fakat hocanın bana yazdığı programda yukarıda gördüğünüz üzere göğüs+biceps'in arkasından omuz+triceps geliyor. Hocaya sorduğumda da onların o kadar etkilenecek kadar büyük şeyler olmadıgını söyledi ama benim içime yine de kurt düştü. Bu konuda yardımcı olabilecek bir var mı acaba? Bugünkü antremanımı gerekirse sırt+kanat+bacak'a çeviricem ona göre de, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş